מערכת COL | יום ט"ו חשוון ה׳תשס״ה 30.10.2004

ציבולובקה-וויניצה: שליח חב"ד ניהל את טקס האזכרה

תגיות: אור אבנר
עם מלאות 60 שנה לטבח היהודים בעיר וויניצא וכל המחוז שבמערב אוקראיינה - ע"י הנאצים ימ"ש במלחמת העולם השניה, נערך אמש (יום רביעי), טקס אזכרה והקמת מצבה על קבר האחים באזור ציבולובקה שבמחוז וויניצא. רבה של וויניצא השליח הרב שאול הורביץ, הוזמן ע"י הרשויות, הקהילות וצאצאי הנספים, לבוא לנהל את טקס ההזכרה וגילוי מצבה. באירוע השתתפו נציגי הקהילות היהודיות של וויניצא והאזור, הרב ישראל-מאיר גבאי מברסלב ותלמידי בית הספר 'אור אבנר - חב"ד' בווניצא. את תפילת 'א-ל מלא רחמים' אמר מר בוריס קופמאן, יליד וויניצא ומהניצולים היחידים ששרדו את התקופה ההיא. עם סיום הטקס, התכנס הציבור להתוועדות, בה נאם הרב הורביץ במשך שעה ארוכה על משמעות גילוי מצבה והמחויבות של העם היהודי לאחר השואה כלפי הדור הצעיר. ביום ה', שודר בטלוויזיה המקומית שידור מיוחד וארוך על הטקס ודבריו של רב העיר, השליח הרב שאול הורביץ.
ציבולובקה-וויניצה: שליח חב
הוסף תגובה
6 תגובות
1.
שלוחי הרבי!
ט"ו חשוון ה׳תשס״ה
חני ושאולי אנחנו גאים בכם!!!!!! שיהי לכם המון המון הצלחות בהכל ושניזכה עד היום להיתגלות הרבי מלך המשיח!!!! מושקא ונחמי הורביץ,ירושלים-לוד
2.
ישר כוח !!!
ט"ו חשוון ה׳תשס״ה
שאול ידידי עלה והצלח מאיר כהן - צורן
3.
ריבי
ט"ו חשוון ה׳תשס״ה
מה הכתובת שלך?
4.
לחברה של ריבי
י"ח חשוון ה׳תשס״ה
5.
שלוחים כמו שצריך
כ' תשרי ה׳תשס״ז
אני מכיר את הרב שאול הורביץ מקרוב. עליו אפשר להצביע בתור שליח של הרבי. אחד מאנ"ש
6.
ישר כח לרב שאול הורביץ.
י"ז אב ה׳תשס״ז
שמי מיכאל ליברמן יליד העיר צרנוביץ היום אוקראינה בשנת 1941 הוגלה כל משפחתי לטראנסניסטריה לכפר ציבולובקה ,המקום שהרב שאול הורביץ קיים את טכס גילוי המצבות לזכרם של הנספים היהודים שמספרם 3000 אנשים מתוכם כ 1000 ילדים ז"ל הקבורים בקבר אחים במקום . הורי ושאר בני משפחתי קבורים במקום כך שבעזרת המודעה של חב"ד באינטרנט זכיתי לעלות לקברי הורי ושאר בני משפחתי שקבורים בציבולובקה. לסיום ברצוני להודות למר קאופמן יוסף מקרב לב שגם הו ניצול ציבולובקה שהשקיע את נשמתו ואת מרצו ומהונו להקמת את אתר הזכרון בציבולובקה ש הקדוש ברוך הו ישלח לו בריאות ואריכות ימים על מפעל ההנצחה ו הזכרון שהקים. ישר כח לרב גבאי על ביצועה המשימה.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.