מערכת COL | יום כ"ז אלול ה׳תשע״ד 22.09.2014

הרמטכ"ל בני גנץ: "העם זקוק לעבודתכם החשובה" ● וידאו

"את האתגרים הבאים נצלח כמו שצריך רק אם תהיה אחדות בעם", אמר הרמטכ"ל בני גנץ בפגישה עם משלחת חב"ד. "אני רוצה לומר בשם כל העם תודה לכם על כל מה שאתם עושים למען העם שלנו, וכמובן למען חיילי צה"ל" ● וגם: מה הסוד שגילה שליח חב"ד בכפר אחים? לסיפור המלא
הרמטכ
צילום: COL
שעת ערב מאוחרת, בעיר ללא הפסקה. מראה בלתי שיגרתי בשער 'טרמינל' של ה"קריה" המפורסמת בלב העיר תל אביב, נגלה לעוברים והשבים: משלחת של אגודת חסידי חב"ד מתקבלת בשער על ידי נציגי לשכת הרמטכ"ל. חדשות השעה שמונה הנשמעות בטרנזיסטור הצהלי של הטרמינל מבשרות על מתח ביטחוני בגבול הצפון, ועל היערכות מוגברת של צה"ל בעקבותיו.

אנשי לשכת הרמטכ"ל מובילים אותנו אל קומת החניון התחתונה של הבניין המרכזי בקריה, אחד הקצינים מסביר כי ישנה מעלית מיוחדת לרמטכ"ל, לשימושו בלבד, שעולה ישירות לקומה 16 המפורסמת, בה ממוקמת לשכת הרמטכ"ל המחוברת בגשר עם לשכת שר הבטחון, לאחר שהוא מעביר כרטיס מיוחד המעלית נפתחת.

אנחנו מתקבלים בחמימות מופגנת על ידי אנשי לשכת הרמטכ"ל. ראש הלשכה אל"מ הוד בצר, דואג שנשב היטב בכורסאות סביב שולחן הישיבות של המטה הכללי. בחדר החשוב הזה מתקיימים כל הדיונים הרגישים ביותר, וכאן גם נערוך לאחר הפגישה חזרת תניא בעל פה ונערוך מניין לתפילת ערבית. צבאות השם.

הרב מרדכי שמואל אשכנזי, יו"ר אגודת חסידי חב"ד וצאגו"ח הרב יוסף יצחק אהרונוב, יו"ר ועד כפר חב"ד הרב בנימין ליפשיץ, השליח ורב הישוב כפר אחים (הישוב בו גר הרמטכ"ל) הרב שלמה ליפש, ראש אגף פעילות בצה"ל הרב אהרן פרוס, ראש אגף נפגעי טרור הרב מנחם קוטנר, סגן דובר חב"ד הרב מוני אנדר, מזכ"ל אגו"ח ומארגן הפגישה הרב אריאל למברג

מחזה לא-שגרתי

האווירה נרגשת מאוד. אנשי דוברות צה"ל ולשכת הרמטכ"ל מציצים אל אולם הישיבות הרחב בהשתאות. המראה הלא שגרתי של קבוצת רבנים יושבת עם יריעת ספר תורה פרוסה, דיו וקלף בשעת לילה בחדר ישיבות המטכ"ל יחד עם הרמטכ"ל בעצמו הוא לא מראה מובן מאליו.

הרמטכ"ל מבקש לפתוח מיד בכתיבת האות, "בכדי להתחיל בדבר מצווה". הוא ממלא את האות הראשונה של שמו, את האות הראשונה של שם אביו ז"ל, ושל שם אימו ז"ל. לאחר מכן הוא יאמר ויפתח בדברי תודה. "תודה רבה לכם. לא רק על הזכות בקיום המצווה הזו, אלא גם על העשייה של שליחי חב"ד בכל מהלך השנה. אני עוקב אחרי העבודה של חב"ד. אתם יוצרים את הפלטפורמה לחיבור ליהדות של מאות אלפי יהודים, ועל זה אני רוצה לומר לכם תודה רבה".

הבנתי שזו הוראה של הרבי משנות השמונים, במהלך מלחמת לבנון, לכתוב ספר תורה לזכות חיילי צה"ל והיה לי חשוב מאוד לקחת חלק בכך".

"בימים אלה פורסם", מספר הרב אשכנזי לרא"ל בני גנץ, "שאביו של הרמטכ"ל, מר נחום גנץ, התגייס בכל כוחו והשקיע משאבים רבים למען תושבי ישוב קוממיות יחד עם הרב מד"א קוממיות המפורסם-הרב מנדלסון, הכל בכדי שיצליחו לשמור את שנת השמיטה כדבעי.

כאן פנה השליח בכפר אחים הרב ליפש לנוכחים ואמר, "נמצא איתנו כאן יו"ר צעירי אגודת חב"ד, הרב יוסף יצחק אהרונוב, שעומד בראש מערך השליחות בישראל, ואני רוצה לגלות סוד קטן, אני לא השליח הראשון של הרבי בכפר אחים, עוד הרבה לפני שהגעתי לכפר אחים היה אביו של הרמטכ"ל מר נחום גנץ עובר בכל גני הילדים ובבתי הספר בסביבות הכפר ותוקע בחודש אלול בשופר, ומעורר את כולם כשליח חב"ד ממש"...

חיבור העם

הרמטכ"ל התייחס בדבריו גם למתח הביטחוני הקיים כעת בגבול הצפוני של ישראל:

"אתם עוסקים בחיבור העם על כל חלקיו, צלחנו משברים בזמן האחרון ובמערכה האחרונה נפלו 75 מאנשינו (יחד עם שלושת החטופים), איננו יודעים מהיכן תהיה המערכה הבאה, אני מקווה שלא, אך ממה שנראה עתה עוד נכונו לנו אתגרים נוספים.

"את האתגרים הללו נצלח כמו שצריך רק אם תהיה אחדות בעם, אני רוצה לומר בשם כל העם תודה לכם על כל מה שאתם עושים למען העם שלנו, וכמובן למען חיילי צה"ל. אני פונה אליכם, אנשי חב"ד העוסקים בחיבור עמינו, העם זקוק לכם ולעבודתכם החשובה כל כך! ואם יש דבר אחד שאני מאחל לעמנו לשנה החדשה, זה שרוח האחדות תשרור במחננו. זה מה שעומד לזכותנו כנגד כל המשברים שחווינו".

הרב אהרונוב סיפר לרמטכ"ל על הסיוע הרב שהגישו חסידי חב"ד לחיילי צה"ל במהלך מבצע צוק איתן, ועל הליווי שמלויים אנשי מטה צעירי חב"ד למען נפגעי הטרור את המשפחות השכולות והפצועות. הרמטכ"ל מצדו מספר כי בימים אלו הוא מבקר בבתי משפחות ההרוגים, והרב אהרונוב מציג את הרב מנחם קוטנר, מנהל המטה שכבר מסיים מסלול דומה של ביקורים אצל כל המשפחות. קוטנר גם מספר לרמטכ"ל כי כשעה לפני הביקור, עוד היה בטקס חנוכת בית כנסת חדש שייסד השליח, הרב שניאור ברוד, בשכונת עיר ימים בנתניה, ונקרא בשם "הדר שאול" על שמם של הקדושים אורון שאול הי"ד והדר גולדין הי"ד שנפלו במהלך הלחימה.

בסיום הדברים קיבל הרמטכ"ל סקירה מהרב אהרונוב על ההיערכות הענפה של חב"ד לקראת חודש החגים הקרב ובא, על שלל הפעילויות שיקיימו צעירי חב"ד וכמובן גם צויד בדבש לשנה טובה ומתוקה ובעלוני ופרסומי החג החדשים מבית המרכז לעזרי שליחות של צא"ח.

צפו ברמטכ"ל כותב אות בספר התורה:

VID-20140922-WA0117 from COL.org.il on Vimeo.

צפו ברמטכ"ל נושא דברים בפני משלחת חב"ד:

VID-20140922-WA0118 from COL.org.il on Vimeo.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.