מערכת COL | יום י' סיון ה׳תשע״ה 28.05.2015

רוקד ושר ליד חדר הניתוח: אבא של הדר מדבר ● מרגש

אלפים בכל העולם חילקו השבוע פרקי תהילים, אחרים קיבלו מצוות ומעשים טובים לרפואתה של ילדה שמעולם לא הכירו: חיה-הדר ג'רופי תחי', שנותחה אמש בגזע המוח ● אביה, ר' ישראל, מדבר בשיחה מרגשת על אמונה ובטחון, שמחה וגבורת נפש וגם על ההתגייסות הגדולה לרפואתה ● עדכון משמח: הניתוח הצליח ב"ה, חיה הדר מתאוששת. המשיכו להתפלל!  חיה הדר ג'רופי
רוקד ושר ליד חדר הניתוח: אבא של הדר מדבר ● מרגש
חיה הדר בת נחמה דינה לרפו"ש (באדיבות המשפחה)
משה בן-חיים

לא קל לשוחח אב שממתין ליד דלת חדר הניתוח בטיפול נמרץ, כשהוא עומד שם כמה שעות וממתין. ממתין בצפייה לרופאים המנתחים בחלוקי התכלת, שיצאו ויגידו מה עם חיה-הדר הקטנה, בת השש, שנמצאת בניתוח בגזע המוח כבר מספר שעות.

כשאתה שומע שהאבא רוקד ושמח, רוקד ושר, אתה מתמלא בהשתאות. יותר נכון, צמרמורת חולפת בגווך. מניין השמחה והביטחון, ריבונו של עולם? כמו שאומרים: "באנו לחזק, ויצאנו מחוזקים".

את השיחה עם ר' ישראל ג'רופי, אביה של חיה הדר ערכנו אמש, יום רביעי, כשהמתין ליד חדר הניתוח בטיפול נמרץ.

הייתה השבוע התגייסות עולמית למען רפואתה של חיה הדר, בתהילים ובמעשים טובים. היית מודע להיקף הגדול?

"בוודאי, זה מרגש אותנו עד דמעות - כבר בפעם השנייה. הפעם הראשונה הייתה לפני 3 שנים, אז הדר הייתה רק בת שלוש.


חיה-הדר תחי'

"באחד הימים התחילה הדר ללכת בצורה לא-יציבה. בהתחלה הרופאים חשבו שיש בעיה באוזניים ואחר כך בדקו ומצאו שיש לה גידול בראש. היא עברה ניתוח בראשה, ומסכת של טיפולים כימותרפיים, בתקופה לא קלה. היא עברה בתקופה הזו 7 ניתוחים, וב"ה המקום היה נקי.

"גם אז, כמו היום, אנשים בכל העולם קיבלו החלטות טובות לרפואתה, מכל קצוות תבל ממש. בבית-ספר בפלורידה התפללו אלפיים תלמידים; זאת לצד חסידים, ליטאים ספרדים אשכנזים, ממש מכל גווני הקשת. עם-ישראל פשוט התגייס. וזה חיזק ומחזק אותנו.

"אין לי מושג איך היא, הדר, בגילה הקט, התגברה על זה, אבל בחסדי השם... היא ילדה מדהימה עם כוחות נפש אדירים".

איך התמודדה המשפחה עם זה?

"לא היה קל. אשתי הפסיקה לעבוד בגלל זה, אני צמצמתי עבודה עד למינימום הכרחי, וגם הילדים האחרים התמודדו בגבורה. התגברנו בחסדי השם ובאמצעות ידידים ובני משפחה נפלאים שסייעו לאורך כל הדרך".

המחלה חזרה

לפני חצי שנה, במהלך בדיקה תקופתית שגרתית של mri, אצל הדר הקטנה, גילו נקודה קטנה במקום מסוכן יותר - בגזע המוח, ונאלצו לבצע הניתוח. ההורים פנו שוב לציבור הרחב לומר תהילים וההיענות הייתה מדהימה.

שמענו שרקדת ושרת ליד חדר הניתוח? מאין הכוח?

"אנחנו עומדים בסיטואציה לא פשוטה, אבל שמחים ורוקדים. למה אני שמח? זה מה שהרבי מבקש. כתבנו לרבי מכתב והכנסנו בין דפי 'אגרות-קודש'. המכתב הראשון שראינו, עסק בנושא 'ביטחון ושמחה'. שמחה זה לא רק לאחרים – זה קודם כל לעצמך".

יש לך מסר מיוחד להעביר לקוראים?

"המסר שלי: להודות לה' ולייקר כל דבר שיש לך בבית. כולם ב"ה בריאים ושלמים? תשמח ותודה לה'. הייתי בבית-הרפואה במחלקות של חולים, ה' ירחם. על כל רגע ורגע אנחנו צריכים לומר תודה".היום בצהריים (חמישי) שוחחנו שוב עם ר' ישראל ג'רופי, לשמוע על שלומה של בתו חיה הדר, והוא סיפר:

"הניתוח שהחל בסביבות 12 בצהרים אתמול, הסתיים בערך בארבע וחצי אחה"צ. ב"ה זה עבר בהצלחה, והיא מתאוששת כרגע. היא מדברת עם הסובבים, וגם מזיזה את הגוף.

"היא צריכה להתאושש, בכל זאת מדובר בניתוח בגזע המוח. יישר כח לכל המתעניינים המתפללים לשלומה, ה' יברך אתכם בכל מילי דמיטב!"

המשיכו להתפלל לרפואתה של חיה הדר בת נחמה דינה בתוך שאר חולי ישראל.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.