מערכת COL | יום י"א חשוון ה׳תשע״ד 15.10.2013

הרגע המרגש במחיצת הרבי בכינוס תשנ"ג ● פרויקט יומי

הכינוס העולמי העשירי שנערך בשנת תשנ"ג, נערך בסיסמת 'אט אט קומט משיח' ● מדוע זכה השליח לכבוד מיוחד מהאדמו"ר מויז'ניץ' ● וגם: רגע אחד מרגש במחיצת הרבי ● במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון בקראון-הייטס, הושק במרכז התקשורת החב"די - COL פרויקט מיוחד, המסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחת  כינוס השלוחים תשנ"ג

 שלוחי אדונינו: פרויקט יומי ובלעדי
כינוס השלוחים העולמי תשד"מ: כך הכל התחיל
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ה: מרחיבים גבולות
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ו: מה חילק הרבי?
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ז: הראל קאל הראשון
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ח: נשיא ארה"ב מאחל
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ט: מסכמים את 'שנת הבניין'
כינוס השלוחים העולמי תש"נ: ההפתעה שציפתה לשלוחים
כינוס השלוחים העולמי תנש"א: סיפורו הניסי של הרב אסטולין

כינוס השלוחים העולמי תשנ"ב: הרגע שהקפיץ את השלוחים

הרגע המרגש במחיצת הרבי בכינוס תשנ
אווירת 'להביא לימות המשיח', הורגשה בכל פרט וכל רגע בכינוס השלוחים העולמי של שנת תשנ"ג. ובתום 4 יממות רצופות של התעלות שעברו השלוחים איש במחיצת רעהו, התקבלה ההחלטה הנחושה להכין את העולם כולו – בכל האמצעים – לקבלת פני משיח צדקנו.

הכינוס שנערך בימים שאחרי כ"ז אדר תשנ"ב, הוכתר ככינוס מוצלח מבחינת כמות שיא של משתתפים, השגת המטרה וההפקה המרשימה.

אך למרות כל ההשקעה בהפקה, רגע השיא של הכינוס היה ביום שני בצהריים כאשר כל אחד מ-1500 השלוחים שהגיעו להשתתף בכינוס ניגש אל הרבי בפתח חדר 'היחידות' וזכה למבטו החודר של הרבי תוך שהוא מנענע קלות בראשו במאור פנים להצלחת השליחות. השלוחים היו נרגשים ביותר מ'רגע אישי' זה במחיצת הרבי.

הכינוס עסק רבות במהפכה היהודית שחוללו אלפי השלוחים ברחבי העולם, כל אחד במקומו הוא.

כך שמעו השלוחים על שיחה שהיתה לשליח מסויים עם האדמו"ר מויז'ניץ'. בפגישה חלק האדמו"ר כבוד גדול לשליח, שהשתומם על הכבוד המיוחד השמור ליחידים.

אמר לו האדמו"ר מויז'ניץ: "באים אלי חסידים שלי מארגנטינה, מברזיל או מכל מקום אחר בעולם, ואני שואל: 'תגידו לי ר' איד, אתה הולך למקוה?' 'כן', הוא עונה לי. ואני מוסיף לשאול: 'ואיפה יש לכם מקוה?', והוא עונה 'בליובאוויטש'. 'באיזה חיידר אתם מחנכים את הבנים?' – 'ליובאוויטש'. 'לאיזה בית ספר אתם שולחים את הבנות?' – 'ליובאוויטש'. וכך בכל דבר ודבר שאני שואל, התשובה היא: 'ליובאוויטש'. אם כן", סיים האדמו"ר "איך אפשר שלא לחלוק כבוד לשלוחי הרבי?".

אך לא בשביל לטפוח על השכם, התכנסו השלוחים לכינוס העולמי – הם באו ללמוד, לתת דו"ח ולעבוד קשה. מבט קל על התוכניה מלמד, שהזמנים צפופים מאוד. מדיון אחד, רצים השלוחים לסדנא, לעוד נאום ולעוד דיון שרובם עסקו במטרה המרכזית: מוכנות העולם לקבלת פני משיח, החדרת הנושא, שילובו בספרי לימוד ומסעות הסברה.

הגדיר זאת הרב משה הרסון השליח לניו ג'רסי 'יש תלמידים שאינם זקוקים למשפיע וראש ישיבה, והם מיעוט. יש תלמידים שגם משפיע וראש ישיבה לא יעזרו להם – והם מיעוט. רוב התלמידים באמצע: אם מתעסקים איתם מכריעים לכאן, ואם לא מתעסקים מכריעים לצד שני. זוהי גם עבודתם של השלוחים בהכשרת העולם לקבלת פני משיח.

האווירה המיוחדת שנמשכה בכל אורך ימי הכינוס, הגיעה לשיאים של שמחה והתלהבות בטקס הבאנקעט ובפרט במעמד ה'ראל-קאל' המסורתי. פרצי השמחה והריקודים שנמשכו זמן ארוך מאוד, היוו זריקת עידוד לשלוחים לקראת שנת העבודה החדשה שעומדת לפתחם.


הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.