מערכת COL | יום כ"ד אב ה׳תשע״ד 20.08.2014

"חובה לזכור את התוצאות ההרסניות של הגירוש"

ביום קריסת הפסקת האש בעזה, ועם מלאות 9 שנים להתנתקות, יו"ר ש"ס לשעבר ח"כ אלי ישי הגיע לביקור מיוחד במוזיאון גוש קטיף בירושלים בלוויית בני משפחתו ● ח"כ ישי סיפר על התקופה הקשה של הגירוש בהם ליווה את אנשי גוש קטיף ועמד בחזית המאבק נגד התוכנית לפי הוראת נשיא מועצת חכמי התורה הרב עובדיה יוסף  לסיפור המלא
צילום: מאיר אליפור
ביום קריסת הפסקת האש בעזה, ועם מלאות 9 שנים להתנתקות, יו"ר ש"ס לשעבר ח"כ אלי ישי הגיע לביקור מיוחד במוזיאון גוש קטיף בירושלים בלוויית בני משפחתו.

ח"כ אלי ישי סקר את כל אגפי המוזיאון החל מהציר ההיסטורי של יהדות חבל עזה ועד תקופת הגירוש מגוש קטיף. ח"כ ישי סיפר על התקופה הקשה של הגירוש בהם ליווה את אנשי גוש קטיף ועמד בחזית המאבק נגד התוכנית לפי הוראת נשיא מועצת חכמי התורה הרב עובדיה יוסף.

ח"כ אלי ישי חשף במהלך ביקורו שהרב עובדיה יוסף זצ"ל ביקש ממנו ערב משאל מתפקדי הליכוד לבדוק את ההשלכות של תוכנית ההינתקות על המצב הביטחוני כדי להכריע איך להורות למצביעי הליכוד במשאל איך להצביע "באתי לרב וסיפרתי לו שלפי כל ההערכות המקצועיות והביטחוניות הגירוש יביא לטילים וסכנה ביטחונית על כל ארץ ישראל. מרן הרב עובדיה לא היסס וקרא בשיעורו השבועי במוצאי שבת לכל מתפקדי הליכוד להצביע נגד ותקף בחריפות את התוכנית המסוכנת ואכן במשאל מתפקדי הליכוד היה רוב נגד ההתנתקות".

ישי הוסיף שבנאומו בכנסת ערב ההצבעה על ההתנתקות אמנם אמר שההתנתקות תביא טילים על אשקלון אשדוד ונתיבות "אבל חששתי לומר שיפלו על המרכז וגוש דן כי אחרת היו חושבים שאני לא שפוי אבל ידעתי בבירור שזו תהיה התוצאה של הגירוש מגוש קטיף"

"יש חשיבות גדולה מאד למוזיאון גוש קטיף כדי שעם ישראל ידע את התוצאות ההרסניות של הגירוש חמאס דאע"ש וחיזבאללה זה אותו הדבר. העם מאס במשא ומתן עם ארגוני טרור ויש להפיק לקחים מהגירוש בגוש קטיף. מוזיאון גוש קטיף חשוב ביותר להנחלת ההיסטוריה של יהדות חבל עזה וגוש קטיף לדורות הבאים כדי שידעו את ההיסטוריה החשובה כל כך של עם ישראל." הוסיף ישי ופנה למנהלי המוזיאון ואמר "אתם חייבים להביא לכאן את כל עם ישראל שידעו את האמת, דווקא היום לאור מבצע צוק איתן יש לדאוג שעם ישראל והדורות הבאים ידעו על גוש קטיף וההשלכות של הגירוש מגוש קטיף על מצבנו".

בסיום הביקור הדליק ח"כ אלי ישי נר לזכרם של קדושי גוש קטיף שנהרגו בפעולות האיבה. מנהל המוזיאון שלמה וסרטיל הודה לח"כ ישי על העידוד והתמיכה שהעניק בתקופה הקשה של הגירוש למתיישבים מגוש קטיף וכן מרן הרב עובדיה יוסף שנתן גב ותמיכה למאבק והיה מצטער בצער המשפחות מגוש קטיף. "לאנשי גוש קטיף יש חובת הכרת תודה עמוקה על פועלכם למען גוש קטיף", אמר וסרטיל.


eli1 from COL.org.il on Vimeo.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.