מערכת COL | יום י"א כסלו ה׳תשע״ד 14.11.2013

חייל חב"דניק משוחח עם ראש אט"ל האלוף קובי ברק ● וידאו

ביום שלישי השבוע ערכו האלוף קובי ברק ראש אט"ל וראש אכ"א הגב' אורנה בריביבאי, ביקור בבה"ד 20, בבסיס הדרכה של חיל החימוש שבמחנה צריפין, שהוקם בהשקעה ניכרת ומותאם במיוחד עבור חיילים חרדים, עם כל ההקפדות הנדרשות, הן בתחום המזון והן בשירותי דת. COL היה מכלי התקשורת הבודדים שסיקרו את המפגש המיוחד בין האלופים לחייילים החרדים, חלקם חסידי חב"ד. בפנים: הרצל קוסאשוילי בראיון וידאו עם ראש אט"ל האלוף קובי ברק, וסר"ן יעקב ראשי, שאחראי על פרוייקט שילוב חרדים באט"ל מיוחד למגזין שישי  לסיקור ולראיונות המלאים 
חייל חב
בה"ד 20 במחנה צריפין השבוע (צילומים בלעדיים: COL)

הרצל קוסאשוילי, COL

ביום שלישי השבוע, הגיעו לביקור בבה"ד 20, בבסיס הדרכה של חיל החימוש שבמחנה צריפין, ראש אט"ל האלוף קובי ברק, וראש אכ"א האלוף אורנה ברביבאי. בביקור הם עמדו מקרוב על הקמת הבסיס במיוחד עבור חיילים חרדים שבוחרים לשרת בצה"ל.

בהקמת הבסיס הושקעו כספים רבים, וכיום נמצאים בשורות הבסיס כארבעים חיילים. ההתאמה היא כמובן באוכל המהדרין המוגש שם, בהפרדה המלאה משאר הכוחות בבסיס, שעות לתפילה וללימוד, ויש אפילו הסעות מסודרות מידי בוקר למקווה בכפר-חב"ד.

האלוף קובי ברק שיבח את החיילים על תושייתם והאומץ שהם מגלים במסלול שבו בחרו ללכת, ומצידו התחייב בשם צה"ל לעשות הכל בכדי שחיילים שיותר חיילים דתיים וחרדים יוכלו להשתלב במערך הכוחות של צה"ל, ובעתיד אף להשתלב בשורות העובדים בצה"ל.

בשיחה עמו אמר האלוף ברק, כי הוא מאמץ את המודל הזה, וכי צה"ל הפנים שאלו הם הצרכים לחייל החרדי שרוצה לקחת חלק בנטל הביטחון. לפני ארוחת הצהריים המהודרת שהוגשה לחיילים, שוחח האלוף עם החיילים ושמע מהם על השתלבותם וקליטתם בצבא. החיילים אף הודו לו על ההשקעה שהצבא זרע למען רווחתם של החיילים החרדים.

יוסי כהן פרויקטור שח״ר אט״ל אמר בשיחה עם COL: ״אנחנו בפרוייקט עושים כל שביכולתנו לשמור על גדרי הצניעות וההלכה לחיילים החרדים המשרתים שירות חובה וקבע. לחיילים הנמנים על חסידות חב״ד ישנה אפשרות ללכת למקוואות קודם התפילה, בימי הטירונות, כך קבענו מאז החל הגיוס המאסיבי של חיילים אלה״.

״הם מוכיחים את עצמם במהלך כל ימי השירות ביחידות הצבאיות, המפקדים מרוצים מאוד מתפקודם. כל מפקד מייחל לחיילים אלה״. 

״בחודשים האחרונים אנחנו נמצאים במגמת עלייה בגיוס לצה״ל, ישנה היענות יותר מזמני גיוס קודמים״.


 


הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.