מערכת COL | יום א' תמוז ה׳תשע״ה 18.06.2015

חסידים משתפים בתמונה וב'רגע אישי' עם הרבי ● פרויקט מיוחד

כל חסיד חב"ד שזכה לראות את הרבי, נושא עמו תמונה מרגע אישי במחיצת נשיא הדור, תמונה שמלווה אותו גם היום ● 21 שנים ליום המר והנמהר ג' תמוז תשנ"ד, פנינו ל-חסידים, עמך בית ישראל, שישתפו אותנו באותה תמונה וישתפו בשביב מהרגע בו זכו להיות במחיצת רבינו ● כך זה נראה  רגעים עם הרבי
חסידים משתפים בתמונה וב'רגע אישי' עם הרבי ● פרויקט מיוחד
"הרגע שלי עם הרבי:" פרוייקט מיוחד

צוות כתבי COL

ברכה מהדוד, פוסק הדור / ר' מאיר רוחמקין

בט"ו סיון תשמ"ט נסעתי לארץ הקודש לרגל שמחה משפחתית. במעמד חלוקת דולר, ביקשתי ברכה עבור דודי - הגאון הגרש"ז אוירבאך, והרבי בירכו - 'יאריך ימי על ממלכתו'.

לאחר כשבועיים, כשחזרתי שוב לרבי, בו' תמוז - במעמד חלוקת דולרים - אמרתי לרבי שמסרתי לדוד את הדולר וכן את הברכה של הרבי והדוד מאוד שמח וביקש למסור לרבי 'יישר כח ושהיה לרבי אריכות ימים ושנים טובות!'.

הרבי ביקש ממני לחזור על הברכה של הדוד, ואמר: 'יישר כח, כל המברך מתברך בברכתו של הקב"ה, שהיא מרובה על העיקר, אזוי זאגט תורה, ויאריך ימים על ממלכתו!'. לאחר-מכן הרבי קרא לי שוב ונתן לי עוד דולר ואמר שוב - זה בשבילו.

האם גם מול הרבי הייתי עושה זאת? / הרב יוסי שטיינברגר

בתמונה זו, אני נראה מקבל מטבע לצדקה מהרבי. היום, כשהתבגרתי, כמובן שלא הייתי מראה את עצמי לרבי ללא שהייתי מכין את עצמי, מטהר עצמי, וצם באותו היום.

אין יום שעובר עלי שאיני מזיל דמעה על כך שאיננו רואים את הרבי בעיני בשר. כל מעשה שאני עושה, אני שואל את עצמי: האם גם מול הרבי הייתי עושה זאת?

מרוגש ומבולבל... / ר' מנדי כהן, ביתר-עילית

תשרי תשנ"ב. הגענו שלישיית בני-דודים לכבוד בר-המצווה, מענדי א' (אנוכי), מענדי ב' ומענדי שארף. מו"ר אבי ליווה אותנו למעמד המרגש, הכין אותנו היטב, עמדנו בתור ו... פתאום זה חלף!

לא הצלחתי להבין מה היה בכלל, מצאתי את עצמי בחוץ עם דולר ביד מרוגש ומבולבל.
שחזור קולני מהשלישייה העיר אותי... זכיתי!" 

זכות מיוחדת / ר' יעקב כהנא

זה היה בתשנ"א, בשנת ה'קבוצה' שלי. הייתי באבל ל"ע, לקראת סיום שנת ה'קבוצה'. הרב מאיר הרליג לחץ אליי שאגש לעמוד. ניגשתי מעריב, למחרת שחרית, ועוד שחרית... וכו'. ועד היום אני זוכר לו לטובה את הזכות הזו, בה זכיתי לגשת חזן, במניין של הרבי.

פתאום יבוא / הרב יוסף יצחק סלונים, שליח הרבי במרכז ירושלים


זה היה בחודש מנחם אב תש"ן ביום ראשון בחלוקת דולרים ואני נראה בתמונה נותן לרבי ספר של אבי מורי הגה"ח הרב זאב דוב סלונים, רב מרכז ירושלים וחבר בית-דין רבני חב"ד. זוהי תמונה שמלווה אותי ובכל פעם אני נזכר ברגע הזה.

אחד מהרגעים המרגשים עבורי, אותו אני זוכר עד היום הזה, התרחש בשבת י"ב סיוון פרשת נשא אחר הצהריים. הרבי נכנס לפתע ל-770 למטה, עם ספל לנטילת ידיים ומגבת והלך לכיוון הארון קודש. היינו כחמישים איש והרבי התחיל החל לפתע להתוועד.

בבחינת פתאום יבוא... ויגאלנו במהרה בימנו.  

רגע שמלווה גם היום / ר' יוסי ריבקין, כפר-חב"ד

האמת שאיני זוכר יותר מידי מאותו מפגש עם הרבי. את התמונה ממפגש זה, מצאתי לפני כמה שנים ומאז, בכל פעם שאני מביט בה, עובר בליבי רעד. זהו הרגע שלי עם הרבי, רגע שלמעשה מלווה אותי גם היום.

ברכת 'יישר כוח' מהרבי / ר' יחיאל אופנר, כפר-חב"ד

לאחר כל תפילת שחרית, בשנים תשמ"ט-תש"נ, הייתי רץ בעלינו לשבח לכיוון המעלית בכדי לפתוח את המעלית לרבי, היות והרבי תמיד היה מחכה עד שהמזכיר הרב גרונר יזמין המעלית מהקומה השנייה, והרבי היה מתעכב מספר רגעים. חסכתי לרבי את הרגעים היקרים הללו. 

ב
כל פעם שהייתי מחזיק את דלת המעלית, הרבי היה אומר לי 'יישר כוח'. זכיתי שהרבי יאמר לי לפחות 20 פעמים 'יישר כוח'. במקום בו עמדתי, יכלו לעמוד רק שני אנשים מקסימום.

בכל פעם שזכיתי לעשות זאת, הרגשתי 'מעין עולם הבא'. אלה רגעים שלעולם לא אשכח. בתמונה כאן (בה אני נראה מאחור), הרבי יורד לתפילת מוסף בראש-חודש חשוון תשמ"ט, או תש"ן.

שאלה רפואית / ר' שלמה ניימרק, נחלת הר-חב"ד

הנה תמונה שזכיתי לקבל רק אתמול, בה אני נראה מקבל מטבע לצדקה מהרבי. בסלון ביתי, ישנה תמונה, בה אני עובר אצל הרבי בתור בחור. שאלתי את הרבי שאלה רפואית מסוימת והרבי השיב לי לשאול את הרב... בכל פעם שאני מביט בתמונה, אני נזכר בתשובת הרבי, ולמעשה ברגע האישי במחיצת הרבי.


התינוק שנרדם / ר' אורי הולצמןהיו רגעים מיוחדים שלדאבוננו הרב לא זכינו לצלם ולתעד, אך היו רגעים כאלו שלשמחתנו צילמו אותנו מכל הצדדים:

בסוכות תשא"נ (אראנו נפלאות) הגעתי לחצרות קדשנו עם בני לוי יצחק שיחי', שזה עתה מלאה לו שנה.

בחלוקת כוס של ברכה מוצאי שמח"ת תשא"נ, היתה הפעם הראשונה שהוא עבר איתי אצל הרבי.

דקות לפני שעברנו לפני הקודש, הוא נרדם, ומאוד כאב לי, ולמרות שניסיתי כמיטב יכולתי, הוא נם על כתפי במנוחה שלימה בתוך כל ההמולה.

הגענו אל מול פני הרבי, כשאני מחזיק בידי שני כוסות, עבורי ועבור התינוק הנרדם, פונה אלי הרבי שאתן כוס לילדי לוי"צ, ואני לא מבין איך הרבי רוצה שתינוק רדום לחלוטין יחזיק כוס. עד שהתעשיתי, קפץ ר' לייבל גרונר ותקע כוס ביד התינוק, והרבי מזג לשנינו, כשאני מחזיק ביד התינוק ובכוסות.

למחרת, כשר' לוי"צ פריידין הצלם החביב הציע את התמונות, מה שמחתי שיש תמונה מהמעמד, ושהילד היה ער ועוד איך ובעיניים פקוחות לרווחה.

ושוב ראיתי צלם נוסף עם מרכולתו שגם צילם באותו רגע מהצד השני.

להשלמת התמונה, תרתי משמע, סיפר לי אחד התמימים בימים הסמוכים לשמח"ת, שהוא עמד וצפה על הספסלים הקרובים למקום החלוקה, וסיפר שלאחר שקיבלנו מידו הק', הרבי הפנה ראשו הק' והמשיך להביט על הילד לוי יצחק שיחי' עד שנעלמנו מעיניו בגרם מדרגות היורדות, ואז הסתובב חזרה להמשך החלוקה. באותו רגע לא העמקתי, כי גם לא הבחנתי, בגודל המעמד.

היום, בטוחני שה"קוק" (מבט) החודר של הרבי במשך רגעים ארוכים בפני התינוק לוי יצחק הולצמן בן השנה, הוריד  לו כוחות והשפעות לאורך ימים ושנים טובות.

   ר' יואל פרידמן / לעמוד בד' אמותבתקופת החגים, הריבוע הפנימי היה שמור לילדים ולמיוחסים. הבחורים והמבוגרים נדחסו מעבר לשולחנות הברזל המאסיביים. לאחר שבת בראשית ירד הלחץ והתאפשר לי לעמוד בד' אמותיו של הרבי. התרגשתי מאוד! היום לא הייתי מהין לעשות זאת.

אברהם איבו פלדיני \ אשרי עין ראתה
זכיתי ב"ה להיות בתשרי תשנב  אצל הרבי וזכיתי  למשהו שהרבה לא זכו לו:  לראות את זיו פני הרבי, לשמוע את תקיעות השופר , לראות את עידוד למארש של מוצאי כיפור עם הפנים מכוסות מתחת לטלית, להיות בברכת האורחים בחג בסוכה הקטנה למעלה.

לברך על הלולב של הרבי כשהוא הביט עלי בעיניו הקדושות. לראות את הרבי רוקד בשמחת תורה עם ספר התורה הקטן. לקבל כוס של ברכה וגם דולרים. לזכות לקבל את הלעקח עטוף בדולר...

אשרי עין אשר ראתה כל זאת....

 

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.