מערכת COL | יום י"ח אב ה׳תשע״ב 06.08.2012

נחתמו בהצלחה ימי עיון של המכון להכשרת מדריכות לכלות

תגיות: נשי חב"ד
למעלה מ-200 נשים השתתפו גם השנה בימי העיון והנופש השנתיים-המסורתיים במלון ניר עציון, אותם ארגן מכון 'צופיה הליכות ביתה' שעל יד ארגון נשי ובנות חב"ד ● מאות נשים שלא מוותרות על החוויה הקיצית המיוחדת, בה מתאפשר להן גם לנוח וליהנות מתנאי נופש וגם למלא מצברים, להתעשר בידע ובכלים, לשמוע הרצאות ולהשתתף בסדנאות, ולחזור הביתה מחוזקות ומלאות בכוחות חדשים לעצמן, לבעל ולילדים לסיפור המלא  
נחתמו בהצלחה ימי עיון של המכון להכשרת מדריכות לכלות

למעלה מ-200 נשים השתתפו גם השנה בימי העיון והנופש השנתיים-המסורתיים במלון ניר עציון, אותם ארגן מכון 'צופיה הליכות ביתה' שעל יד ארגון נשי ובנות חב"ד.

מאות נשים שלא מוותרות על החוויה הקיצית המיוחדת, בה מתאפשר להן גם לנוח וליהנות מתנאי נופש וגם למלא מצברים, להתעשר בידע ובכלים, לשמוע הרצאות ולהשתתף בסדנאות, ולחזור הביתה מחוזקות ומלאות בכוחות חדשים לעצמן, לבעל ולילדים. ימי העיון זוכים לביקוש שיא, המכון מתנצל בפני הנשים הרבות שביקשו להצטרף ולא נענו מחוסר מקום.

"הפצת המעיינות בכלל, וטהרת המשפחה בפרט" – זו הייתה הכותרת של ימי העיון, שנלקחה מתכנית העבודה שכתב הרבי לארגון נשי חב"ד: "לנהל תעמולה לחזק ענייני יהדות בכלל וטהרת המשפחה... בפרט". את תפקיד מיוחד זה של נשי חב"ד, נטל על עצמו במלוא התנופה מכון 'צופיה הליכות ביתה'. היומיים המיוחדים סבבו סביב נושאי הבית היהודי: שלום בית וזוגיות, חינוך ילדים, טהרת המשפחה, יראת שמיים, צניעות והתקשרות ועוד. אלו הן 48 שעות רצופות סביב נושא 'הבית היהודי', שהשפעתן בחיזוק יסודותיהם של בתים יהודיים- חסידיים רבים, נמשכת לאורך השנה כולה.

התכנית נפתחה בקטע מולטימדיה מרתק שהתמקד בעוצמה המיוחדת הטמונה בכל אישה. הרב יוסף יצחק בלינוב, רב מרכז העיר בני ברק, נשא משא מאלף בנושא הלכות טה"מ. נשים רבות אף ניגשו לאחר ההרצאה אל הרב שהאיר פנים במענה אישי לכל פונה.

במראות קודש הובאו דברי הרבי המאירים בנושאים העומדים על הפרק.

יו"ר-ארגון נשי ובנות חב"ד, הגב' צפורה וישצקי, בירכה את המשתתפות וציטטה בדבריה המאלפים מתכנית העבודה של הרבי לארגון נשי חב"ד. הגב' וישצקי העצימה את כוח האישה וחיזקה כל אחת במילוי התפקיד שהטיל הרבי, בביתה הפרטי ובסביבתה, וכולנו יחד במסגרת הארגון אותו יסד עבורנו הרבי- ארגון נשי ובנות חב"ד.
"הנהגת הבית"- הרצאה אינטראקטיבית בליווי מצגת מאת הרבנית מלכה וילישאנסקי העשירה את קהל הנשים ברעיונות לצד כלים מעשיים, כיצד לממש את הזכות הנעלה של האישה כ'מנהיגה' בבית ולהביאה לידי מעשה בפועל בהשפעה על הבית ובני הבית.

הנשים בחרו בין סדנאות שונות ומחכימות: "קדושה וצניעות"- הרבנית ברוריה אשכנזי, "אייכה? בהלכות טה"מ"- הרבנית לאה הלפרן, "הפרדיגמות המנהלות אותנו בזוגיות"- גב' עירית דישון, מטפלת זוגית הוליסטית.

גם 'סיור' שולב בתכנית הגדושה- סיור וירטואלי מרתק בבית המקדש בהקבלה לבית המקדש הפרטי שלי, ע"י הרב ישי קלי.

היום הראשון נחתם בהתוועדות מרוממת ומעוררת עם הרבנית רחל הנדל.

גם למחרת, המשיכה התכנית העשירה והמרתקת. על דרכי התמודדות עם התנהגויות של בן הזוג- "לחיות מחדש- ספוג, משפך, משמרת ונפה"- למדו הנשים מגב' מירב לביא, מנחת זוגות וקבוצות.

"איזוהי אישה כשרה?"- משאה המרתק של הרבנית ברוריה אשכנזי הקיף באופן עמוק ומובנה את דמותה של האישה, תפקידיה וכוחותיה.

"חינוך או אילוף?" בסדנא הומוריסטית שהועברה בכישרון ע"י הרב מאיר שוורץ, יועץ חינוכי וקומיקאי,  התמלאו הנשים בשמחה וכוחות לצד תובנות בחינוך הילדים.
"גלים"- מופע אור קולי אמנותי שהופק ע"י מכון 'צופיה הליכות ביתה'- ריגש את הנשים במסר מעצים על גלי ההשפעה הנצחיים של טהרת המשפחה.

"חינוך ליראת שמיים והתקשרות בדור השביעי" – הרצאתו של הרב יוסף יצחק חיטריק, משלוחי הרבי לארה"ק ומנהל סמינר "בית חנה", התמקדה בנושא החשוב כל כך והדברים נחרתו על לוח ליבן של השומעות.

את דבר מכון 'צופיה הליכות ביתה' הביאה הרבנית אסתר ירוסלבסקי, שסקרה בחן את פעילות המכון, בציינה כי ימי עיון חשובים ומיוחדים אלה סוגרים שנה של פעילות קדושה וענפה במטרה להביא אור לבתי ישראל. הפעילות כולה סובבת סביב הוראת הרבי לארגון נשי חב"ד, אותה חרת המכון על דגלו: "לנהל תעמולה... וטהרת המשפחה בפרט".  בנוסף, לימדה הרבנית אסתר ירוסלבסקי  בטוב טעם הלכות בית הבחירה.

את ימי העיון הנחתה בחן ובכישרון הגב' דבורה מקובצקי, פעילה  במכון הבית היהודי "צופיה הליכות ביתה" , ששזרה בדבריה סיפורים מעוררי לב ופניני רעיונות מחכימים.
התודה והברכה לארגון נשי ובנות חב"ד, הרבנית דבורה בוטמן והגב' ציפורה וישצקי, תודה מיוחדת לגב' שרה זילברשטרום מארגון נשי ובנות חב"ד העומדת לימין המכון ומסייעת לכל אורך הדרך, תודה ליושבת ראש מכון צופיה הליכות ביתה הרבנית אסתר ירוסלבסקי ולחברות המכון הרבנית ברוריה אשכנזי, הגב' דבורה מקובצקי, הרבנית לאה הלפרן, והגב' חנה אריה.

התכנים הנפלאים לצד הארוחות המשובחות, האווירה והנוף הקסומים, המפגש החברתי של נשים מכל רחבי הארץ- אלו הם המרכיבים ההופכים את ימי העיון לחוויה מטעינה ובלתי נשכחת, שפעולותיה הטובות נמשכות בחיזוק הבית היהודי, מהמסד עד הטפחות.

הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.