מערכת COL | יום י"ג חשוון ה׳תשס״ה 28.10.2004

דיני ציצית - בירורי המנהג

ישנם בשוק סוגי ציציות שאינם מצמר ועשויים באופן שאפשר ללובשם כחולצה. האם חסיד חב"ד שחי לו אי שם (במדברות טקסס) במקומות חמים מאוד עד שקיים מצב שקשה לצאת מהבית, או שעבודתו במקום פתוח כשהשמש קופחת מעל לראשו, או אם מטייל ברגל כל היום במקומות פתוחים ונמוכים, או שהזיעה מפריע לו והכל מחניק מאוד עד שקשה לו לעשות המוטל עליו במשך היום. האם יכול ללבוש כזו ציצית בלי בגד מעל או בגד מתחת, ויצא ידי חובת מצוות לבישת ציצית, וברכת ציצית. האם על שליח לשכנע את המקורבים שלו ללבוש ציצית מצמר דווקא? איך ינהגו אנשים שיש להם אלרגיה כשצמר נוגע בבשרם? ולבסוף, איך אפשר לדעת איזו מידה צריך בציצית כדי לצאת ידי חובה? נשמח לפרסם את תשובות הגולשים. ניתן לשלוח תגובות באמצעות מערכת התגובות שבאתר. באם יש לכם שאלות וענינים נוספים לבירור - אתם מוזמנים לשלוח אותם באמצעות האיימל האדום, ואנו נפרסם, אי"ה, באתר.
דיני ציצית - בירורי המנהג
הוסף תגובה
3 תגובות
1.
גופיה ציצית?
י"ג חשוון ה׳תשס״ה
ני נתקלתי בבעיה דומה. ניסיתי לשכנע בחור מסויים שישים ציצית, והוא אמר לי שהוא לא מסוגל לכך. ניסיתי לשכנע אותו שישים גופיה ציצית, אבל הוא אמר שהוא לא מסוגל בגלל קדושת הציצית לשים אותה על גופו. אז אני שואל אם מותר לשים את הגופיה ציצית על הגוף? ואם אסור, אין איזה מוצא הלכתי שישים את זה בכל זאת? כי האלטרנטיבה השניה שלו היא לא לשים בכלל? אם אפשר לקבל תשובה? טל.
2.
קבלה
י"ג חשוון ה׳תשס״ה
ע"פ קבלה אין לציצית להיראות ולכן שמים מתחת לחולצה, ברם בסטמר ובחסידיות אחרות שמים בדווקא מעל החולצה ולא ידוע לי הסיבה לזה אבל זה הרבה יותר נוח כי זה לא מחניק... גם כי הזיעה לא נוגע בזה ולכן גם לא מסריח כי הרי לובשים א"ז 24 שעות ביממה בכל יום ועד שהזיעה מצמר מתייבש...
3.
ל-col
י"ד חשוון ה׳תשס״ה
הזמ"ג ..ששיעור היומי ברמב"ם הוא הל' ציצית ! חיזקו ואימצו
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.