מערכת COL | יום י"ט אדר א ה׳תשע״ד 19.02.2014

המשגיח בישיבת "תורה ודעת" מסר שיעור בישיבה במיאמי

הרב משה וולפסון משגיח רוחני של ישיבת תורה ודעת, ורב בית הכנסת אמונת ישראל, מסר שיעור בישיבת חב"ד במיאמי ● האורח התקבל ע"י ראש הישיבה הרב יהודה ליב שפירא, והוא נשא ביאור עמוק וארוך בנוגע להקשר בין אדר שני (ופורים בכלל) שהוא סוף השנה, עם ענינו של שבט דן שהיה מאסף לכל המחנות ● הרב וולפסון סיפר גם מופת שהיה לו עם הרבי  לסיפור המלא
המשגיח בישיבת
הרב משה וולפסון משגיח רוחני של ישיבת תורה ודעת, ורב בית הכנסת אמונת ישראל, מסר שיעור בישיבת חב"ד במיאמי, כשהוא מלווה בבנו הרב אברהם יצחק, עוזרו הרב אהרן קאוויץ, והנגיד ר' אברהם שאולזון.

האורח התקבל ע"י ראש הישיבה הרב יהודה ליב שפירא, המנהל רוחני הרב בן ציון קארף, ותלמידי הישיבה.

לאחר דברי פתיחה של הרב שפירא, אמר הרב וולפסון ביאור עמוק וארוך בנוגע להקשר בין אדר שני (ופורים בכלל) שהוא סוף השנה, עם ענינו של שבט דן שהי' מאסף לכל המחנות, עם ענין מלחמת עמלק שהיה נגד "הנחשלים" שבבנ"י, וכללות ענין עקבתא דמשיחא וכו'.

הרב וולפסון ביאר שתוכן כל ענינים אלו הוא שגם בנ"י שהם במצב ירוד, חביבים הם אצל הקב"ה מצד נשמתם, ותיבל דבריו בדברי חז"ל ודברי חסידות (בעיקר מספר התניא), וקישרו עם דרכו של הרבי, וזרז התלמידים ללכת בדרכי הרבי.

הרב וולפסון סיפר כי שפעם אחד מבני משפחתו חלה ל"ע, והיה לו צער מזה, וכשהיה בירושלים למשך זמן קרא ק"ש שעל המיטה בכל לילה בחורבת בית הכנסת רוזין, וכשהגיע להפסוק "לב נשבר ונדכא אלקים לא תבזה" בכה הרבה, וכפל הפסוק בערך 20 פעמים. ואף אחד לא ידע מזה, אפילו לא אשתו הרבנית. כשבא לאח"כ לכ"ק אדמו"ר לחלוקת הדולרים, ביקש ברכה להנ"ל, אמר לו הרבי (בערך) הזכות של אמירת "לב נשבר ונדכא" בכוונה בודאי יעמוד לו", והוא ראה בזה רוה"ק גמורה.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.