מערכת COL | יום ה' חשוון ה׳תשע״ה 29.10.2014

ספר-התורה הגנוב והקשר החב"די ● מיוחד

תגיות: רעננה
לב מי לא נכמר על האירוע המצער, בגניבת ספר התורה ביישוב ברקת, שנתרם ע"י ישורון ומלכה הלל, לעילוי נשמתם של חמשת ילדיהם ● בשיחה מיוחדת למערכת COL, מספר שליח חב"ד הרב סעדיה מעטוף, על הקשר המיוחד והסיוע של ישורון ומלכה הלל לבית חב"ד ביישוב ברקת, ועל התמודדות של גבורה ● וגם: מה הציע סופר הסת"ם מרעננה?  ספר התורה הגנוב
ספר-התורה הגנוב והקשר החב
הרב סעדיה מעטוף מעניק שי לישורון ומלכה הלל כהערכה על סיועם בתהלוכת פורים ביישוב ברקת. בעיגול: ישורון בראש התהלוכה

 משה בן-חיים

באתר של "בית חב"ד ברקת", ישנו סיקור משנת תשע"א, על תהלוכת פורים: "חגיגת הפורים של ילדי המושב החלה בצעדת תחפושות ססגונית. חלוצים לפני השיירה יצאו בני הזוג מלכה וישורון הלל שיחיו' בליווי חתנם מר יוסף סעדה, כאשר הם מובילים מיצג פורים מרהיב מעשה ידיהם, על טרקטור ועגלה.

"במיצג נראו אחשוורוש, אסתר המלכה ברוב יופייה ומרדכי היהודי בשער המלך, כאשר המן אבל וחפוי ראש מובילם...

"דברי ברכה מטעם ועד המושב נשא היו"ר מר גדי מעטוף שיחי', והמרא דאתרא הרב סעדיה מעטוף שיחי' נשא דברים של טעם על מהות הפורים, והזמין את הזוג מלכה וישורון הלל לקבל שי על פועלם למען הילדים שמדי שנה משקיעים למען התהלוכה במוצג מרהיב ויפיפה".ישורון הלל על טרקטור בראש תהלוכת הילדים ביישוב ברקת

מספר ל-COL הרב סעדיה מעטוף, שליח חב"ד ליישוב 'ברקת': "ישורון וזוגתו מרת מלכה שיחיו, בקשר ארוך שנים עם חב"ד ביישוב. לישורון אח חסיד חב"ד, ואח שלמד בחב"ד. הגב' מלכה הלל מאוד חזקה, למרות הכל. בעלת חוש הומור יוצא מן הכלל, ובכינוסי חב"ד היא עשתה מופעים מרתקים לנשים.

"ר' ישורון משתתף בהתוועדויות ובאירועים של חב"ד, ובכל שנה הטרקטור שלו עם מייצגים מרהיבים, מוביל את התהלוכה. שניהם משקיעים רבות במיצגים וכו', כדי לשמח את הילדים. יש לציין גם את אביו של ישורון, ר' שלום הלל ע"ה, שהשתתף בקביעות ב"כולל עטרת זקנים" של הבית חב"ד, ואמו תבדלח"ט, משתתפת כיום בשיעורים קבועים".

איך הם מתמודדים האירוע המצער של  גניבת ספר התורה?

"ספר התורה, מאז הוכנס בשמחה וברוב עם לבית הכנסת ביישוב, הפך ל"בן" שלה. הוא היה הנחמה על הילדים. מהרגע שספר התורה נגנב, זה מעלה לה את כל הכאב מחדש. את הנחמה שלהם גם לקחו, וזה מאוד מצער אותם".

מאז הפרסום אתמול, יש התפתחויות? אנשים מתקשרים לסייע?

"המשטרה פתחה בחקירה, ומתייחסת ברצינות רבה לעניין. סופר סת"ם מרעננה התקשר לישורון, ואמר שמוכן לכתוב בחינם כמה יריעות של ספר תורה חדש, וישמח להצטרף להתארגנות של כמה סופרים יחד להשלים ספר תורה. אנשים מתקשרים להציע עזרה, אין ספק שהצער נגע לליבם של רבים".

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.