מערכת COL | יום י"א תשרי ה׳תשע״ג 27.09.2012

ראשי חב"ד עם מסר הרבי בלשכות המנהיגים ● גלריה

בראש ביקורי משלחות אגודת חסידי חב"ד עמדה פגישת המשלחת בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב עם הרב הראשי לצה"ל תא"ל הר"ר רפי פרץ ואנשי הרבנות הראשית להסדרת כל נושא הפעילות של חגי תשרי על-פי המסורת רבת השנים ● בתוך כך יצאו במשך הימים האחרונים משלחות מיוחדות שנפגשו עם מגוון רחב של אישי-ציבור, מכל קצות הקשת בישראל והעניקו להם את ארבעת המינים  לסיפור המלא
ראשי חב
למעלה: שר האוצר וסגנו מאזינים לדובר חב"ד הרב ברוד. באמצע מימין: יו"ר אגו"ח הרב יוסף יצחק אהרונוב עם הרב הראשי הצבאי, ומשמאל: בפגישה עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. למטה: משלחת אגו''ח עם המשנה לראש הממשלה השר משה יעלון ● צילום: מאיר אלפסי, ברלה שיינר, וסטודיו 13

בראש ביקורי משלחות אגודת חסידי חב"ד עמדה פגישת המשלחת בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב עם הרב הראשי לצה"ל תא"ל הר"ר רפי פרץ ואנשי הרבנות הראשית להסדרת כל נושא הפעילות של חגי תשרי על-פי המסורת רבת השנים.

בתוך כך יצאו במשך הימים האחרונים משלחות מיוחדות שנפגשו עם מגוון רחב של אישי-ציבור, מכל קצות הקשת בישראל והעניקו להם את ארבעת המינים.

משלחות אגו"ח נתקבלו בחמימות רבה בלשכות, ובמפגשים דנו עם הבכירים בשורת עניינים, והביאו את מסריו ועמדותיו של הרבי.

במפגשים השתתפו חבר אגו"ח ומנהל המרכז החינוכי חסידותי הרב נפתלי רוט, חבר אגו"ח ויו"ר ועד כפ"ח הרב בנימין ליפשיץ, דובר חב"ד הרב מנחם ברוד השליח למכבים רעות הרב יוסף יצחק נוימן איש צאגו"ח הרב אהרן פרוס סמנכ"ל אגו"ח הרב שי צרבינסקי ומזכ"ל אגו"ח הרב אריאל למברג. על המלאכה ניצח סמנכ"ל אגו"ח הרב שי צרבינסקי.

האישים שמעו מפי הרבנים  דברים מעניני דיומא - על חג הסוכות וסגולתם המיוחדת של ארבעת המינים - המסמלים את כל הרבדים בעם היהודי וכן דברי חיזוק על החובה לעמוד על המשמר לביטחון העם והארץ, במובן המדיני והרוחני. בקשר לכך ציינו אנשי חב"ד את משמעותם המיוחדת של ארבעת המינים בקשר לניצחונו של עם-ישראל, כדברי המדרש, שכאשר ישראל יוצאים ולולביהם בידיהם, יודעים הכול שהם זכו בדין בראש-השנה.

האישים קיבלו סקירה על התכנית הגדולה של צעירי חב"ד להגיע לכל פינה בארץ בחג הסוכות, באמצעות מאות סוכות ציבוריות בשם "סוכת האחווה" שיוצבו בכל הערים על ידי סניפי בתי חב"ד שיבקרו בבסיסי ויחידות צה"ל וגם במרכזי הערים. האישים שמעו גם על מספר הגדול של תייירים מישראל שעשו את הימים הנוראים במחיצת שלוחי הרבי בבתי חב"ד ברחבי העולם.

רבני חב"ד ציינו כי ארבעת המינים מסמלים את האחדות בעם ישראל ועודדו את השרים לקיים את מצוות נטילת ארבעת המינים בכדי לקבל כח משמיא לשמור על אחדות ושלימות העם, הארץ והתורה.

המשלחות ביקרו בלשכותיהם של (רשימה חלקית): הרב הראשי הרב יונה מצגר, הראשל"צ הרב משה שלמה עמאר, הרב הצבאי הראשי הרב רפי פרץ, המשנה לרוה"מ והשר לפיתוח הנגב והגליל מר סילבן שלום, היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, סגן ראש הממשלה שר הפנים ויו"ר ש"ס ר' אלי ישי, המשנה לרוה"מ והשר לענינים אסטרטגיים מר משה בוגי יעלון, שר האוצר מר יובל שטייניץ, שר התקשורת והרוחה מר משה כחלון, שר התפוצות מר יולי אדלשטיין, סגנית השר גילה גמליאל, יו"ר הקואליציה מר זאב אלקין, שר התחבורה מר ישראל כץ, שרת התרבות והספורט הגב' לימור לבנת, שר החינוך מר גדעון סער, סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, השר לעניני דת הרב יעקב מרגי, מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, מנכלית משרד החינוך הגב' דלית שטאובר, מנכ"ל משרד האוצר מר יצחק כהן, יו"ר הכנסת מר רובי ריבלין, סגן יו"ר הכנסת ויו"ר ההסברה בליכוד מר אופיר אקוניס.

הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.