מערכת COL | יום י"ט אב ה׳תשע״ד 15.08.2014

איתנים בצוק - מגדלור של שליחות במדבר הצחיח ● גלריה

השלוחים הצעירים, המשתתפים במחנה הקיץ "גן ישראל" המתקיים ע"י צעירי אגודת חב"ד בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב, יצאו ביומו השלישי של הקעמפ למשימה מיוחדת במינה. עליהם לצלוח את הדרך העקלקלה, מראש הצוק ועד לאדמת המדבר הצחיח, בדרך מאתגרת של גלישה הררית בסנפלינג ואומגה  לסיפור המלא  ● כל הדיווחים, העדכונים והגלריות מקעמפ "צעירי השלוחים" >>>  
איתנים בצוק - מגדלור של שליחות במדבר הצחיח ● גלריה

השלוחים הצעירים, המשתתפים במחנה הקיץ "גן ישראל" המתקיים ע"י צעירי אגודת חב"ד בראשות הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב, יצאו ביומו השלישי של  הקעמפ למשימה מיוחדת במינה. עליהם לצלוח את הדרך העקלקלה, מראש הצוק ועד לאדמת המדבר הצחיח, בדרך מאתגרת של גלישה הררית בסנפלינג ואומגה.

יומו השלישי של הקעמפ, הנערך בקמפוס המרווח של אולפנת נריה בדימונה, נפתח בחיות מיוחדת. מסדרים, תפילות, לימודים. שגרה של מלחמה. בזמנים הפנויים החיילים משננים תניא ומשניות בעל-פה, ניגשים לעמדת ה"לערנען-קלאב" ומקבלים דולרים לקניה בקרעטשמע.

לאחר סיום השיעור, קיבלו החיילים הודעה כי יוצאים הם למשימה חשובה. עליהם לכבוש את מדבר-הנגב, להקים בו מגדלור של שליחות, ולהוריד את אורו הגדול של הרבי-המשלח לכל יהודי למטה.

ומדיבור למעשה. תוך דקות ספורות נעמדו החיילים למסדר, קיבלו פקודות ועלו על האוטובוסים. את זמן הנסיעה הקצר, ניצלו החיילים לשינון של שורות תניא, כיאה לשלוחים צעירים. "אשרינו", הם למדו בבוקר, "שלוחים אנחנו!". שליח לא מבזבז אף רגע!

נקודת הציון הראשונה היתה מצפה נחל תמר, המשקיף לאורך הציר המזרחי של ארץ הקודש, ובו נשקפים נופים עוצרי נשימה, כשמרחוק נראה קצהו של ים המלח.

לאחר מסלול הנחל הגיעו החיילים לתחתית המצפה, קיבלו ארוחה דשנה והתכוננו למשימה – כיבוש הצוק האדיר ועמידה איתנה עליו. אכן, "מבצע צוק איתן". לאחר העליה המפרכת לראש ההר על ידי סולמות וחבלים, החלו החיילים יורדים אט-אט, מי בירידה חדה ומהירה – ע"י קבל אומגה באורך עשרות מטרים, ומי על ידי גלישת סנפלינג על גב הצוק, וחוזר חלילה. הגדיל לעשות אחד החיילים, כפי שפורסם כאן אמש, שניצל את זמן הירידה באומגה לשינון עוד שורת תניא ועוד משנה בעל-פה.

לאחר המסע המייגע חזרו החיילים לשטח הקעמפ, התפללו מעריב בחיות, אכלו את ארוחת הערב, צפו במראות קודש מיוחדים מהרבי-המשלח, ונהנו מתוכנית קומית מיוחדת שהופקה ע"י צוות מדריכים – מנהלי פעילויות ההווי.

אין ספק, כי חיילים אלו אינם כשאר החיילים במחנות "גן ישראל" בארץ הקודש. אלו שלוחים צעירים, אשר השליכו חייהם מנגד והתמסרו לרצון הרבי-המשלח, ופעם בשנה זוכים הם לקעמפ המיוחד – משפחה אחת - צבא אחד. אשרינו, שלוחים אנחנו!

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.