מערכת COL | יום י"ב אב ה׳תשע״ד 08.08.2014

'גילויים' מרתקים בחוברת "ירחי כלה" החדשה

'גילויים' מרתקים וחומר חסידי רב ערך מתפרסמים בחוברת "ירחי כלה" החדשה, אשר תפורסם לרגל מעמד ה"ירחי כלה" הגדול בכפר-חב"ד  ירחי כלה בכפר-חב"ד
'גילויים' מרתקים בחוברת
'גילויים' מרתקים וחומר חסידי רב ערך מתפרסמים בחוברת "ירחי כלה" החדשה, אשר תצא-לאור לרגל מעמד ה"ירחי כלה" הגדול בע"ה בשבוע הבא, ביום שני חמשה עשר באב, בכפר חב"ד.

בשנים האחרונות, הופיעו על ידי הוועדה המארגנת של ה"ירחי כלה" קבצים תורניים חסידיים רבי ערך בקשר עם מעמד זה, והיום הופיע הקובץ השלישי בסדרה זו.

בחוברת החדשה, בת 32 עמודי כרומו מרהיבים, מופיעים שורה של כתבי יד קודש נדירים מהרבי, הוראות מהרבי בעריכת ה"מפתח עניינים" "לקוטי לוי יצחק", וכן רשימת הרבי בכתי"ק מהמכתבים ששלח לו אביו; עוד מופיע בחוברת זו לראשונה סקירה מיוחדת על מעמדי ה"ירחי כלה", בקשר עם מלאת ארבעים שנה למעמדים אלו, שראשיתם בשנת תשל"ד; בחוברת זו גם מופיע רשימתו המיוחדת של בעל ההילולא "אני לוי יצחק בן זעלדא רחל" וביאורי הרבי על כך.

עוד מופיעים בחוברת תורנית זו, ראשי פרקים ומראי מקומות מפורטים מתוך ההרצאות התורניות שיימסרו במעמד הגדול, וכן סקירות בתמונות של מעמדי ה"ירחי כלה" בשנים האחרונות.

החוברת מופצת בע"ה בריכוזי אנ"ש בארץ לקראת המעמד הגדול, וכן תחולק במעמד עצמו.

המעמד הגדול יתקיים במעמד ובהשתתפות אורח הכבוד, הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, אשר יישא דברים בהלכה ובהגדה.

המושב הראשון ייוחד לעיון ולפלפול בשולחן ערוך רבינו הזקן. במושב זה ישאו דברים הגה"ח הרב מרדכי שמואל אשכנזי, מרא-דאתרא דכפר חב"ד, שידון בשיטתו המיוחדת של רבינו הזקן בשולחנו בתקנת "פרוזבול", זאת בעמדנו ערב שנת השמיטה. במושב זה גם ישא דברים הגה"ח הרב ברוך בליזינסקי, ר"מ בישיבת "תומכי תמימים" המרכזית בכפר חב"ד, ורב בית הכנסת "מענדל'ס שול" בכפר חב"ד, שיפלפל בשיטת רבינו הזקן ב"גזירה דרבה", ובגישתו של רבינו בנושא זה כפי שהוא מגדירה "חידוש מפתיע"/

המושב השני יהיה מושב יחודי לתורתו של בעל ההילולא רבי לוי יצחק זצ"ל, ובו יפלפל הגה"ח הרב אליהו קירשנבוים, משפיע בישיבה המרכזית ועורך ספרים בתורת החסידות, ביאור נפלא בעניין "אין מחיצה בין ישראל והקב"ה. כמו כן ישא דברים במושב זה הגה"ח הרב יוסף יצחק אופן, משפיע ישיבת "תורת אמת" בירושלים עיה"ק, שיעמוד על ביאורי בעל ההילולא בנושא מספר התעניות על חטאים.

במרכזו של המעמד הגדול ייערך לראשונה מושב מיוחד ונדיר, "בעל ההילולא", בו ישתתפו שורה של אישים שיספרו מתחומים שונים על בעל ההילולא, והקשר המיוחד של הרבי נשיא דורנו עם אביו זצ"ל.

המושב הרביעי, שייערך אי"ה בשעת ערב, הוא "קרבה שנת השבע שנת השמיטה", בקשר עם שנת השמיטה הקרבה ובאה. במושב זה ישאו דברים הגה"ח הרב אליהו לנדא, ראש וועדת הכשרות של בד"צ הרב לנדא ומראשי הישיבה, אשר ישא דברים בנושא "שמיטה הלכה למעשה – היבטים מעשיים", וכן ישא בו דברים הרה"ג הרב צבי כהן, רב מערב בני ברק, ומחבר ספרים רבים בהלכה, בנושא "הטיפול בגינות נוי ובעציצים בשנת השמיטה".

הציבור הרחב יכול להפנות שאלות לשיעוריהם של הרב לנדא והרב כהן בנושאי השמיטה, בכתובת מייל מיוחדת: [email protected]
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.