מערכת COL | יום כ"ב אלול ה׳תשע״ג 28.08.2013

אנטישמיות בניקולייב: חולל בית הכנסת

מתפללים שהגיעו לתפילת שחרית בבית הכנסת בניקולייב, נחרדו לראות כי בית הכנסת רוסס בסיסמאות אנטישמיות מארבע צדדיו, עם איומים בוטים נגד הקהילה ונגד יהודי העיר ● רב העיר ושליח חב"ד בעיר, הרב שלום גוטליב, אמר כי "בדרך כלל אנו לא סובלים מאנטישמיות ומדובר במעשה ברברי של אלה שמעוניינים להצית ולהתסיס את האוירה נגד יהודי העיר בעיר לסיפור המלא
אנטישמיות בניקולייב: חולל בית הכנסת
משמאל: כתובות הנאצה שרוססו
מתפללים שהגיעו לתפילת שחרית בבית הכנסת בניקולייב, נחרדו לראות כי בית הכנסת רוסס בסיסמאות אנטישמיות מארבע צדדיו, עם איומים בוטים נגד הקהילה ונגד יהודי העיר.

המאבטחים שהוזעקו למקום מיהרו למחוק את הכתובות כדי שלא להתסיס יותר את האוירה. חוקרים מטעם משטרת ניקולייב הגיעו למקום ופתחו בחקירת המקרה, ומטעם המשטרה נמסר שהם בפעילות אינטנסיבית ברדיפה אחרי מבצעי הפשע.

רב העיר ושליח חב"ד בעיר, הרב שלום גוטליב, אמר כי "בדרך כלל אנו לא סובלים מאנטישמיות ומדובר במעשה ברברי של אלה שמעוניינים להצית ולהתסיס את האוירה נגד יהודי העיר. בשיחה עם משטרת ניקולייב, נמסר לי שהם בפעילות אינטנסיבית ברדיפה אחרי מבצעי הפשע. לדבריהם הם בודקים בכיוונים שונים, גם המשטרה החשאית בתמונה. כאמור, אנו לא סובלים כמעט מאנטישמיות ומקווים שהאירוע היה נקודתי, במקביל תוגברה האבטחה והשמירה על מוסדות הקהילה"
הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.