מערכת COL | יום כ"א כסלו ה׳תשע״ג 05.12.2012

דינר חתם את חנוכת "היכל אדמו"ר הזקן" בהאדיטש ● גלריה

תגיות: האדיטש
בסיום האירוע המרכזי של חנוכת הבנין המפואר "היכל אדמו"ר הזקן" סמוך לציונו הק' של כ"ק אדמו"ר הזקן נ"ע, התקיים דינר חגיגי ברוב פאר באולם האירועים שנחנך לראשונה ● ליד שולחנות ערוכים הסבו השלוחים ומקורביהם, האורחים הדגולים בראשות התומך העיקרי ר' יקותיאל יהודה רוהר שאמר בהתרגשות בנאומו: "קשה לי לעזוב את האווירה המיוחדת אותה אני חש כיום, אבקש רק לנגן יחדיו את השיר החב"די המפורסם 'טייערע ברידער מיר וועלן זיך וויטער זעהן' לסיפור המלא

+ במעמד מרשים: נחנך "היכל אדמו"ר הזקן" בהאדיטש ● גלריה
דינר חתם את חנוכת
צילום: ישראל ברדוגו

שרון גושן, האדיטש

בסיום האירוע המרכזי של חנוכת הבנין המפואר "היכל אדמו"ר הזקן" סמוך לציונו הק' של כ"ק אדמו"ר הזקן נ"ע, התקיים דינר חגיגי ברוב פאר באולם האירועים שנחנך לראשונה.

ליד שולחנות ערוכים שהוכנו בטוב טעם ע"י קייטרינג מענדי'ס - מנורה בהנהלתו של ר' מנדי גולדשמיד מדנייפרופטרובסק. באירוע השתתפו השלוחים ומקורביהם, האורחים הדגולים בראשות התומך העיקרי ר' יקותיאל יהודה רוהר.

את מסכת הנאומים ודברי התורה וההתעוררות לערב זה פתח הרב מאיר סטמבלר חבר הנהלת 'היכל אדמו"ר הזקן'.

הרב סטמבלר הדגיש בשפה הרוסית את העילוי הגדול בבניית מרכז כה מפואר, מהיום והלאה אין צורך להגיע לצאת למקומות מבודדים ברחבי תבל אמר, היום, כדי להתנתק מהמולת החיים, אפשר לבוא לכאן למקום הקדוש הזה, ובשילוב של נוחות אפשר לתת דרור להתעלות רוחנית וניתוק אמיתי מחיי חומר ולהתעלות ולהתחבר לאלוקות. 

הרב סטמבלר הדגיש גם בנאומו כי לצד משפחת רוהר שתרמה את הבנין המרכזי, אנו מעוניינים עוד שותפים כדי לסיים את הפרויקט ולהגיע לשלימות מירבית בייעד הבנין.

לאחרי דבריו ניגן החזן הרב וולס את הניגון 'פדה בשלום', והקהל יצא בריקוד סוער שנמשך דקות ארוכות.

נציג התומכים מאוקראינה היה מר אלכסנדר גרנובסקי - חבר הפרלמנט האוקראיני, ונשיא הקהילה היהודית באודסה. מר גרנובסקי ציין בדבריו תודה אישית מיוחדת למשפחת רוהר, על שבזכות ר' שמואל רוהר ע"ה, הוא התחיל לשמור כשרות היה זה לפני מספר שנים רב, בביקורו של ר' שמואל בביתו שבאודסה. מר גרונבסקי הפליא בשבח המשפחה על תרומתם הנכבדה, והבטיח לסייע ככל שניתן ע"מ להשלים את הפרויקט. 

"כשר' שמואל רהאר ביקש להוסיף עוד סכום נוסף"

אחריו נאם נציגו של הארגון הנודע 'כולל חב"ד' מיסודו של אדמו"ר הזקן, הרב שניאור זלמן הלוי דוכמן, שבא כנציגו של אביו ר' שלום הלוי דוכמן להביא את ברכת כולל חב"ד שמסייע רבות לפיתוח ושימור ציון אדמו"ר הזקן בהאדיטש. 

להזמנת ר' יקותיאל יהודה רוהר, עלה על דוכן הנאומים האדריכל הנודע ר' אהרן אוסטרייכר שבסגנונו המיוחד, פנה אל מר רוהר, וסיפר לו כי לפני נסיעתו לאוקראינה, לקח את רכבו ויצא לכיוון הר הזיתים, שם הניח על קבר אביו ר' שמואל ע"ה הזמנה וביקש ממנו להשתתף באירוע. "בטוחני שהוא כאן איתנו, ואני חייב לשתף אתכם באפיזודה אישית על אישיותו יוצאת הדופן של ר' שמואל ע"ה", אמר וסיפר:

באחת השיחות האחרונות שהיו לנו יחד עם ר' שמואל, הוא פנה אליי ואמר לי כך: אני מעוניין להוסיף עוד סכום נוסף על מה שנתתי עד עתה, אבל בבקשה תרכוש משהו מאוד מפואר מיוחד שיבליט את יופי הבית. כאדריכל, עבורי הייתה המלאכה מורכבת, התייעצתי עם חברי הוועד, והגענו למסקנה כי נברשת יקרה שתעמוד בכניסה תתן מימד של יופי מסוג אחר למבנה, יצאנו למסע חיפוש, ומצאנו נברשת מדהימה ביופייה משובצת בקריסטלים ובזהב, שיוצרה באיטליה במיוחד לפי הזמנתנו, והיא אשר כיום מאירה באור יקרות ונותנת מימד אחר לבנין. אור זה הוא האור של ר' שמואל שמקרין עלינו לנצח.

"קשה לי לעזוב את האווירה המיוחדת"

כשבנו ר' יקותיאל יהודה עלה לדוכן הנואמים, אמר: "קשה לי לעזוב את האווירה המיוחדת אותה אני חש כיום, אבקש רק לנגן יחדיו את השיר החב"די המפורסם 'טייערע ברידער מיר וועלן זיך וויטער זעהן'. ובוודאי שנזכה בקרוב להיפגש עם יחדיו בקרוב עם כולם והקיצו ורננו שוכני עפר והוא בתוכם.

האווירה הוסיפה להיות מרוממת, סוף סוף זהו חג הגאולה, לקראת סיום הטקס הרשמי הזמין המנחה השליח הרב משה וובר את יו"ר הוועד ל'היכל אדמו"ר הזקן' הרב יעקב הלפרין לשאת דברים היוצאים מן הלב. 

הרב הלפרין שיתף את הקהל ברגשותיו כיום הזה, ובירך את התורמים והשותפים להקמת ההיכל. בסיום דבריו ביקש להעניק לכל אחד ואחד מהתומכים בראשות ר' יקותיאל יהודה רוהר, מתנה ייחודית כאות הוקרה על תרומתם האדירה. 

הקהל הרב עוד המשיך להתוועד במקום הקדוש שעה ארוכה כשהם מקבלים החלטות טובות וחיזוק לעוד שנה חסידית מלאה ברוח חסידית ובדרכי החסידים.

את האירוע הפיקה חב' מיכאל כפלין הפקות

הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.