מערכת COL | יום ז' חשוון ה׳תשע״ד 11.10.2013

מה הפתיע את השלוחים בסיום כינוס תשמ"ט? ● פרויקט יומי

במלאות שלושים שנה מאז כינוס השלוחים העולמי הראשון בקראון-הייטס, הושק ב-COL פרויקט מיוחד, במסגרתו נסקר מידי יום (עד לפתיחת הכינוס העולמי תשע"ד) כינוס משנה אחרת. הסיקור יספק הצצה להתפתחות הכינוס העולמי - מאז ועד היום ● הכינוס השישי שנערך בשנת תשמ"ט, נערך בסימן סיכום 'שנת הבניין' ● ומה היתה ההפתעה המרגשת לשלוחים בסיום הכינוס? כינוס השלוחים תשמ"ט

 שלוחי אדונינו: פרויקט יומי ובלעדי
כינוס השלוחים העולמי תשד"מ: כך הכל התחיל
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ה: מרחיבים גבולות
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ו: מה חילק הרבי?
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ז: הראל קאל הראשון
כינוס השלוחים העולמי תשמ"ח: נשיא ארה"ב מאחל

מה הפתיע את השלוחים בסיום כינוס תשמ
מספר המשתתפים בכינוס שכבר הפך למסורת וכבר הוכר כ'כינוס השלוחים העולמי', הלך וגדל בהתמדה משנה לשנה. בשנת תשמ"ט גדל הכינוס והגיע ל-600 משתתפים.

המארגנים שחשבו בשנה קודמת ש-500 משתתפים זה מספר שיא, הופתעו לגלות שגם השנה נשבר שיא המשתתפים.

לכינוס בשנה זו, באו המשתתפים ברגשות מעורבים. מצד אחד היתה זו עדיין שנת אבל אחרי לכתה של הרבנית חיה מושקא ע"ה, מצד שני בהתאם להוראת הרבי ששנת תשמ"ח תוכרז כ'שנת הבניין', השלוחים שמחו מאוד בהצלחות הרבות שלהם בביצוע חלקם למילוי רצון הרבי.

שלושת ימי הכינוס המסורתיים שהחלו בשבת והסתיימו ביום שני, היו- כרגיל – מלאים בתוכן חסידי, סדנאות וכלים מעשיים עבור השלוחים שהתקבצו בכל פינות תבל. המשתתפים כבר החלו להתרגל לעצם קיומו של הכינוס, אך זה לא הפחית מחשיבותו.

בעוד בשנים הקודמות ההתרגשות היתה מעצם זה שרואים כל כך הרבה שלוחים במקום אחד, בשנה זו החלו השלוחים לדבר על כך שזוהי הזדמנות מעולה להפגש עם חברים מהעבר ולהעלות זכרונות מהישיבה ולשתף בהצלחות ולעיתים גם בכשלונות בעבודת השליחות.

כאמור, הכינוס היווה מעין סיכום ל'שנת הבניין' והשלוחים רצו לשתף את חבריהם במעשיהם בשנה החולפת. ואכן התברר שהיתה זו שנה של תנופת בניה אדירה בהיקפה.

כך למשל סיפר השליח הראשי בקליפורניה הרב שלמה קונין שהם לקחו על עצמם לבנות שכונה יהודית שלמה. שליח נוסף שדיבר בנושא זה היה הרב צבי גרינבלאט מארגנטינה שסיפר חוויות אישיות מהבניה בקהילתו ושיתף את הנוכחים איך ראה בעיני עצמו שחסרון באמצעים לא מהווה מכשול לבניה בהיקף רחב ביותר.

הכינוס הסתיים בהפתעה גמורה לשלוחים כשנודע שאחרי תפילת מנחה של יום שני ישא הרבי שיחה לקראת סיום הכנס. במנחה הרבי ניגש כשליח ציבור, בתוך שנת האבלות על זוגתו הרבנית חיה מושקא נ"ע.

בשיחה הודה הרבי לכל אלו ששלחו את ברכותיהם להתכנסות הזאת של השלוחים. בהמשך דיבר הרבי על מעלתו של הכינוס 'העולמי', ואיך כל פעולה של כל שליח משפיעה על כל העולם. בסיום הכינוס חילק הרבי שני שטרות של דולר לכל אחת מהמשתתפים ואיחל להם 'כפליים לתושיה'


הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.