מערכת COL | יום י' ניסן ה׳תשע״ה 30.03.2015

איך התגלגל מבצע "קמחא דפסחא" המיוחד? מרתק

עשרות משפחות ברחבי הארץ זכו לקבל לפני פסח תלושי קנייה לע"נ השליח אריאל רב-נוי ע"ה (בן הנגיד ר' שאלתיאל זאב רב-נוי יבדלח"ט) , ששימש כשליח חב"ד והפעיל את המרכז לסטודנט היהודי בקמרילו באוניברסיטה של קליפורניה, ונפטר בפתאומיות בדמי ימיו לפני חודשיים ימים ● ר' עמי פיקובסקי, שהחליט 'להרים' את המבצע המיוחד, שיתף את האחים ר' זמי וצביקה ליפסקר מ-"היפר ליפסקר" - לע"נ אביהם ר' דב ליפסקר ז"ל, וגם את מר יאיר שמיר שיחי', שתרם בעין יפה לע"נ אביו ואימו יצחק ושולמית שמיר ז"ל ● כתב COL שמע לראשונה איך התגלגל המבצע המיוחד, שמביא חיוך לנצרכים לפני החג  מבצע מיוחד
איך התגלגל מבצע
מימין: ר' צביקה ור' זמי ליפסקר, עם ר' עמי פיקובסקי. משמאל: ר' עמי פיקובסקי עם מר יאיר שמיר. בעיגול: השליח הרב אריאל רב-נוי ע"ה

עשרות משפחות ברחבי הארץ זכו לקבל לפני פסח תלושי קנייה לע"נ השליח אריאל רב-נוי ע"ה (בן הנגיד ר' שאלתיאל זאב רב-נוי יבדלח"ט) , ששימש כשליח חב"ד והפעיל את המרכז לסטודנט היהודי בקמרילו באוניברסיטה של קליפורניה, ונפטר בפתאומיות בדמי ימיו לפני חודשים ימים.


השליח הרב אריאל רב-נוי ע"ה

ר' עמי פיקובסקי, שהחליט להרים את המבצע המיוחד, שיתף את האחים ר' זמי וצביקה ליפסקר מ-"היפר ליפסקר" - לע"נ אביהם ר' דב ליפסקר ז"ל, וגם את מר יאיר שמיר שיחי', שתרם בעין יפה לע"נ אביו ואימו יצחק ושולמית שמיר ז"ל.

יחד עם חבריו ר' צבי דב אפרים וסטיב זייפ מלוס אנג'לס, הכינו רשימה ארוכה, והמבצע יצא לדרך.

ר' עמי פיקובסקי סיפר לכתב
COL , איך התגלגל המבצע המיוחד:

"הוזמנתי במוצ"ש 'ויקרא' לתכניתו המפורסמת והפפולארית של ר' אורי רווח ברשת מורשת של קול ישראל. שם סיפרתי על הרעיון וכיצד הוא צבר תאוצה והתקדם למעשה בפועל.

וכך סיפר ר' עמי למאזינים:  "למדתי "דבר מלכות", ושם הרבי מדבר על חשיבות נתינת צרכי החג לנזקקים: "כל אחד צריך לעשות חשבון צדק, מעשר או חומש ושמצוות הצדקה שקולה כנגד כל המצוות." וכמו שכתוב בתניא, ש"ע"י מצוות הצדקה נעשים מוחו וליבו זכים אלף פעמים ככה". "הרבי מסביר שם ברמז לשם הנשיא נחשון בן עמינדב, שהנדיבות רמוזה בשמו", אומר ר' עמי, ומסביר את הסיבה שהוא ראה בכך הוראה אישית. "עמי – נדב"...

המשיך וסיפר ר' עמי בתכנית, כי החליט לצאת במיזם "קמחא דפסחא" מיוחד בסיוע הנדיב ר' שאלתיאל זאב רב-נוי שיחי', אביו של השליח אריאל רב-נוי ע"ה.

תוך כדי השידור ברדיו אצל ר' אורי רווח, עלתה אישה אם לחמישה ובמצב כלכלי קשה, וביקשה עזרה לחג. ר' עמי הבין שהמבצע הולך להיות הרבה יותר גדול משחשב בתחילה, והלך לישון לא לפני 3:00 לפנות בוקר, כשהטלפון שפירסם בשידור מצלצל עוד ועוד, והרשימה הולכת ונעשית ארוכה...

וממחשבה – למעשה: ר' עמי לא מתמהמה, ויוצר קשר עם ר' זמי ליפסקר מ"היפר ליפסקר", ומציע לו עיסקת שותפות במצווה. כל צד יתן 180 ₪ לכל משפחה, וכך סכום התרומה יגדל.ר' זמי ואחיו ר' צביקה בעלי החסד לא היססו, והסכימו להשתתף במבצע ה"קמחא דפסחא" – לזכותם ולעילוי נשמת אביהם ר' דב ליפסקר ע"ה, הזכור לטוב לתושבי הכפר כגבאי הבלתי נשכח של "בית מנחם", ושעל שמו הקימה המשפחה את "בער'קה שול", בית כנסת שבו קול התורה והתפילה נשמע בכל ימות השנה.

ר' עמי פיקובסקי על האחים ליפסקר: "מחמם את הלב לראות את זמי וצביקה שמטפלים בכולם במאור פנים כמשפחה חמה ואוהבת", הוא אומר.מרבים צרכי עמך

השמועה על ה"קמחא דפסחא" על סך 360 ₪ עשתה כנפיים ברחבי הארץ, ועשרות משפחות נרשמו וקיבלו את ה"קמחא דפסחא": צפת – בסיוע של הרב המרא דאתרא הרב ביסטריצקי, ברחובות – בסיוע הרב גולוחובסקי, בביתר עילית, בכפר חב"ד כמובן, ועוד.

המבצע מתרחב: מר יאיר שמיר מצטרף גם הוא ליוזמה

ר' עמי, שהבחין ש'מרובים צרכי עמך", ולא ניתן להשיב ריקם את עשרות הנצרכים, פנה לידידו ושותפו בהכנסת ספר התורה לזכר גיבורי הלח"י – הלא הוא מר יאיר שמיר שיחי'.הבוקר (שני) סיכמו השניים על השתתפות נכבדה של מר שמיר לע"נ אביו ראש ממשלת ישראל לשעבר מר יצחק שמיר ואימו שולמית שמיר ז"ל. 

 

כואב לראות את הצרות

"כואב לי לראות את הצרות שמשפחות עוברות", אומר ר' עמי. "יש לי תיק שלם של מכתבים על הצרות. אני מקבל בקשות מאלמנות חולים ונכים, כל יום אני חוזר מותש הביתה".

"חייבים משיח, חייבים רבי." "חייבים אחדות בין החסידים, כך נביא את המשיח ביחד", הוא קורא ממעמקי הלב, ומתכווין לכל מילה.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.