מערכת COL | יום ד' ניסן ה׳תשע״ה 24.03.2015

לקראת החג: שחיטת כבשים מהודרת בקפריסין

תגיות: רסקין, זאב
לקראת חג הפסח הבעל"ט, נערכה בקפריסין שחיטת כבשים למהדרין מן המהדרין. השחיטה נעשתה בפיקוחם ההדוק של הרב אריה זאב רסקין השליח והרב הראשי לקפריסין, והשו"ב הנודע הרב פסח שקולניק יחד עם השו"ב ר' מנחם אהרון יחזקאלי מקרית מלאכי. לשחיטה גוייסו שוחטים בודקים ומולחים מישראל  לסיפור המלא
לקראת החג: שחיטת כבשים מהודרת בקפריסין
לקראת חג הפסח הבעל"ט, נערכה בקפריסין שחיטת כבשים למהדרין מן המהדרין. השחיטה נעשתה בפיקוחם ההדוק של הרב אריה זאב רסקין שליט"א השליח והרב הראשי לקפריסין, והשו"ב הנודע הרב פסח שקולניק שליט"א יחד עם השו"ב ר' מנחם אהרון יחזקאלי שי' מקרית מלאכי. לשחיטה גוייסו שוחטים בודקים ומולחים מישראל.

לאחר תפילת שחרית עסקו השו"ב ביחד עם הרב שקולניק בליבון הלכות שו"ב, ואז יצאו השוחטים לבית המטבחים הגדול ביותר במדינה CYPRA כאשר המקום כבר היה מוכן ומוכשר לשחיטה המהודרת.

חשוב לציין את הסיבה האמיתית, שבגינה מרבית הבשר הכשר בארץ ישראל מיובא מחוץ לארץ. הלא מובן מאליו, שלא כל הבשר הנשחט מתגלה כבשר כשר וחלקו הגדול נגוע בשאלות חמורות. בישראל כמעט ואין שוק של אוכלי טריפות, והערבים יודעים לנצל את ההיצע הגדול יחסית כדי להוזיל את המחיר. לעומת זאת בחו"ל, במקומות מושבותיהם של הערלים, ישנו ביקוש גדול לבשר טרף ואין כל בעיה למכרו במחיר סביר והגיוני. זו הסיבה, שמשווקי הבשר בארץ ישראל מעדיפים לשחוט את הבשר בחוץ לארץ.

ואם זו הסיבה, היא מתעצמת והופכת להיות משמעותית יותר, כשמדובר בבשר בהשגחת הרב רסקין שליט"א, שכן אם במערכות כשרות אחרות אחוז הבשר הכשר עומד על כארבעים עד חמישים אחוז מכלל התוצרת הרי שבשחיטה האחרונה, היה הבשר הכשר רק בסדר גודל של עשרים ושתיים אחוזים מכלל הבשר הנשחט!!! יתרת שבעים ושמונת האחוזים – יועדו לממכר לנכרים! וכל זה אינו אומר שהשוחטים אינם מיומנים, אלא שהחומרות המונהגות וההקפדה היתירה של השוחטים והבודקים אחר הוראותיהם של הרב רסקין שליט"א והרב שקולניק שליט"א, הן ברמה כה גבוהה ויוצאת ידי חובת כל השיטות, עד שרובם המכריע של הבהמות הנשחטות אינן עוברות את הסף של הכשרות המהודרת.

הפעילות הברוכה בהפצת יהדות במדינת קפריסין עליה מנצח הרב הראשי לקפריסין הרב אריה זאב רסקין שליט"א הביאו לביקוש רב למזון כשר. הרב רסקין: "כיום בשל הביקוש הגדול לבשר כשר לא משתלם לנו לייבא בשר מחוץ לקפריסין בשל העלויות הגדולות מחד והביקוש הרב מאידך. בסייעתא דשמיא אנו מקיימים אצלנו שחיטה כשרה למהדרין והמחיר לצרכן לא יקר דבר שמדרבן יהודים רבים להימנות על אוכלי המזון הכשר. בעתיד בעז"ה אנו מתכוונים להרחיב את מחלקת הכשרות ולהעניק כשרות למוצרי מזון נוספים".
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.