מערכת COL | יום י"ז טבת ה׳תשע״ה 08.01.2015

תומכי תמימים בני ברק: סיום הרמב"ם והכנה לי' שבט

תגיות: סיום הרמב"ם
הזאל בישיבת תומכי תמימים בבני ברק לבש חג, לרגל אירוע סיום המחזור הל"ג ברמב"ם ופתיחת מבצע "עמדו הכן כולכם" לקראת יום הבהיר י' שבט, רבני הישיבה והשכונה נשאו דברים, חסידים ומקורבים הגיעו ונטלו חלק בחגיגה התורנית, שיזם בית חב"ד בפרדס כץ, זאת בהמשך לאירועי החנוכה שבהם התמימים הפיצו אור וחום חסידי בכל הסביבה  לסיפור המלא
תומכי תמימים בני ברק: סיום הרמב
בפתח האירוע הזמין הרב ישראל וינפלד מנחה הערב את הרב יוסף דוד הלל מנהל בית חב"ד ושליח הרבי בפרדס כץ שיפתח בדברים משיחותיו ומכתביו של הרבי על חשיבות קיום כנסי סיום הרמב"ם והעידוד להצטרפות לאחד ממסלולי הלימוד.

הרב מנשה זליכה רבה הספרדי של פרדס כץ עודד על לימוד הרמב"ם שבזמן הזה גם לימוד שאינו מעמיק תורם רבות לידע הרוחבי של הלומד.

משגיח הישיבה הרב יוסף יצחק כץ נשא פלפול עמוק על ההלכות המסיימות את ספר הרמב"ם ועל דבריו בהקדמה ליד החזקה בהם העיד הרמב"ם כי לא צריך לשום ספר בין תורה שבכתב לספרו וכתב בסמוך את הפסוק "אז לא אבוש וגו'" שבזה רמז הרמב"ם על ה"ברייטקייט" שהיה לו לכתוב דבר כזה.

הרב אהרן שפירא רבה האשכנזי של פרדס כץ הוזמן לישא דברים על ההלכות בפתיחת המחזור החדש, וברך את הלומדים הוותיקים והחדשים.

הרב דוד עידן דיין בביה"ד של הרב מאזוז ורב קהילת יוצאי תוניס בפרדס כץ השווה בדבריו את הרבי לרמב"ם שבמקביל לגדלותם העצומה בתורה עודדו את קהילות העולם ודאגו לכלל ישראל. התמים השליח שלום גליצנשטיין פתח את מבצע ההכנה לקראת י' שבט "עמדו הכן כולכם" הכולל הוספה בלימוד ובמבצעים מעבר לזמני הלימודים כמתנה והתקשרות לרבי, ופירט את כללי המבצע ושלביו.

הדוברים ציינו בדבריהם כי כינוס זה מגיע בהמשך לפעילות פורה במהלך חודש כסלו ה"תשרי החסידי" שבו התקיימו מבצעים אירועים והתוועדויות רבות ע"י משפיעי הישיבה וע"י משפיעים אורחים: הרב שמואל גרייזמן מה"שלוחי קודש" של כ"ק אדמו"ר לארץ הקדוש ויו"ר הוועד לכתיבת ס"ת לילדי ישראל, הרב יצחק גולדשמיד שליח כ"ק אדמו"ר ללונג איילנד, והרב נחמיה וילהלם שליח כ"ק אדמו"ר לבנגקוק - תאילנד.

ומהווה סיכום למבצעי חג החנוכה בהם האירו תלמידי התמימים את סביבתם הקרובה והרחוקה, כשאחד מרגעי השיא של הפצת האור היה כינוס חנוכה ענק שהתקיים בישיבה ביוזמתו וארגונו של שליח הרבי הרב יוסף דוד הלל בו השתתפו מאות מתושבי האזור בנוסף להדלקות מרכזיות שהתקיימו ברחבי השכונה.

מתוך תחושת מוסיף והולך זו נכנסו התמימים לימי ההכנה לי' שבט כשרוח תוססת וחסידית מפכה בין כתלי הישיבה ומחממת את צינת החורף בחום ולהט דקדושה.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.