מערכת COL | יום ט' אדר ב ה׳תשע״ד 11.03.2014

אילת: חגגו הכנסת ס"ת לזכר הגר"ע עובדיה יוסף ע"ה

באילת חגגו הכנסת ספר תורה לעילוי נשמתו של הגר"ע עובדיה יוסף ע"ה שנתרם ע"י קבוצת מתפללים ● את האירוע כיבד בנו הראשל"צ הגר"י יוסף שליט"א, שיחד עם מאות המשתתפים הסב לסעודת מלוה מלכה מפוארת ומרוממת, והודה להרב שמעון אייזנבך ומתפללי בית הכנסת על כתיבת הספר לע"נ אביו ● רב העיר הרב יוסף הכט, יו"ר מוסדות חב"ד בעיר הודה בשם כל המשתתפים לרב הראשי על שמקדיש זמן רב ויקר להשתתף באירועים באילת ולבקר במוסדות החינוך בעיר  לסיפור המלא
אילת: חגגו הכנסת ס
רב בית הכנסת "נצח ישראל" ורב שכונת השחמון, השליח הרב שמעון אייזנבך קיים אצלו אירוע שליכד ואיחד את כל רבדי הציבור האילתי ובראשם רבני העיר והאורח הראשל"צ הרב הראשי לישראל הגר"י יוסף שליט"א.

מדובר בהכנסת ספר תורה לעילוי נשמתו של הגר"ע עובדיה יוסף ע"ה שנתרם ע"י קבוצת מתפללים, ובסיומו נטל חלק בהופעתו המכובדת, בנו הראשל"צ הגר"י יוסף שליט"א שבא להשתתף באירוע המכונן יחד עם קרוב לאלף מתושבי אילת שהסבו יחדיו לסעודת מלוה מלכה מפוארת ומרוממת.

הכנסת הספר התקיימה במוצאי שבת קודש והחלה בכתיבת אותיות אחרונות שנמכרו ונרכשו מתוך התלהבות מיוחדת. לקראת סיום הכתיבה, הגיע למקום הראשל"צ הגר"י יוסף מלווה בשני רבני העיר שליט"א, הרב משה הדאיה והרב יוסף הכט, כשהקהל מקבל את פניהם בשירת ובזמרה ובריקוד נרגש לכבוד האורח הדגול ולכבוד המעמד המיוחד.

בשולחן הנשיאות ישבו, מלבד ראש העיר מר מאיר יצחק הלוי, גם כל רבני השכונות ורבני בתי הכנסת שהתייצבו כולם כאיש אחד, מלוכדים לכבודה של תורה. היו שם רבני השכונה, הרב שמעון אייזנבך, הרב רפאל ויצמן, הרב יאיר הדאיה, מנהל בית חב"ד - הרב מנדי קליין, הרב יואב חנו - מנהל בי"ס ש"ס, הרב טוביה בלייכר - רב קהילת המזרחי, הרב לוי הכט - רב בית הכנסת חב"ד בשחמון, הרב ליאור ועקנין - רב ישורון ועוד.

לאחר שהרב הראשי הראשל"צ כתב את האות האחרונה בספר, הודה להרב אייזנבך ומתפלליו על כתיבת הספר לע"נ אביו ונשא נאום נלהב לתושבי אילת לחיזוק לימוד התורה אשר בלעדיה אין חיי האומה הישראלית נחשבת. הוא ציין לשבח את תושבי המקום על ההתעלות המיוחדת שלהם בלימוד התורה כאשר הוא מזכיר את השיעורים שמסר בבית כנסת זה בעבר ורואה את הצמאון ההולך וגובר לדעת את ה'. הוא הזכיר גם את הקשר של אביו רבי עובדיה יוסף ע"ה לחסידי חב"ד שהתגוררו בשכנות לאביו בירושלים - שם גדל גם רב בית הכנסת הרב אייזנבך - ועמדו עמו בקשר הדוק כבר לפני חמישים שנה.

נאום רב רושם נשא רב העיר הרב הכט, יו"ר מוסדות חב"ד בעיר שמלווה את בית הכנסת ותומך בו ונוטל חלק בכל אירוע שבו באופן קבוע, הוא הודה בשם כל המשתתפים לרב הראשי על שמקדיש זמן רב ויקר להשתתף באירועים באילת ולבקר במוסדות החינוך בעיר, דבר שמעורר רבים ומקרב אותם לאבינו שבשמים.

צאתה של הפמליה המכובדת מהאירוע לוותה אף היא כבכניסתה בשירה וריקודים ובקושי רב הצליחו לפלס דרך בין מאות האנשים שנדחקו כדי ללחוץ את ידו של הראשל"צ בצאתו לרכבו בדרך לשדה התעופה בדרכו לירושלים.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.