מערכת COL | יום ט"ו אלול ה׳תשע״ה 30.08.2015

אקוניס: "אפעל על-פי דעת תורה נגד "שתי מדינות לשני עמים"

במסגרת הפעילות הרציפה של קונגרס הרבנים פיקוח נפש להיאבק בכל דיבור ומו"מ עם אויבי ישראל על נסיגה וויתורים, נפגשה השבוע משלחת ראשי קונגרס הרבנים עם שר המדע אופיר אקוניס, כדי למסור לו את פסק הדין של רבני ישראל האוסר נסיגה משטחי ישראל, ולהסביר לו את דעת התורה הנחרצת בנושא זה, המבוססת על קדושת החיים ו"פיקוח נפש דוחה הכל"   השר אקוניס
אקוניס:
במסגרת הפעילות הרציפה של קונגרס הרבנים פיקוח נפש להיאבק בכל דיבור ומו"מ עם אויבי ישראל על נסיגה וויתורים, נפגשה השבוע משלחת ראשי קונגרס הרבנים עם שר המדע אופיר אקוניס, כדי למסור לו את פסק הדין של רבני ישראל האוסר נסיגה משטחי ישראל, ולהסביר לו את דעת התורה הנחרצת בנושא זה, המבוססת על קדושת החיים ו"פיקוח נפש דוחה הכל".

במהלך הפגישה הביע השר אקוניס את הערכתו לפעילות הרבנים ולדעת התורה שהוכחה בשנים האחרונות כנכונה במדויק, כאשר כל ויתור ונסיגה הביאו להגברת הסכנה ושפיכות הדמים. הוא הצהיר כי כאשר יעלה הנושא על סדר היום של הממשלה, לא רק שיצביע על-פי דעת התורה, אלא יפעל בכל יכולתו לשכנע גם את שאר השרים להתנגד בתוקף לכל הצעה ברוח "שתי מדינות לשני עמים".

השר אקוניס אמר כי מן הראוי שכל שרי הממשלה ילמדו את דעת התורה בנושא, והציע כי הרבנים ייפגשו עם כל חברי הממשלה ויבהירו באופן מובן וברור את הסוגיא ההלכתית הידועה בסימן שכ"ט בשלחן ערוך, ואת פסק הדין הנובע ממנה.

הרבנים הדגישו כי מההלכה עולה שלא רק עצם הויתור והנסיגה אסורות הן לחלוטין, אלא גם הדיבור והעיסוק בנושא כאפשרות תיאורטית מסוכנים הם ביותר. הרב יוסף גרליצקי יו"ר הקונגרס ציין כי בהלכה ישנו מושג של "מחשבת פיגול" – עצם המחשבה והעיסוק בכך מגביר את הלחץ והטרור, כאשר רואים בעולם שזה לא לגמרי מופרך. הרב משה הבלין רב העיר קרית גת הוסיף והדגיש שחומרת הדבר היא ראשונה במעלה לפני כל הנושאים החשובים, שהרי בהלכה מצוין שכדי למנוע אפשרות לנסיגה מותר אף לחלל את השבת, השקולה כנגד כל המצוות.

הרבנים ביקשו מהשר אקוניס למסור לראש הממשלה גם את תמיכתם המלאה ותמיכת דעת תורה בעמידתו האיתנה כנגד ההסכם המסוכן עם איראן. אך הדגישו שאסור שמאבק חשוב זה ייעשה על חשבון הבניה בהתנחלויות או נושאים אחרים של שלימות הארץ. "אין כל הגיון במחשבה כאילו ויתורים מדיניים ישפרו את עמדתה של ישראל במאבקה נגד איראן", אמר מנכ"ל הקונגרס הרב אברהם לוין, "להיפך, ככל שהעולם יראה שישראל איננה 'לחיצה' והיא עומדת בתקיפות על העקרונות שלה למען שלומה ובטחונה, כך יכבדו יותר את עמדתה התקיפה נגד ההסכם עם איראן".

השר אקוניס ואנשי משרדו הקשיבו לתקיעת השופר הנהוגה בחודש אלול, כאשר הרבנים מבהירים שחשבון הנפש של אלול הוא גם זמן לחשבון נפש של ממשלת ישראל לתקן את הטעויות שנעשו בשנים האחרונות, שהגבירו את כוח האויב ואת לחץ הטרור. השר הודה בסיום לרבנים על פעילותם המאומצת כבר למעלה מ20 שנה למען שלימות הארץ ושלום יושביה.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.