מערכת COL | יום י"ח חשוון ה׳תשע״ה 11.11.2014

לא צריך להיות נשיא ארה"ב כדי לדעת לנאום (פ)

מתי בפעם האחרונה ראיתם מודעות המזמינות את הציבור הרחב להרצאות של מרצים חב"דיים? האמת היא שתתקשו לזכור ● תחום זה הוזנח על ידינו במשך שנים רבות. עובדה מצערת זו גורמת למצב אבסורדי ● דווקא כאשר סוגיות רבות וחשובות עולות לדיון במרחב הציבורי, ודווקא כשאנשים רבים רוצים ומצפים להתייחסות רלוונטית ורוחנית מנקודת המבט העמוקה והמקורית של חב"ד, קולנו איננו נשמע, לפחות לא במידה הרצויה  לסיפור המלא
לא צריך להיות נשיא ארה

מתי בפעם האחרונה ראיתם מודעות המזמינות את הציבור הרחב להרצאות של מרצות מאנ"ש? האמת היא שתתקשו לזכור.

תחום זה הוזנח על ידינו במשך שנים רבות. עובדה מצערת זו גורמת למצב אבסורדי: דווקא כאשר סוגיות רבות וחשובות עולות לדיון במרחב הציבורי, ודווקא כשאנשים רבים רוצים ומצפים להתייחסות רלוונטית ורוחנית מנקודת המבט העמוקה והמקורית של חב"ד, קולנו איננו נשמע, לפחות לא במידה הרצויה. בשל העדרם של נשים המיומנות בתחום זה, קולם של המרצות החב"דיות בנושאים רבים וחשובים – נדם ואינו מגיע לאוזניהם ולליבותיהם של רבים.

כדי לדבר בפני קהל, נדרשת הכשרה ומיומנת מיוחדת. לעיתים רבות, אי ההכשרה להופיע בפני קהל וחוסר התרגול במאמץ לשפר את מיומנויות הרטוריקה, מונעים מהקהל להקשיב לדובר ולתכניו.

לאור ההצלחה הרבה של הקורס לגברים, אנו פותחים ביום רביעי הקרוב י"ט חשוון קורס לנשים מוכשרות מאנ"ש שיתנו מענה לאתגר חשוב זה.

לשם כך, הוקם המיזם על ידי מכון 'אלף' על מנת להכשיר מקצועית עשרות מרצות מקצועיות וסוחפות מהשורה הראשונה מקרב אנ"ש שיעסקו בפועל בהפצת יהדות וחסידות, וידוע כוחה של האישה ובינתה היתרה שבוודאי יוסיפו להשפעה על השומעות.

החזון של מכון 'אלף' הוא, להפיץ יהדות וחסידות באמצעות מרצות מאנ"ש שיכבשו את פסגת הבמות והמדיה בישראל, יתורו את הארץ לארכה ולרחבה, יביאו את רוח חב"ד ואת רעיונותיה בשפה נגישה וברורה ויסחפו אחריהם מאות אלפים ליהדות ולחסידות
.


יש לציין שבוגרי הקורס לגברים ישמו את הנלמד כבר במהלך הקורס ומסרו הרצאות הן בפני חברי הקורס והן בפני קהלים שונים ברחבי הארץ, תוך ליווי והדרכה צמודים מהמרצה וכפי שהעידו רבים מהמשתתפים, הדבר תרם להם רבות, כרבנים ושלוחים בקהילות, וכמרצים אורחים. בנוסף לכך, ביוזמת מכון 'אלף', בוגרי הקורס השתלבו וישולבו בסדרת הרצאות מול המצלמה "כדאי לדעת" המתפרסמת באתר היהודי הגדול בעולם חב"ד.אורג העוסקת בנושאים, ערכים ומצוות ביהדות, וכבר מיליוני הגולשים בחב"ד.אורג יכולים לצפות בהדרכה קצרה ומקצועית, ממצה, מסבירה ומשכנעת על נושאים שונים ביהדות. הסרטונים מוקרנים באתר בית חב"ד בעברית.

הודות לסיעתא דשמיא ולכלים שקיבלו בקורס הם ריתקו וסחפו אחריהם המונים לתורה, יהדות וחסידות, והדבר גרם לקידוש שם שמיים גדול בקרב עם ישראל אשר נכח שמקצועיות ויהדות אינם דברים סותרים. הדבר גרם לשינוי גדול והשפעתו ניכרת בקרב קהלים רבים וזוהי רק ההתחלה! בנוסף, עתידים המשתתפים בעז"ה להעביר מאות הרצאות מאלפות ומקצועיות בכל רחבי הארץ ולהביא את הפצת המעיינות לרמה חדשה של מקצועיות.

במסגרת סדנאות הרטוריקה וההופעה בפני קהל שנקיים במטרה להתמודד עם חוסר זה, ילמדו המשתתפות על יסודות הרטוריקה, גיבוש כללי ההרצאה והנאום כמו גם עקרונות ההופעה בפני הקהל. בתוך כך יוצגו נאומים כתובים ומשודרים של מנהיגים ופוליטיקאים מהארץ ומהעולם בפני המשתתפים.

כמו כן יוצגו בפני המשתתפות העקרונות הבסיסיים והיסודיים בבניית מצגות, העשויות להתלוות מעת לעת להרצאות שונות. יוצגו הטעויות הנפוצות בעת בניית מצגת, וכללי עשה ולא תעשה על מנת להפוך את המצגת לנכס ולא לנטל.

לבסוף יוצגו הכללים לניהולו של עימות (Debate) ולאמץ את היתרונות הטמונים בו להרצאות, ללימודים משותפים ולדיונים פומביים. את הקורס יעביר ד"ר צוריאל ראשי.
ד"ר ראשי מכהן מזה כשבע שנים כראש החוג לתקשורת במכללת ליפשיץ לחינוך, וכיום הוא ראש החוג לתקשורת במכללה האקדמית הרצוג ומרצה בביה"ס לתקשורת באוני' בר-אילן. בין היתר הוא עוסק בחקר רטוריקה והוראתה בקורסים פיקודיים ובמשרדי ממשלה שונים.

לפרטים נוספים חייגו: 03-7265454  

 

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.