מערכת COL | יום ב' כסלו ה׳תשס״ה 15.11.2004

תביעה להחזרת ספרי חב"ד הוגשה למשפט

במהלך ה'בנקעט' החגיגי של כינוס השלוחים העולמי, העו"ד המפורסם מרשל גרוסמן הצהיר בנאומו כי בימים אלו הוגשה תביעה משפטית להחזרת ספרי אדמו"רי חב"ד שנמצאים עדיין בשבי במוסקבה. חברי אגודת-חסידי-חב"ד בחבר-העמים, הרב יוסף-יצחק אהרונוב והרב שלום-דובער לוין יחד עם הרב שלמה קונין הכינו את עורכי הדין להגשת התביעה המשפטית שנמשכת כבר 23 שנים.
תביעה להחזרת ספרי חב
חברי המשלחת, יחד עם העו"ד מרשל גרוסמן, בפתח בית המשפט הפדרלי בקליפורניה
מאז קרא הרבי להרב קונין והורה לעסוק בגאולת הספרים, בכסלו תשמ"ב, כבר עברו 23 שנים. במשך התקופה הזאת נבחרו ע"י הרבי שתי משלחות לעסוק בזיהויים וגאולתם, הראשונה – בשנת תשמ"ח, הרב קונין הרב לוין והמזכיר ר' ניסן מינדל, והשניה – בשנת תנש"א – הרבנים קונין, לוין, קוגן ואהרונוב. במשך התקופה הזאת הפכו עולם ומלואו, הן בהשתדלות ע"י אישי צבור, נגידי עולם, ראשי ממשלה ונשיאים, לשכנע את ממשלת רוסיה להחזיר את האוסף לידי חב"ד, והן בהגשת הנושא למשפט הרוסי במוסקבה. את נושא הגשת התביעה למשפט הציעה בשעתה מרת דבורה רחל (אשר מונתה ע"י הרבי לעסוק בזה יחד עם חברי המשלחת), כבר בחודש כסלו תנש"א. כשנמסר לרבי הצעתה זו בכתב מפורט, השיב הרבי: "כאמרי מאז, וכמה פעמים, הנני סומך עליה". כעת, כעבור 14 שנים של פעילות אינטנסיבית בכל השטחים, על כל החוגים, ועדיין לא נפעל מאומה למעשה, הציעה שוב מרת דבורה רחל, כי האפשרות האחרונה שנשארה היא להגיש את התביעה המשפטית הזאת בבית המשפט הפדרלי בארצות הברית. אחרי דיונים רבים במשך הקיץ, סמכו כל חברי המשלחת את ידיהם על התוכנית הזאת. הרב קונין קיבל על עצמו את המשימה הזאת, כאשר שכר למטרה זו את העו"ד המפורסם גרוסמן. יחד עם גרוסמן, ושני עוזריו סעט גרבר ויונתן שטרן, עסקו בהכנת מסמך התביעה גם העו"ד צביקה ניסל ומרת טעמי שיפמן.
הוסף תגובה
10 תגובות
1.
יהי רצון
ב' כסלו ה׳תשס״ה
שזה יהיה העיכוב האחרון. ונזכה במהרה בימינו לדידן דהספרים נצח, עד לדידן נצח הגדול בהתגלות מלכנו משיחנו במהרה בימינו ממש.
2.
מה עם
ב' כסלו ה׳תשס״ה
שם-טוב אומרים שאם הי' רוצה הי' יכול לסדר את זה
3.
תגובה ל-2
ב' כסלו ה׳תשס״ה
אומרים אותו דבר על הרב בערל לאזאר
4.
קונין
ב' כסלו ה׳תשס״ה
שלמה קונין הוא הבולדוזר האמיתי, ובחב"ד בינלאומי. המוראל שהוא מכניס בחב"ד - גם מאחורי הקלעים בגדול - שווה לספר. השמעתם מה שמספרים ילדי ישיבה חב"ד אוטווה, שעל סף סגירה היתה הישיבה והוא הביא 2 מיליון דולרים במזומן (קשה להאמין, אבל כידוע שאין עשן בלי אש..).
5.
הגיע הזמן!
ב' כסלו ה׳תשס״ה
באחדות החסידים נצליח בגאולת הספרים עד לגאולה העתידה בקרוב ממש!
6.
הנאום של מרשל היה חזק!
ב' כסלו ה׳תשס״ה
הייתי רוצה לשמוע את זה עוד הפעם.
7.
סיפור השנה
ב' כסלו ה׳תשס״ה
סיפור זה הולך להיות סיפור השנה, בעז"ה. בחב"ד, ומיהו יהודי ושלימות הארץ, ששלשתם היו הדברים שהרבי הכי זעק וניסה, הנה השניים הם שייכים לכלל ישראל וחב"ד מנהיגה בפועל המאבק, ברם סיפור הספרים הוא סיפור פנים חב"די. ובזה בעצם תם סיפור תולדות חב"ד ליובאוויטש, כי אחרי נ"ד הסיפור הוא שחב"ד גדלה וגדלה וגדלה, כי אין משהו ייחודי חדש אחר נ"ד כי אין לנו את הרבי בגשמיות. אבל סיפור זה הוא סיפור של הרבי, ובגאולת הספרים תם פרק חשוב בתולדות חב"ד. והמתעסקים בפרק זה ייכנסו לעד בספר תולדות חסידות חב"ד ליובאוויטש, אע"פ שאנחנו אחרי ג' תמוז תשנ"ד, כמובן בנוסף לסיפור שחב"ד גדלה וגדלה והמשיכה לגדול. אלו שמונו בתשנ"א עדיין מתעסקים בזה, אבל יכולים להיות חדשים שלא מונו אבל יתעסקו בזה בגדול, כדוגמת שלוחים ראשיים. כשמרשל גרוסמן יצליח ייכנס בספר תולדותינו. מה שלא היה מצליח בדרך אחרת כי ידידי חב"ד יש הרבה ואי אפשר לזכור כל אחד בגדול.
8.
סליחה
ב' כסלו ה׳תשס״ה
אני לא מבין ממה ההתלהבות. האם גאולת הספרים חשובה יותר מהפצת היהדות ברוסיא? זה מה שיש לומר ל3000 אלפי שלוחים ההופכים את העולם ומקרבים את יהודי העולם ליהדות וחסידות? לכאורה זהו עניין פרטי ושליחות ףרטית המוטלת על אותם חברי אגו"ח ברוסיא, אז שיעשו מה שצריכים ויודיעו לנו את התוצאות החיוביות כשיגיעו. הקשר לכינוס השלוחים אינו מובן כלל.
9.
דידן נצח
ב' כסלו ה׳תשס״ה
ואותה שאלה גם על דידן נצח בה' טבת: ממה ההתלהבות? לכאורה זה עניין פרטי ושליחות פרטית?
10.
ל8
ו' כסלו ה׳תשס״ה
לי היתה אותה שאלה בהפוך היו כאלה שהתלוננו על המשפט בטענה שזה יכול להזיק לקשרי חב"ד עם הממשל שם האם אנחנו מפיצים יהדות מפני שלנו מתחשק כך ואנחנו מבינים את גודל החשיבות או מפני הוראת הרבי?? הרי מהרבי ראו איך שהספרים ברוסיה קדמו להפצת היהדות שם!!! כן! הרי כשכל המוסדות שהפיצו יהדות שם במשך הקומוניזם והשלוחים שהיו שם מיד בסיום הקומוניזם הסתכסכו ביניהם הרבי הטיל את משימת "ארגון חבד" שם על ארבעת "שלוחים פרטיים" אלו!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.