מערכת COL | יום כ"ד טבת ה׳תשע״ד 27.12.2013

בכ"ד טבת: הפרויקט המהפכני "דא"ח יומי" יצא לדרך

פרסום ראשון: מפעל חדש שנועד לסייע לכל המעונין לקבוע שיעור יומי בחסידות יצא לדרך ● במסגרת התכנית החדשה לומדים יום-יום טור אחד מתוך 'תורה אור' ו'לקוטי תורה' והמאמרים מופיעים בסדר חדש, עיצוב מרהיב וביאור קצר ובהיר ● בכתבה המלאה: כל הפרטים על המיזם החדש והחוברת לחודש טבת ● בואו לראות  דא"ח יומי
בכ
דא"ח יומי. המהפכה יוצאת לדרך
כולנו שותפים לתחושה שאם נקפיד על לימוד חסידות יום יום, החיים שלנו יהיו שונים לחלוטין. ובכל זאת, עדיין מדובר באתגר ולא פעם עומדים מול מחסום כזה או אחר. לפעמים אנחנו גם מוצאים את עצמנו ממלמלים מאמרים בלי ממש להבין וכדי לחזור על כך יום יום, נדרשת מידה רבה של נחישות והתמדה.

היום, יום שישי כ"ד טבת, הוא יום השיגור של תכנית חדשה ללימוד חסידות על בסיס יומי.

מדובר בלימוד יומי של טור אחד ב'תורה אור' או ב'לקוטי תורה' של רבנו הזקן בעל ההילולא. מפעל "דא"ח יומי" יוציא לאור אחת לשבוע חוברת המכילה שבעה שיעורים יומיים בסדר חדש ובהיר עם פיסוק מלא וביאור קל להבנה בעברית ולצידו תמצית וסיכום באנגלית, ללימוד יומי קל ומענג שנמשך כעשרים דקות בלבד.
ניתן להוריד את הפרסומים באתר Dachyomi.com, וכן קיימת אפשרות להורדה לסמארטפון והחוברת מופיעה גם במהדורה מודפסת המופצת בקהילות אנ"ש המרכזיות בארה"ב באדיבות בית הדפוס "דה פרינט האוס".

"דא"ח יומי" הוא פרויקט שקם ביוזמת הרב שמעון חיריק, סופר סת"ם תושב קראון הייטס, שעמד על הצורך בדבר ופעל ללא לאות כדי ליישם את הרעיון. הרב חיריק פנה לעזרתו של הרב לוי געלב, העורך של "די חסידישע פרשה" הפופלארי, לצורך כתיבת הביאור, העריכה נמסרה לידי הרב משה מרינובסקי והרב נדב כהן והתוצאה היא ביאור בהיר ושוטף. את התמצית באנגלית עורך הרב בנימין וולטרס.

הבחירה במאמרי 'תורה אור' ו'לקוטי תורה' ללימוד היומי, איננה מקרית. מלבד ייחודם של הספרים הללו כספרי היסוד של חסידות חב"ד, ידועה הוראת הרבי, במספר הזדמנויות, ללמוד את הספרים הללו בשלמותם.

כזכור, בכינוס השלוחים תשנ"ב הרמב"ם השווה את החיבורים הללו לספרי הרמב"ם ואמר שלימוד הספרים הללו יקרב את ביאת המשיח ובלימוד של טור ליום ניתן להשלים את לימוד הספרים במשך ארבע וחצי שנים. מטרת הפרויקט היא לאפשר לכל אחד מאנ"ש ללמוד בקלות שיעור יומי בחסידות.

הצוות עושה מאמץ להשלים את עריכת ופרסום השיעורים מוקדם ככל האפשר וכעת עמלים על השבוע השישי. בפרויקט מועסקים שבעה אנשים וסך ההוצאות של המהדורה הכתובה לשבוע הוא 1000 דולר ועוד 500 דולר נוספים היא עלות השיעורים באודיו להאזנה. תרומות יתקבלו בברכה.

לקבלת השיעורים באי-מייל, כתבו אל: DachYomi@gmail.com

או בקרו באתר: Dachyomi.com

להורדת הקובץ החודשי - לחצו כאן
הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.