מערכת COL | יום א' אייר ה׳תשע״ה 20.04.2015

חרפה: "נשות הכותל" חטפו ספר-תורה וחוללו פרובוקציה

הבוקר קרעה עמותת "נשות הכותל" קרע נוסף במרקם העדין של הכותל המערבי. ספר תורה הועבר בביזוי, כאילו היה חפץ מיטלטל. תורם ספר-התורה שנלקח לעזרת הנשים היה באותה שעה ברחבת הכותל וזעק בכאב על חילול הקודש פרובוקציה בכותל
חרפה:
(צילום ארכיון: מנדי הכטמן, COL)
הבוקר, ראש חודש אייר, קרעה עמותת נשות הכותל קרע נוסף במרקם העדין של הכותל המערבי: הנשים הפרובוקטיביות 'חטפו' ספר תורה, העבירו אותו בביזוי, כאילו היה חפץ מיטלטל, ואף קראו בו במתחם הנשים.

מדובר במהלך פרובוקטיבי שכל עניינו להבעיר את הכותל (יעידו המצלמות הרבות שהוזמנו לתעד את האירוע), ואכן - "הצליחו" נשות העמותה לעורר עליהן את זעם המתפללים ובעמל רב של משטרת ישראל ועובדי הכותל נמנע עד שפיכות דמים של ממש.

רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ "מגנה בתוקף את ביזוי ספר התורה על ידי עמותה שולית שנלחמת את מלחמותיה על גבם של מתפללי ומבקרי הכותל, אשר יודעים להניח את העדפותיהם האישיות מאחור ולהרכין ראש בפני מסורת הדורות הארוכה של הכותל המערבי. אוי לאותה בושה! אוי לאותה חרפה!

"אני קורא למזכיר הממשלה ולשר לעניני דתות הרואים את החרפה והכוונות הפרובוקטיביות של קבוצה זו לתקן את התקנות של המקומות הקדושים בדחיפות על מנת למנוע בעתיד חילול הקודש".

הרב רבינוביץ מוסיף כי הוא משתתף בצערו של תורם ספר התורה שנלקח לעזרת הנשים שהיה באותה שעה ברחבת הכותל המערבי וזעק בכאב על חילול הקודש כשהוא מציין שהוא מקבל על עצמו לצום כדין ספר תורה שנפל.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.