מערכת COL | יום כ"ט תשרי ה׳תשס״ה 14.10.2004

חב"ד מעורבת בבחירות לטובת הנשיא בוש?

המספר המכובד של 700 בתי-חב"ד ו-926 משפחות שלוחים בארה"ב, מעורר את התיאבון הפוליטי של ראשי המפלגה הרפובליקנית, שנאבקים על כל קול במערכת הבחירות הצמודה בין הנשיא ג'ורג' בוש לבין יריבו הדמוקרטי, הסנטור ג'ון קרי. "הועידה הרפובליקנית מחפשת דרכים להפוך את בתי-חב"ד בפלורידה לתואם היהודי של הכנסייה האוונגליונית, שהינה המנוע של השתתפות מצביעים לצמד בוש-צ'ייני", לדברי העיתון היהודי-אמריקאי "פורוורד". לתהייה של העיתונאי א"ג קסלר יש קרקע מוצקה. תנועת חב"ד-ליובאוויטש העולמית מקפידה על זהות א-פוליטית, ושומרת על קשר עם מגוון מפלגות. הפגישות של רבני ונציגי חב"ד עם ראשי המימשל אינם מתעסקים בנושאים פוליטיים, אלא רוחניים-יהודיים גרידא. לכן, שלושת אירועי תמיכה בנשיא בוש שנערכו בשבוע האחרון בבתי-חב"ד בבל-הרבור, פורט-לדרדייל ובוינטון-ביטש - מפתיעה רבים.
חב
רפרודוקציה של תצלומים מפגישות של הנשיא בוש עם רבני ושלוחי חב"ד
במערכת הבחירות בשנת 2000, בין אל גור לבוש, פלורידה הייתה המדינה שבה הוכרעו הבחירות בקושי רב על חודו של קול, על אף שיעור ההצבעה הנמוך. "אנו מחפשים לפנות לבוחרים, להבטיח שאנשים שרשומים לבחור, באמת ילכו לבחור", אמר מיכאל פרגין, מעוזריו של המושל ג'ורג' פטאקי מניו-יורק, שמיודד אישית עם עסקנים חב"דיים ושותף במאמצים להשפיע על תושבים יהודיים בפלורידה לבחור ברפובליקנים. באירועים התמיכה שהתקיימו בשלושת בתי-חב"ד בפלורידה, נאמו ג'יי לפקוביץ', לשעבר מעוזרי הנשיא בוש לענייני מדיניות, והרבנית אסתר יונגרייז שהופיעה גם בועידת המפלגה הרפובליקנית במנהטן. פרגין מכיר בעובדה שבקרב יהודים אורתודוכסים בארה"ב ההצבעה היא נמוכה יחסית לשאר זרמים בקהילה היהודית. בכל זאת, הרפובליקנים הכריזו כי מטרתם להשיג 30-35 אחוז מהבחירה היהודית. נתון די גבוה ביחס ל-22 אחוז שבוש קיבל מהיהודים בבחירות הקודמות, גם אחרי שהוכיח את עמדותיו האמיצות לטובת ארץ-ישראל. בעבר, סוכנות הידיעות היהודית JTA צירפה תצלום של משלחת רבני חב"ד בבית-הלבן לכתבה על תמיכת היהודים החרדיים בנשיא בוש. לשאלת כתב COL, אחד מחברי אגודת-חסידי-חב"ד העולמית ענה כי "אנשים יודעים שאנחנו לא מעורבים. אני לא רואה מקום להתלונן על פרסום התמונה". מעניין אם באגו"ח שוב יחליטו לא להגיב. * עוד בנושא: + בחירות: אנשי בוש מחזרים אחר קולות יהודים + 'בוש זקוק לשפרלין' + הרב סילברברג חיזק את הנשיא בוש + רבני 'פיקוח-נפש' ביקשו להיפגש עם בוש וקרי + NY1 על המהפך של חנינא: מדמוקרט לרפובליקני + פעילי שלימות-הארץ בוועידת הרפובליקנים במנהטן + חבר ועד קראון-הייטס נפגש עם ראש הסנאט + הנשיא בוש בירך זקן חסידי חב"ד ליום הולדתו + דובר הבית-הלבן פליישר פגש עסקן חב"די + הנשיא בוש אירח בבית-הלבן את הרב דוברווסקי + 'רגע של שתיקה' בקמפיין צ'ייני לנשיאות ארה"ב + לורה בוש הסבירה את המושג ההלכתי + יו"ר אגודת חב"ד העולמית באירוע בבית-הלבן + החנוכייה של גבעת הקפיטל בוושינגטון + "הנשיא בוש התרגש מנבואתו של הרבי" + הנשיא בוש באיחולים לרב יוסי גרונר מקרוליינה + חב"ד ב'שנה טובה' של הנשיא בוש + משפחות בוש ופבזנר - הידידות מסתעפת + הגב' בוש אירחה את שליח חב"ד מפטרבורג + הרב לוי שם-טוב הוזמן לאסיפת קונדוליסה רייס + 'הפלוס של פליישר: מקורב לחסידי חב"ד'
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות - לקריאת כל התגובות
הוסף תגובה
5 תגובות
1.
קרי יקח את הבחירות
כ"ט תשרי ה׳תשס״ה
אם אגו"ח עם בוש אז קרי יקח, מה שהיה בפע םשעברה. הם הלכו עם אל גור ובוש ניצח.
2.
מה דעת בוש על המאחזים?
כ"ט תשרי ה׳תשס״ה
www.gasaf.up.co.ilביום שני בשבוע שעבר ניתלו צווי איסור כניסה והכרזה על "שטח צבאי סגור" במאחז גבעת אסף. כל מבנה, רכוש, עצים, דשא ובעלי חיים שיישארו באתר לאחר המועד הנקוב יפונו ויושמדו. הצווים ניתלו על כל פיסת מבנה הקיימת ביישוב, כולל על תחנת האוטובוס ועל לול התרנגולות.

גבעת אסף, הקרויה על שמו של אסף הרשקוביץ הי"ד, שנרצח לא רחוק מהמקום בפיגוע ירי, ממוקמת על ציר 60, הציר המרכזי בבנימין, המחבר את צומת תפוח ויישובי השומרון לירושלים. הגבעה שוכנת בפנייה לבית אל, וחולשת על צומת הכניסה לבית אל. השליטה הישראלית במקום מאפשרת חיים תקינים לכלל תושבי בנימין והשומרון. במקום מתגוררות 14 משפחות, ולהם 14 ילדים.

עם היוודע כוונתו של ראש הממשלה ושר הביטחון לגרש את תושבי היישוב מגבעת אסף ולתת אותו לערבים הוחלט על הקמת מטה פעולה בין בית אל וגבעת אסף.

במסגרת המטה יגויסו מתנדבים שהיו מוכנים ביום פקודה להגיע למאחז ולמנוע מכוחות הביטחון את עקירת היישוב.

במאמר שפרסם במידעון היישוב בית אל כותב רב היישוב הרב שלמה אבינר, אל התושבים: "היכונו לגבעת אסף. שמע ישראל, אתם קרבים היום למאבק על גבעת אסף, שהיא חלק בלתי נפרד מארץ ישראל. לעת פקודה נתייצב שם כחומה אנושית, 2000 אנשים נשים וטף, בלי אלימות ובלי ביזוי ובלי שנאה חלילה, אלא באהבה ואחווה ושלום ורעות. בשורה הראשונה יעמדו הזקנים ובשורה השנייה הנשים. אם הציר יהיה חסום, נגיע דרך ההרים עם נעלי הליכה ומימיה, ועם ישראל יתמלא עוז וגבורה על אדמתו".
כתבת INN רותי אברהם מוסרת כי הצו שהוצא לתושבי גבעת אסף, בניגוד לצווים אחרים, אינו קובע מועד מסוים שבו יפוג איסור הכניסה אל היישוב והשהייה בו, אלא הוא מחייב סגירה טוטלית וקבועה של האתר, למעט בעבור תושבים הרשומים במרשם האוכלוסין של האזור, קרי, תושבי נפת רמאללה בעלי תעודת זהות כתומה. משמעותו של צו זה הוא סגירת האזור האסטרטגי הנ"ל בפני כל יהודי ומסירת השליטה בו לידי חברות הבניין הפלשתיניות של ביתין, בירקא ודיר דבואן.

בעקבות כך מי שישלוט על ציר הכניסה לבית אל ועל העורק הראשי של יישובי בנימין והשומרון: עפרה, שילה, מעלה לבונה, עלי עד קדומים, אלון מורה ותפוח, יהיו הפאתח'-תנזים.

יתר על כן: הצו מכיל בין היתר סעיף העוסק בנושא רכוש המתיישבים. בסעיף 2.4 נכתב: "הממונה רשאי להתנות את שחרורו של הרכוש בתשלום הוצאות פינויו ואחזקתו". בסעיף נוסף נכתב: "נתבקש שחרורו של רכוש, ונדרש בעל הרכוש לשלם 'פינוי', לרבות פירוק והריסה".

סעיף זה עומד בניגוד להחלטה שהתקבלה בוועדת החוקה, ולפיה לא יחויבו המתיישבים בתשלום כשהם פונים לקבלת רכושם שפונה עם פינוי המאחז שגרו בו. "בכל הקשור לתשלומים שיושתו בגין פעולות הכרוכות בפינוי תפעיל הממשלה את אותם עקרונות שעל פיהם היא פועלת בתגובה לפעולות מחאה של כל אזרח או קבוצת אזרחים המפגינים את התנגדותם למדיניות הממשלה".

אתמול פתח מטה המאבק נגד גירוש מתיישבי מאחז גבעת אסף אתר אינטרנט, ובו מידע באשר לפעילות למניעת גירוש מהמאחז.

"הפה שהתיר להרוס הוא הפה שיכול גם לעצור את ההריסה", אמר חבר הכנסת אורי אריאל מ"האיחוד הלאומי" בראיון ל"סוגרים יום" של ערוץ 7, והסביר כי הפעילות למניעה עוסקת במישור הפוליטי ולא המשפטי משום שלדבריו שרון הוציא "צו מדיני", שנועד לעקוף את ההליכים הננקטים באופן רגיל בנושא של בנייה בלתי חוקית, ולפיכך, לדבריו, מישור המאבק הוא פוליטי. עוד אמר אריאל כי עקירת היישוב בגבעת אסף אינה כעקירת מאחז אלא כעקירת יישוב, וכי אם חלילה זה יקרה מפלגתו תצטרך לשקול דרכיה ולשקול פרישה מהממשלה. עוד אמר אריאל כי יש להתכונן לסיכול ניסיון הגירוש, וכי אם ההכנות תהיינה טובות יהיה אפשר לומר: "מי שמכין בערב שבת יאכל בשבת". (ר)
3.
פוליטיקה כמו בפוליטיקה.
כ"ט תשרי ה׳תשס״ה
צריך כבר היום להבהיר בראיש גלי שחב"ד תתמוך במעומד שישמור על ארץ ישראל השלימה.
4.
בוש סכנה ליהודים!
ל' תשרי ה׳תשס״ה
הממשל הטמא של ממשלת הזימה אמריקה, שתומכת כביכול בארץ הקודש מביא למצב של חילול התורה והמצוות ע"י ראשי הכפירה שמנהלים ת'מדינה באופן שמחללים את כבוד התורה ומחריבים את הישוב היהודי באה"ק, רבינו הק' זעק והתריע בכל נימי נפשו נוכח סכנת השחיטה המרחפת על מליונים מבנ"י אודת הדיבורים והכוונה למסור שטחים, בוש תומך ברעיונות אלו, וכמובן שדעת רבינו הק' הפך הגמור מכך.
ולכן כל הויכוח כביכול על בעלות של אה"ק מצד הצד השני כביכול אין לו שום אחיזה במציאות וכמובן שהדברים המה כחרס הנשבר וכדבר שאין בו ממש.
ורבינו הק' הוא זה שמחליט בעניינים אלו ורוח טהרתו היא שקובעת בכל ענייני אה"ק ולא אנשים שפלים דוגמת בוש וכו'.
5.
השאלה מי מהם לא כ"כ רע לנו??
ל' תשרי ה׳תשס״ה
האם קרי או בוש בודאי שכ"א מהם רוצה לתת לערבים וכו' וכו' אבל כנראה בוש יותר טוב עם ישראל מאשר קרי לענ"ד.
אני מצרפת והצרפתים רוצים שקרי ינצח לכן אני חושב שבוש הוא יהיה טוב מאשר קרי.
[איך אומרים ... יש לשאול דעת שלשה מתנגדים ולעשות להיפך].
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.