מערכת COL | יום כ"ד חשוון ה׳תשע״ה 17.11.2014

יום אחרון במסע: ביקור אצל הרב בנצי ליפסקר ● גלריה

לאחר מסע מרתק הכולל את ציון הרבי הרש"ב נ"ע, החצר של "תומכי תמימים", בית הסוהר האימתני "שפולרקע" בו נכלא האדמו"ר הריי"צ נ"ע, ו'אי הארנבות' בו קידש האדמו"ר הזקן את הלבנה, קבוצת החסידים מסכמת את המסע בפטרבורג אצל הרב בנצי ליפסקר, המשמש כשליח תחת השליח הראשי הרב מענדל פווזנער  יומן מסע - גלריה
יום אחרון במסע: ביקור אצל הרב בנצי ליפסקר ● גלריה
(צילומים: שמואל ריבקין, COL, סאן פטרבורג)

 
סיכום מסע
זהו. כמו כל דבר טוב, גם המסע הזה הגיע אל יומו האחרון. בבוקר יצאנו מבית המלון ונסענו באוטובוס אל הבית חב״ד של השליח בנצי ליפסקר שיחי׳. הוא קיבל אותנו בלבביות רבה. התפללנו שם תפילת שחרית, ולאחר מכן הוא כיבד אותנו בארוחת בוקר משביעה המשולבת בדברי תורה וחסידות, וענייני השעה.

סיור מרשים בבית הספר
אחריה הוא נתן לנו סקירה כללית על המוסד, וסייר איתנו בבנין המרשים שבבית הספר שלו, שבו לומדים כמאה חמישים ילדים מגיל פעוטון ועד התיכון. בית הכנסת עצמו יפה ורחב והוא משמש את תושבי השכונה הזו של צפון העיר. בימים אלו הוא נמצא בשלבי סיום של בניית מקווה מפואר ומהודר לגברים ונשים עם מיטב השכלולים האפשריים שאינו נופל ברמתו מכל מקווה מפואר בארצות המערב ואולי אף עולה עליו.

בדרך חזרה הביתה
עכשיו אנו שוב באוטובוס בדרך לשדה התעופה. יורם המדריך מספר לנו בפרוטרוט על הבנינים, הגשרים, הנהר, 'הקשר היהודי', וההיסטוריה של העיר הזאת. העיניים בולעים את המראות, וגם עדשות המצלמות בטלפונים של החבר'ה 'מתקתקים' את הנוף ללא הפוגה. יש לי הרגשה שזה לא יהיה הביקור האחרון שלנו בעיר הזאת.

 

 

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.