מערכת COL | יום י"ב אלול ה׳תשע״ב 30.08.2012

חשיפה: כך הוקם בית דין רבני חב"ד בארץ הקודש ● מסמכים

בימים אלה, יצא ממכבש הדפוס ספר חדש: "תורת אמת - מאה שנות ליובאוויטש בארץ הקודש", ובו מתואר, כיצד שימש המשרד של תורת-אמת מוקד לעסקנות חב"ד בירושלים ומחוצה לה, ובין השאר: הפעילות סביב הקמת בית דין רבני חב"ד ● בכ"א מנחם-אב תשל"ו, התקשר הרב חמ"א חודקוב ליבלחט"א ר' חנוך גליצנשטיין והורה בשם הרבי, להקים בית דין של רבני חב"ד לסיפור המלא
חשיפה: כך הוקם בית דין רבני חב

בימים אלה, יצא ממכבש הדפוס ספר חדש: "תורת אמת - מאה שנות ליובאוויטש בארץ הקודש", שנערך על-ידי הרב יוסף אשכנזי, הופק על-ידי הוצאת הספרים "חזק", ויצא לאור על-ידי ישיבת תורת-אמת.

לאורך השנים, שימש המשרד של תורת-אמת מוקד לעסקנות חב"ד בירושלים ומחוצה לה. פעילות זו לבדה, מהווה חומר לספר שלם. מכיוון ש"פטור בלא כלום אי אפשר", נקדיש לכך כמה קטעים, מפיו של מנהל הישיבה במשך שנים רבות, הרה"ח ר' חנוך גליצנשטיין:

"הפעילות סביב הקמת בית דין רבני חב"ד, לדוגמה, התנהלה ממשרד תורת-אמת. היה זה בכ"א מנחם-אב תשל"ו, עת צלצל הטלפון ועל הקו היה מזכירו של הרבי, הרה"ח ר' חמ"א חודקוב. הוא סיפר לי, כי כ"ק אדמו"ר הורה להקים בארץ ישראל בית דין של רבני חב"ד. בקשתו הייתה, כי אצור קשר טלפוני בינו לבין הרה"ג ר' שלמה יוסף זוין.

"כעבור יומיים, בכ"ג מנחם-אב, התקיימה שיחת הטלפון המבוקשת. הרב חודקוב חזר באוזני הרב זוין על הוראתו של הרבי, והוחלט לכנס אסיפה בנושא. הרב זוין הכתיב לי את נוסח ההזמנה, והיא הועברה מייד אל שורה של רבנים.

"האסיפה נערכה בביתו של הרב זוין בירושלים. כיוון שההוראה באה דרכי, נכחתי בה מתחילתה ועד סופה, ועל-פי הצעתו של הרב זוין נבחרתי ל"מזכיר טכני זמני". כך נשמר בידי הפרוטוקול של מהלך האסיפה, בו מופיע אף נוסח הדברים של הרב חודקוב בשם הרבי, אודות מטרתו וייעודו של בית הדין".

הספר החדש סוקר את תהליך בנייתה של ישיבת תורת-אמת, ואת השפעתם החסידית של דמויותיה: הרב שלמה זלמן הבלין, הרב אלתר שימחוביץ', הרב משה גוראריה, הרב משה יהודה הכהן רייכמן, הרב משה אריה לייב שפירא, הרב דוד גולדברג, הרב משה וובר, הרב שמואל אלעזר היילפרין, הרב זעליג פלדמן ע"ה, וייבדל לחיים טובים, הרב הלל רבינוביץ', ועוד.

הספר הינו מרתק ברמה יוצאת דופן. 500 עמודיו חושפים עשרות איגרות ותשובות של רבותינו נשיאינו בפרסום ראשון, וכן יחידויות מרתקות של ראשי הישיבה אצל הרבי. ארכיונים היסטוריים, שלא שזפתם עין, נפתחו לרגל הוצאת הספר, וגילו את אוצרותיהם. פרשיות חב"דיות עלומות מקבלות ביטוי מרתק.

הספר מעניק לקוראיו תוכן רב ועצום, לחזרה בהתוועדויות, ובשיחות חב"דיות מרתקות.

"תורת אמת" הינו המשך לרב המכר: "אוצר החסידים", שנערך על-ידי הרב יוסף אשכנזי, וכבש את השוק בסערה.

הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.