מערכת COL | יום י"ט שבט ה׳תשע״ד 20.01.2014

שיעור על ברכות הנהנין ● להאזנה

אמש (ראשון) נערך השיעור ה-18, בבית הכנסת "נחום יצחק" בשיכונים בכפר חב"ד, המאורגן על ידי "כולל ערב קביעות עיתים". השיעור נמסר על ידי הרב חיים פרוס, מח"ס "ברכות הנהנין המבואר" ועסק בנושא: "הלכות ברכות הנהנין" מהו שיעור "מזונות" שצריך לברך עליו ״המוציא״? ● התחיל לשתות קפה בבית, המשיך ברכב, וסיים במשרד, כמה ברכות צריך לברך?  האזינו
שיעור על ברכות הנהנין ● להאזנה
צילום: 'ערוץ יהדותון'

אמש (ראשון) נערך השיעור ה-18, בבית הכנסת "נחום יצחק" בשיכונים בכפר חב"ד, המאורגן על ידי "כולל ערב קביעות עיתים". השיעור נמסר על ידי הרב חיים פרוס, מח"ס "ברכות הנהנין המבואר" ועסק בנושא: "הלכות ברכות הנהנין" מהו שיעור "מזונות" שצריך לברך עליו ״המוציא״?.

התחיל לשתות קפה בבית, המשיך ברכב, וסיים במשרד, כמה ברכות צריך לברך? ● עוגת גבינה או דבש, מהי הברכה האחרונה? ● באלו מקרים נוטלים ידיים, ללא ברכה? ● מהו השיעור לנטילת ידיים עם ברכה? ● מהו השיעור לברכה אחרונה בפירות? ● מה ההגדרה של "בעל נפש" ● איפה אדמוה"ז חזר בו ●ועוד עניינים מרתקים.

הרב פרוס הסביר בטוב וטעם את כללי הלכות ברכות הנהנין, יסודות ההלכה והדינים, הביא דוגמאות מעשיות מחיי היום יום, ותיאר בבהירות איך צריך לנהוג בכל מקרה. הקהל היה מרותק במשך השיעור, ויצא בהתפעלות רבה. משתתפים רבים המשיכו לשאול את הרב שאלות גם אחרי סיום השיעור, ולא נתנו לרב לעזוב את המקום במשך דקות ארוכות.
 
תושבי הכפר מצפים בקוצר רוח לשיעור הבא, ובינתיים בהנהלת הכולל עורכים ומכינים את השיעורים האחרונים על מנת להוציא פנינים כתובים לשבת הקרובה לתועלת מאות התושבים והמתפללים. כל המעוניין להיות שותף בזכות הגדולה של "לימוד תורה ברבים" שעל זה כתוב בליקוטי דיבורים "התורה הקדושה לא תישאר חייבת לו, ותביא לביתו שפע ברכה והצלחה בגשמיות וברוחניות". יכול לשלוח פרטים לכתובת האימייל, ואנו נחזור אליו: K508993000@Gmail.com.

השיעור
הוא במסגרת "כולל ערב קביעות עיתים" שממשיך בסדרת שיעורים שיימסרו בעזהי"ת "בבית נחום יצחק" בשיכונים, בכל יום ראשון יתארח רב וימסור שיעור בנושא מרתק אחר.

להאזנה לחצו על כפתור ההפעלה, או באופצייה הנוספת:

לא מצליחים להאזין? לחצו כאן

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.