מערכת COL | יום י"ט אייר ה׳תשע״ד 19.05.2014

אשדוד: ציינו את הקשר המיוחד של הרבי וליהדות מרוקו

תגיות: רמלה
מאות השתתפו בהילולת התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי שהתקיימה במרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב באשדוד במעמד רבנים חשובים ובראשם האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא רבה של רמלה ● המשתתפים נחשפו לפעילות הרבה של הרבי  למען יהדות מרוקו והזכיר את הספר "הרבי ויהדות ספרד" ושם הביא, שהשלוחים במרוקו קיבלו הנחיה מהרבי לנצל את יום ההילולא של רשב"י בכדי ליצור התקרבות עם יהודי מרוקו לסיפור המלא
אשדוד: ציינו את הקשר המיוחד של הרבי וליהדות מרוקו

מאות השתתפו בהילולת התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי שהתקיימה במרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב באשדוד במעמד רבנים חשובים ובראשם האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא רבה של רמלה.

לאחר תפילת ערבית התקיים סיום מסכת 'ביצה' הנלמדת מידי ערב בשיעור הקבוע בבית המדרש. באמירת ההדרן עלך והקדיש כובד מגיד השיעור הרה"ג רבי אליעזר אמיתי ולאחר מכן הקהל היסב לסעודת מצוה וסעודת ההילולא.

במעמד הושק הספר החדש השלישי בסדרה "לאילן ריח" לרשב"י זיע"א במשנתם של חכמי מרוקו שחיבר רב המרכז לצעירים הרב אילן גוזל.

בפרקים הראשונים ציין המחבר בהרחבה על פעילותו הרבה של הרבי זיע"א למען יהדות מרוקו והזכיר את הספר "הרבי ויהדות ספרד" ושם הביא, שהשלוחים במרוקו קיבלו הנחיה מהרבי לנצל את יום ההילולא של רשב"י בכדי ליצור התקרבות עם יהודי מרוקו, כפי שאנו מוצאים באחת האגרות (כרך כא' עמ' רז') "ובטח למותר להעירם אודות יום לג' בעומר הבא עלינו לטובה – וכידוע עד כמה חשוב אצל הספרדים יום הילולא ובפרט של רשב"י בעל הזוהר. במילא בודאי חגיגתו תשביע רצון כל הנ"ל". ע"כ.

בהילולא הנעים בשירה ובפיוט הפייטן אברהם קדוש כשלראשונה הושמע השיר בביצוע מיוחד שאותו חיבר מחבר הספר לאילן ריח הרב אילן גוזל  "אני אשיר בשירי/ לכבוד ראש מהללי/ התנא האלוקי/ רבי שמעון בר יוחאי" השיר כולל בתוכו עשרה בתים.

בסעודה נשאו דברים: הרה"ג רבי מאיר אבוחצירא ראש כולל 'תורה לשמה' ורבה של רובע הסיטי, הרה"ג רבי יהודה סבח ראש ישיבת 'תפארת דוד' והרב אילן גוזל רב בית המדרש.

את המשא המרכזי בהילולא נשא האדמו"ר בנש"ק רבי יחיאל אבוחצירא שתיאר בהרחבה את גודל האומנה בצדיקים ובתלמידי חכמים וכיצד היתה נערכת הילולת הרשב"י אצל רבני ואדמור"י משפחת אבוחצירא כשבסיום בירך את הרבנים והמשתתפים. 

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.