מערכת COL | יום ד' כסלו ה׳תשע״ג 18.11.2012

שי עידוד לתושבי הדרום בין האזעקות ● גלריה

עשרות צוותים של חסידי חב"ד יצאו ביום שישי לערי הדרום והביאו לעשרות אלפי תושבים שי מיוחד ומסר של עידוד ● בבית צעירי חב"ד בכפר-חב"ד נפתח חמ"ל מיוחד ושמו 'ליבנו איתכם' ● במהלך החלוקה בקריית מלאכי נשמעה אזעקת צבע אדום, והפעילים מצאו מחסה עם עשרות מארזי חלות בחדר המדרגות ● מצעירי אגודת חב"ד נמסר כי השבוע תיפתח פעילות נרחבת, שבה ציבור אנ"ש ייקרא ליטול חלק ולהתנדב לסיפור המלא
שי עידוד לתושבי הדרום בין האזעקות ● גלריה
צילום: COL
כתב COL

תחת מטר הטילים שנורה ביום שישי לעבר ערי הדרום יצאו עשרות צוותים של חסידי חב"ד לעודד את תושבי הדרום ולהביא אליהם שי מיוחד, שהוכן במהירות. עשרות אלפי מארזים, ובהם חלות, נרות שבת ועלונים לחיזוק ועידוד האמונה, נארזו במהלך יום חמישי בלילה וחולקו ביום שישי לתושבים.

באסיפת חירום שהתקיימה ביום חמישי הבוקר בצעירי אגודת חב"ד הוחלט לפעול בכמה זירות. הראשונה היא הגברת מבצעי הקודש להפצת אור הקדושה, ותגבור נמרץ של הפעילות בערב שבת-קודש.

בעקבות זאת נקראו כל חסידי חב"ד להתגייס ביום שישי לפעילות מוגברת של 'מבצע תפילין', שכוחו גדול להפיל אימה ופחד על שונאי ישראל. כמו כן הנשים נקראו להגביר את הפעילות במסגרת מבצע נרות שבת קודש.

במקביל הוקם פרוייקט מיוחד – חמ"ל 'ליבנו איתכם', שיופעל מעתה בכל זמן חירום בישראל. מטרתו לתת חיזוק, עידוד וסיוע לתושבי אזור העימות, על-פי הצרכים המתבקשים.

יו"ר צעירי אגודת חב"ד, הרב יוסף יצחק אהרונוב, מוסר כי הפעילות הראשונה של המטה המיוחד החלה כבר ביום חמישי בערב, בהכנת אלפי ערכות לשבת לתושבי השכונות שבהן פגעו הטילים. בערכות האלה נכללו חלות, נרות שבת ומתנות לילדים, והן חולקו ביום שישי על-ידי מתנדבי בתי חב"ד בערים המותקפות.

ר' אהרון פרוס, מצוות צאגו"ח, יצא לעבר אשקלון וקריית מלאכי, העיר שספגה ביום חמישי את הפגיעה הכואבת כל-כך. יחד עם אנ"ש ופעילי בית חב"ד המקומיים עברו בבתים, חילקו לכל משפחה את המארז ודאגו להפיח רוח של תקווה ואמונה בקרב התושבים המפוחדים.

לדבריו, בכל הבתים, ללא יוצא מן הכלל, קיבלו את הפעילים במאור פנים והודו מעומק הלב על העידוד שהביאו עמם, ועל המחווה והסולידריות.

תוך כדי ביצוע חלוקה בקריית מלאכי נשמעה אזעקת צבע אדום, והפעילים מצאו מחסה עם עשרות מארזי חלות בחדר המדרגות, על-פי הוראת פיקוד העורף.

מצעירי אגודת חב"ד נמסר כי השבוע תיפתח פעילות נרחבת, שבה ציבור אנ"ש בכל רחבי הארץ ייקרא ליטול חלק ולהתנדב כדי להגיע להמוני התושבים הזקוקים לחיזוק ולעידוד, וגם לחיילי צה"ל המרוכזים בשטחי הכינוס. פרטים על הפעילות הזאת יתפרסמו בהמשך.
הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.