מערכת COL | יום כ"ב אייר ה׳תשע״ד 22.05.2014

מוסקבה: מוסדות החינוך התאחדו בתהלוכה

תגיות: בערל לאזאר
תהלוכת הענק במוסקבה כללה את כל תלמידי מוסדות החינוך ורבים מתושבי העיר, ויצרה פסיפס מרהיב של כל האוכלוסיה היהודית במוסקבה ● הכינוס בחל בדברי תורה והדלקת מדורה על ידי השליח והרב הראשי לרוסיה הרב בערל לאזאר ונמשך ב'חאלאקע', תערוכת מיצגים, צעדה, פארק מתנפחים, עמדות להנחת תפילין והרבה שמחה יהודית טהורה  ל"ג בעומר במוסקבה 
מוסקבה: מוסדות החינוך התאחדו בתהלוכה

בארגון צא״ח במוסקבה, תחת השליח הראשי הרב בערל לאזאר שליט״א ובהנהלת הרב שניאור הלפרין שיחי׳ נערכו לתהלוכת ענק וניצלו את ל"ג בעומר החל השנה ביום ראשון, ואת מזג האוויר הנפלא, לקיים את הוראת הרבי כפשוטה ולהביא אלפי יהודים אנשים נשים ובעיקר טף לתהלוכה הגדולה ביותר ברוסיה המורכבת מפסיפס מרהיב של כל חלקי האוכלוסיה היהודית במוסקבה.

התהלוכה נפתחה בכינוס לכבוד רבי שמעון בר יוחאי, ברחוב שליד בית הכנסת הגדול והמרכזי 'בית מנחם' השוכן בשכונת 'מארינה רושצה', כשניגוני שמחה יהודיים מתנגנים על ידי התזמורת המיוחדת של צבא רוסיה הכוללת עשרות כלים ונגנים, ובהשתתפותם הנרגשת של אלפים מיהודי העיר ובראשם תלמידי מוסדות החינוך המפוארים של הקהילה: גני מנחם לגיל הרך, חדר מנחם, בנות מנחם, בית חיה – פנימיה לילדים מגיל הגן ועד לישיבה, מתיבתא לנערים, ישיבה קטנה השוכנת בעיר איסטרה, ישיבה גדולה השוכנת בסופרינא, בית הספר האינטלקטואלי, בנות הסמינר וכן תלמידי ה'סאנדי סקול' רימון. לכל אלה הצטרפו באחדות נפלאה רבים מתושבי העיר השומרים תורה ומצוות, אנשים נשים וטף מכל קצוות הקשת היהודית ומכל הקהילות ובתי הכנסת השונים שבמוסקבה והמוני יהודים שעדיין בצעדיהם הראשונים ביהדות.

את הכינוס הנחה בחן ובכישרון רב הרב משה רוכלין שיחי׳ ממנהלי מכון חמ״ש. לאחר דברי ברכה ותורה מפי השליח והרב הראשי לרוסיה, והדלקת המדורה לזכות רבי שמעון בר יוחאי, הוזמנו ילדי ה׳חאלאקע׳. הילדים שנכנסו לרחוב הכינוס ברוב כבוד והדר ברכב מיוחד שמסוגו קיימים כיום רק ארבעה רכבים בכל העולם, הועלו לבמה לטקס גזיזת השערות המסורתי וקבלת מתנה מהודרת, כיפה וציצית עם ריקמה של שמם.

בתום הכינוס, החלו לעבור לפני הקהל מוצגי יהדות על גבי עגלות מיוחדות שהוכנו מבעוד מועד ע"י תלמידי מוסדות החינוך. וכך לאחר שיירת המוצגים השתרכה לה התהלוכה הגדולה, ובמרכז מוסקבה, בירת השלטון הקומוניסטי לשעבר, צעדו ילדים ומבוגרים כשבידיהם שלטים המכריזים על מצוות מעשיות שונות ובפיהם פסוקי תורה ותפילה, כובשים באור של קדושה ושמחה טהורה את הרחוב המוסקבאי. המשטרה המקומית שנערכה מבעוד מועד חסמה את כל נתיבי התנועה למסלול בו עברה התהלוכה שהתפרסה לה כשיירה צבעונית מרהיבה על פני מאות מטרים של אלפי אנשים נשים וטף המכריזים בגאון יהודי ללא מורא וללא פחד כי יהודים מאמינים בני מאמינים הם ומשתתפים בשמחתו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי.

לאחר צעידה לא מבוטלת של כמחצית השעה, הגיעו הצועדים לפארק הקרוי בפי כל "פארק הילדים מס'1". שם קידמו את פניהם קולות שירה ושמחה חסידית, ברחבי הפארק הגדול התמקמו עשרות אטרקציות שונות ומהנות לשמחתם של הילדים הרבים שגדשו את המקום.

גם את המבוגרים לא שכחו בצעירי חב"ד דמוסקבה ובנוסף לדוכני תפילין ושאר המבצעים אורגנו עבורם תוכניות מיוחדות של לימוד תורה בחברותות התוועדויות חסידים ועוד ועוד.

"אין לי ספק שהתהלוכה גרמה נחת רוח רבה לרבי המשלח! בתוך כל ההמולה הנפלאה ראיתי אנשים שמניחים תפילין בפעם הראשונה. אנשים שזה להם הפעם הראשונה שהם צועדים עם כיפה לראשם ברחובה של עיר. נשים שלהם זו הפעם הראשונה שהן לא מתביישות ביהדותן. תפס אותי מחזה של ילד מצביע על שלט ושואל את אמא, מה זה כשר? והאמא שזקוקה בעצמה לתוספת הסבר נעזרת באחד מעשרות בחורי הישיבה הצעירים שאיישו דוכנים ועמדות ברחבי הפארק והוא ברוסית רהוטה מסביר לה בטוב טעם על כשרות ועוד עניני יהודות. בליבי פנימה רציתי ברגעים כאלו שהל"ג בעומר הזה לא יגמר לעולם, אני בטוח שהיהדות שספגו הילדים האלו בשעות הספורות של התהלוכה תשפיע עליהם לכל משך ימי חייהם״ כך אומר לנו מארגן האירוע ויו״ר צא״ח ר' שניאור הלפרין שכמובן גם לא שוכח למסור תודות לאלו שטרחו ועזרו בהכנות לתהלוכה ואשר בלעדיהם לא היו מגיעים להצלחה הגדולה, הלו הם תלמידי הישיבה גדולה, תלמידי הישיבה קטנה, תלמידות ביה"ס בנות מנחם, ולמנהל המרכז היהודי מרינה רושצה ר' מוטי ויסברג שהקדיש שעות רבות ועמל רב למען הצלחת האירוע ורבים מאנ״ש והשלוחים שנטלו חלק בהצלחת התהלוכה.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.