מערכת COL | יום י"א שבט ה׳תשע״ד 12.01.2014

כששרון ביקש: "אני רחוק מיהדות. תעשה מהבן שלי יהודי"

בשנת תשל"ז חגג עומרי שרון את הבר מצווה שלו. לאחר פנייה של אביו אריאל שרון ז"ל, לרב שלמה מיידנצ'יק ע"ה, נשלח לביתם ברחובות, הרב יחיאל מלוב מראשל"צ, אז אברך צעיר ● "בפגישה הראשונה אמר לי אריק: "אני רחוק מיהדות. תעשה מהבן שלי יהודי", הוא משחזר בשיחה עם COL ● הרב מלוב הכין את עומרי לבר מצווה, והשניים הגיעו להניח תפילין ולעלות לתורה בישיבה בכפר חב"ד ● אחרי הבר מצווה שלח שרון מכתב לרב מלוב וכתב: "רצוני לבוא לביתך, ולהודות לך שוב ושוב, על שמצאת זמן להחדיר מעט יהדות בננו עומרי, נדמה לי שהצלחת ובכך אני מוצא זכות גדולה... גם אני זקוק לך"  בלעדי לסיפור המלא
כששרון ביקש:
אריאל שרון ובנו עומרי מניחים תפילין בישיבה בכפר. במרכז: הרב יחיאל מלוב

בשנת תשל"ז חגג עומרי שרון את הבר מצווה שלו, ואביו, אריאל שרון ז"ל, פנה לידידו יו"ר אגודת חסידי חב"ד הרב שלמה מיידנצ'יק ע"ה, וביקש שישלח אליו חב"דניק שיכין את עומרי לבר מצווה.

המשימה הוטלה על הרב יחיאל מלוב מראשל"צ. בשיחה הבוקר עם COL משחזר הרב מלוב את הקשר שלו עם משפחת שרון.

"משפחת שרון התגוררה אז ברחובות, ואריק כיהן כשר החקלאות. לא היה לי אז רכב, ואריק היה משלם לי על מוניות כדי שאגיע להכין את בנו לבר מצווה.

בפגישה הראשונה אמר לי אריק: "אני רחוק מיהדות. תעשה מהבן שלי יהודי".

את השיעורים ניסינו לתאם כדי שגם אריק ישתתף בהם, ולכן חלקם נערכו כבר בשעה 7:30 בבוקר, לפני שאריק היה יוצא לעבודה, ולפני שעומרי היה יוצא לבית הספר. הלימודים ארכו חודשים ארוכים, כאשר הייתי פוקד את ביתם אחת לשבוע.

טקס הבר מצווה והעלייה לתורה נערכו בכפר מלל, ובשבת שבתתי עם אשתי ושני ילדי בישוב מגדיאל. לאחר העליה לתורה, הזמנו את משפחת שרון לישיבת "תומכי תמימים" המרכזית בכפר חב"ד, שם עלה עומרי לתורה, והוא ואביו הניחו תפילין.

לאחר הבר מצווה, ביקש אריק שנמשיך לשמור על קשר, וכך במשך שנתיים  המשכתי ללמוד עם אריק, פעם בחודש, עד שהקשר נותק.

בכ"ח אלול תשל"ז שלח אריאל שרון מכתב לרב מלוב ובו הוא מתנצל על כך שהוא לא מצליח ליצור עימו קשר. "רצוני לבוא לביתך, ולהודות לך שוב ושוב, על שמצאת זמן להחדיר מעט יהדות בננו עומרי, נדמה לי שהצלחת ובכך אני מוצא זכות גדולה. אנחנו חיים בתקופה שרק חזרה אל היהדות תסייע לנו לעמוד מול כל מה שעדיין לפנינו. גם אני זקוק לך".

הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.