מערכת COL | יום ד' תמוז ה׳תשע״ד 02.07.2014

ניגון "שמיל" עם האדמו"ר מקאליב בג' תמוז ● מיוחד

תלמידי תלמוד תורה תורת אמת חב"ד בירושלים, הופתעו והתרגשו לראות את האדמו"ר מקאליב, שהצטרף להתוועדות לפני אמירת המאמר "ואתה תצווה". האדמו"ר מקאליב נשא דברים מרגשים בפני התלמידים, וניגן איתם את ניגון הגעגועים "שמיל", אותו ניגן בהתוועדות עם הרבי לפני למעלה מארבעים שנה  האדמו"ר מקאליב בהתוועדות
ניגון

בת"ת תורת אמת חב"ד בירושלים, שמחו לקבל סיוע מ"מוסדות קאליב" הסמוכים. לרגל התוועדות ג' תמוז, הם קיבלו את בית המדרש הגדול של החסידות, ששוכן בסמוך. בת"ת אין מקום מספיק כדי להכיל כ-500 מקומות, וביהמד"ר של קאליב הוא גדול ומרווח.


התכנית החלה בבוקר, (למרות שחלק גדול השתתפו ערב קודם בתכנית ה"פנסאים", וגם בהתוועדויות של אנ"ש) עם תפילת שחרית.


לאחר התפילה, הפתיע לפתע ונכנס האדמו"ר מקאליב, בלוויית המשב"ק הרב חיים קירשנבוים, (המשב"ק סייע באירגון ההתוועדות בביהמד"ר) היה זה בדיוק לפני התחלת אמירת המאמר "ואתה תצווה". התלמידים התרגשו מאוד מהצטרפותו האישית של האדמו"ר. האדמו"ר הקשיב בעיון לאמירת המאמר מפי המנהל החינוכי הרב דוד קוט שליט"א. לאחר אמירת המאמר, הוזמן האדמו"ר מקאליב לשאת דברים לפני הילדים.


האדמו"ר מקאליב העלה זכרונות ממספר פעמים ששהה ב"בית חיינו", וכן על יחידות מיוחדת שלו עם הרבי. הוא סיפר שהרבי דיבר איתו על המרכז שהקים בשם "שמע ישראל" לזכר הנספים בשואה, וכן על המרכז "בר ביה רב חד יומא". האדמו"ר מקאליב הוסיף וציין כי הוא עומד בראש מוסדותיו למעלה מחמישים שנה. באחת ההתוועדויות אצל הרבי, לפני כארבעים שנה, הוא השתתף ושר עם כולם את ניגון הגעגועים "שמיל", וכעת האדמו"ר מקאליב שר אותו בצוותא עם התלמידים, ברגעים שהיו מרגשים במיוחד.  הוא הוסיף וחיזק את התלמידים להוסיף בלימוד וביראת שמים, והזכיר את הנערים הקדושים שנרצחו הי"ד, שצריך ללמוד לעילוי נשמתם, ולהתחזק מכך. 


בסיום מקהלת הת"ת הנעימה בניגוני חב"ד, והתלמידים המשיכו בכיתות את מנהגי היום הקדוש וכתיבת הפני"ם לרבי.


האירוע אורגן בראשות מנהל הת"ת מנחם מנדל הכהן פרידמן שיחי', ובסיוע הרב אריה הרטמן שיחי'.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.