מערכת COL | יום כ"ח אלול ה׳תשע״ג 03.09.2013

הוכנס ספר תורה ל"היכל אדמו"ר הזקן" בהאדיטש

סמוך ונראה לאוהל הק' של כ"ק האדמו"ר הזקן בעל התניא והשו"ע נ"ע בהאדיטש, הוכנס ספר תורה מהודר לבית הכנסת והמרכז היהודי, שמשמש במשך כל ימות השנה, את אלפי פוקדי המקום לתפילה וללימוד לסיפור המלא
הוכנס ספר תורה ל

סמוך ונראה לאוהל הק' של כ"ק האדמו"ר הזקן בעל התניא והשו"ע נ"ע, אשר בעיירת האדיטש שבאוקראינה, הוכנס ספר תורה מהודר לבית הכנסת והמרכז היהודי, שמשמש במשך כל ימות השנה, את אלפי פוקדי המקום לתפילה וללימוד.

הס"ת נתרם בהשתדלותו של הרב מענדל דייטש, ממייסדי הכנסת אורחים, ואורגן בסיוע הרב מענדל טייכמן, שליח ורב המקום, הפועל במקום מטעם המרכז לעניני חינוך והנהלת האדיטש בראשות הרב יעקב הלפרין, הרב דוד ברגמן, והרב מאיר סטמבלר, שנבצר מהם מלהשתתף באירוע. הנהלת האדיטש ממשיכה ביתר שאת להשקיע משאבים בפיתוח "היכל אדמו"ר הזקן" ובניין הכנסת אורחים שיוקם במקום.

במעמד השתתפו גם רבנים ושלוחים מהערים מסביב, בהם השליח ורב העיר סומי הרב יחיאל לויטנסקי, השליח ורב העיר פולטבא הרב יוסף יצחק סגל והשליח, השליח ורב העיר קרמנצ'וג הרב שלמה סלמון, רב העיר רובנא הרב שניאורסהן, חברי הקהילה היהודית הסמוכה בעיר ניזוגרוד.

הסופר סת״ם המפורסם מקייב מקהילתו של הרב משה אסמן - ר׳ אריה בוריסילובסקי, ליווה את הכתיבה וייצג את קהילת קייב החשובה - יחד עם מקורבים ויהודים מהאזור, שהתרגשו לראות את התהלוכה המפוארת שיצאה מבניין ההכנסת אורחים אל עבר בית הכנסת שע"י האוהל הק', כאשר ילדי הרבנים אוחזים בלפידי אש והחוגגים מפזזים עם הס"ת החדש מתחת לחופה - לכבודה של תורה.

ספר התורה נכתב ב"כתב האדמו"ר הזקן", כפי שיטתו של בעל התניא זי"ע, ונכתב בהידור רב ובהשקעה גדולה.

סעודת המצוה היתה ליד שולחנות ערוכים מכל טוב, שהוכן ברמה מאד ע״י קייטרינג של מוסדות מנורה בדנייפר', כאשר הזמר ר' אלעזר בוצר משורר לכבודה של תורה.

לכבוד הכנסת הספר תורה הגיעה משלחת מיוחדת וחשובה מאד מהארץ בראשות הרב אברהם אלאשוולי, ור׳ אליהו ממן וחברי "תפארת רפאל".

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.