מערכת COL | יום ח' ניסן ה׳תשע״ג 19.03.2013

באמירת 'לחיים': ספר קה"ת הושק בקה"ת ● תמונות

ראה אור: בספריית הספרים קה"ת בכפר-חב"ד הושק היום (שלישי) ספר-התיעוד המיוחד אודות תולדות הוצאת הספרים החב"דית קה"ת ופעילותו של הרבי בהוצאת קה"ת – משלוש המוסדות המרכזיים והכלליים של תנועת חב"ד-ליובאוויטש ספריית קה"ת
באמירת 'לחיים': ספר קה
(צילומים: COL)

ראה אור: היום יום שלישי שהוכפל בו כי טוב, הגיע בסייעתא דשמיא אל חנויות הספרים הספר החדש "הוצאת ספרים קה"ת" – ספר-התיעוד המיוחד אודות תולדות הוצאת הספרים החב"דית קה"ת ופעילותו של הרבי בהוצאת קה"ת – משלוש המוסדות המרכזיים והכלליים של תנועת חב"ד-ליובאוויטש.

הספר החדש, שנקרא "הוצאת ספרים קה"ת", סוקר את תולדותיה של הוצאת קה"ת מאז ייסודה על ידי כ"ק אדמו"ר הריי"צ בשנת תש"ב, ואת כל פעלו הרב של הרבי בתפקידיו כיו"ר ועד הפועל של הוצאת קה"ת, וכ"עורך הראשי" של ההוצאה.

ספר התיעוד יצא-לאור בקשר עם יובל שבעים שנה להתייסדות קה"ת, בחורף שנת תש"ב, והוא כולל למעלה משבע מאות וחמישים עמודים, בהדפסה מהודרת ואיכותית.
בעשרת פרקי הספר, נסקרים באריכות ובפרטיות כל תולדותיה של הוצאת קה"ת מאז ייסודה, פעלו של הרבי בעריכת הספרים והוצאתם לאור, הוראות והנחיות הרבי בעריכת הספרים. הוראות והדרכות בעבודת קה"ת בכל תחומי העבודה, כזריזות במלאכת ההו"ל, הקדשות לספרי קה"ת, התנאה לפניו, הפצת הספרים, פרסום, פרק מיוחד אודות הזכויות השמורות לקה"ת בהדפסת ספרי חב"ד, הנחה על ספרי קה"ת, ועוד.

בפרק המרכזי בספר, "עורך ראשי" מופיעים סקירות נרחבות אודות מעורבות הרבי בספרים שהרבי ערך והוציא לאור, החל מהספרים שערך לפני קבלת הנשיאות כ"היום יום", "הגדה של פסח" וה"הגהות לסידור רבינו הזקן", ועד לספרים שערך במהלך שנות הנשיאות כסדרת "אור התורה", המשך תרס"ו והמשך תער"ב, לקוטי לוי יצחק, ובשורה ארוכה של ספרי יסוד בחסידות.

פרק מיוחד ומרכזי בספר "הוצאת ספרים קה"ת" סוקר את גישתו של המיוחדת של הרבי בעריכת הספרים ובעשיית "אזניים לתורה", כעריכת מראי מקומות, מפתחות לספרי החסידות, ספרי אנציקלופדיה וספרי ביבליוגרפיה, ועוד. בפרקים נוספים נסקרים כל הפעילות אודות מבצע הדפסות התניא, וכן מבצע "בית מלא ספרים, והמסתעף.

בקשר עם הוצאת הספר המיוחד, הנהלת הוצאת הספרים קה"ת בניו יורק חשפה אוצרות רבים מהרבי שהיו גנוזים במשך יובל שנים, עוד מלפני קבלת הנשיאות. למעלה מארבע מאות כתבי יד קודש מהרבי הקשורים להוצאת קה"ת ועריכת ספרי החסידות, מסמכים ותמונות, מופיעים בספר החדש.

בין מאות כתבי היד בספר החדש בולטים עשרות כתבי-יד קודש חדשים מהרבי המתפרסמים בספר זה לראשונה, ובהם שורה ארוכה של כתי"ק מ'מפתחות' שהרבי ערך על ספרי החסידות היסודיים, התניא, לקוטי תורה, ספרי מאמרים, ועוד, כתי"ק אודות מכירת והפצת הספרים, ועוד.

הספר החדש יצא לאור בעריכתו של איש הספר החב"די הרב זושא וולף, שערך והוציא לאור שורה ארוכה של ספרי-יסוד מתורת הרבי ומההיסטוריה החסידית של הדור האחרון, והוא נערך בליווי והדרכה צמודה של הנהלת קה"ת בניו יורק, בראשות מנהל הוצאת קה"ת הרב יוסף ברוך הכהן פרידמאן, והרב דוד אולידורט מראשי מערכת "אוצר החסידים".

כאמור, הספר החדש הגיע היום אל מרכז הוצאת ספרים קה"ת בכפר חב"ד, וכן אל מרכזי "היכל מנחם" בירושלים ובבני ברק. בקרוב בע"ה ניתן יהיה להשיג את הספר גם בהוצאת קה"ת בניו יורק.

*

מתוך ה'שער האחורי' של הספר החדש:
בכ''ה אדר ה'תש''א - כשנה לאחר הצלתו מאירופה הכבושה ובואו לארצות הברית - כתב כ"ק אדמו"ר רבי יוסף יצחק שניאורסאהן מליובאוויטש זי"ע להנהלת אגודת חסידי חב''ד: "נחוץ לפתוח באגודת חסידי חב''ד מערכת הדפסת ספרים וכתבי דא''ח".

חדשים אחדים לאחר מכן, בכ"ח סיון, הגיע חתנו, ולימים ממלא מקומו, כ"ק אדמו"ר רבי מנחם מענדל זי"ע לארה"ב. בתחילת שנת תש"ב יסד אדמו"ר הריי"צ את הוצאת הספרים קה"ת ומינה את חתנו ליושב-ראש ועד-הפועל, ולמעשה לעורך הראשי של ההוצאה.

ראשיתה של הוצאת הספרים קה"ת הייתה מצער, אולם ברבות השנים הלכה עבודתה והסתעפה והיבול המבורך שלה ותפוצתו הלכו והתרחבו. בשבעים שנות פעילותה הוציאה קה"ת לאור מאות רבות של ספרים ופרסומים במגוון רחב מאד של תחומים יהודיים תורניים, בשלל שפות, שזכו לתפוצה עצומה בכל רחבי תבל. כיום הוצאת קה"ת היא הוצאת הספרים הגדולה ביותר בעולם היהודי.

ספר זה מספר את סיפורה של הוצאת הספרים החב"דית קה"ת מאז ייסודה והתפתחותה המרשימה לאורך השנים, תוך דגש על פעלו הרב ועל מעורבותו הישירה של הרבי בתפקידיו כיו"ר ועד הפועל של הוצאת קה"ת וכ"עורך ראשי" לאורך השנים, וכן את ההוראות וההדרכות של הרבי בהוצאת הספרים ודרכי עריכתם והפצתם, אשר מהם יסוד ופינה גם לימינו.

כהמשך מתבקש לנושאים המייחדים את הוצאת הספרים קה"ת, מביא ספר זה גם את מכלול גישתו והתייחסותו המיוחדת של הרבי לעולם הספר התורני והיהודי, ונושאים נוספים הקשורים לעולם הספר.

הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.