מערכת COL | יום כ"ב אלול ה׳תשע״ג 28.08.2013

הרב אשכנזי הוכתר לרב בית הכנסת "המרכזי" בראשל"צ

הרב שניאור זלמן אשכנזי, בנו של הרב מרדכי שמואל אשכנזי רבו של כפר חב"ד, וחתנו של הרב מרדכי צבי דוברבסקי רב קהילת חב"ד בראשל"צ, הוכתר אמש (שלישי) לרב בית הכנסת "המרכזי" בראשון לציון ● בטקס ההכתרה השתתפו מאות מתושבי העיר, מתפללי בית הכנסת, ואנ"ש בעיר, לצד רבנים ואישי ציבור, ושלוחי חב"ד בעיר  לסיפור המלא
הרב אשכנזי הוכתר לרב בית הכנסת
צילום: מאיר אלפסי

הרב שניאור זלמן אשכנזי, בנו של הרב מרדכי שמואל אשכנזי רבו של כפר חב"ד, וחתנו של הרב מרדכי צבי דוברבסקי רב קהילת חב"ד בראשל"צ, הוכתר אמש (שלישי) לרב בית הכנסת "המרכזי" בראשון לציון.

בטקס ההכתרה השתתפו מאות מתושבי העיר, מתפללי בית הכנסת, ואנ"ש בעיר, לצד רבנים ואישי ציבור, ושלוחי חב"ד בעיר.

את הערב הנחה חבר הנהלת בית הכנסת מר משה קימל, שהזמין את רב העיר  יהודה וולפא לשאת דברי ברכה. הרב וולפא ציין את התמסרותו של הרב אשכנזי לבית הכנסת ואת העובדה כי הוא צאצא לאדמו"ר הזקן נ"ע, ואיחל לו הצלחה בתפקידו.

אביו של הרב המוכתר, רבו של כפר חב"ד הרב מרדכי שמואל אשכנזי, ציין את התרגשותו מהמעמד המרומם, ובפרט בערב הימים הנוראים, ואיחל כי בית הכנסת יהיה מלא עד אפס מקום כל ימות השנה.

את הנאום המרכזי נשא הרב שניאור אשכנזי שדיבר על "הענווה" בראי היהדות והחסידות, והודה לכל מי שהיה שותף להכתרתו כרב בית הכנסת.

דברי ברכה חמים נשא הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שהגיע במיוחד לאירוע כדי להכתיר את הרב הצעיר, ולכבד את בית הכנסת ומתפלליו.

עוד נשאו דברים: הרב מרדכי צבי דוברבסקי רב קהילת חב"ד בראשל"צ, הרב משה נחשוני רב מחלקת הכשרות וחבר לשכת הרבנות, הרב יצחק פישר ראש מחלקת המקוואות וחבר לשכת הרבנות, ונציגי מועצת העיר.

את הערב הנעימו החזן שלמה גליק בליווי תזמורתו של אלאור ולנר, ובתום מסכת הברכות התעטף הרב אשכנזי בטלית, ובירך "שהחיינו" כשהקהל הרב עונה אחריו "אמן" בהתרגשות.

הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.