מערכת COL | יום ה' תמוז ה׳תשע״ב 25.06.2012

הפיתרון של הרבי לסערת הגיוס: "שליחות לערי השדה" ● מיוחד

כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א ביקר אצל הרבי בכ"ד אייר תשל"ז, והרבי דרש באותה שיחה להוציא אברכים לעיירות ישראל ולהכשירם להיות מורי הוראה, להביא לשינוי בערי ישראל ● אנו מביאים תמליל מדהים מהשיחה, וכיצד הרבי מקשר את זה לבעיית הרעש על גיוס בני הישיבות. מתוך הספר שיח שרפי קודש  לתמליל המלאליצמן חושף בראיון בלעדי ל-COL: ביקור הגומלין של הרבי לאדמו"ר מגור 
הפיתרון של הרבי לסערת הגיוס:
האדמו"ר מגור בפגישה עם הרבי
מתוך "שיח שרפי קודש":

האדמו"ר מגור: הבעי' היא, שקשה לשלוח אברך אחד מצד חינוך הילדים וכו'.

הרבי: כדי שילד יצטרך כבר ללכת לחדר, עליו להיות לפחות בן ארבע, וא"כ כשיסעו כאלו הלומדים בכולל – הנה אברך שלמד בישיבה די לו בשנה אחת לקבל סמיכה ל"יורה דיעה" (או עכ"פ – שנה וחצי ודאי תספיק); עד שיהיה הילד בגיל ארבע, שאז יתחילו לחשוב אודות חינוכו – אפשר לכהן כרב במושב וכו'.

ענין נוסף בכך: כל ענין צריך להיות עפ"י דרך הטבע – וכיון שישנו רעש גדול, ויראים מגיוס בני הישיבות – תהי' זו אפשרות לבטל את הטענות, הבלבולים וכו';

הם, הרי טוענים כי העומדים על המשמר בגבולות – משרתים שם שלוש שנים, ולאחר מכן משתחררים. וכאשר יאמרו להם כי הישיבה מכשירה ומוציאה "מורי הוראה" היוצאים לקיבוצים, ישובים ו"עיירות פיתוח" – זה יבטל את כל הטענות והבלבולים.

האדמו"ר מגור: בעיירות גדולות ישנם רבנים, ואילו עיירות קטנות הם חפשיים לגמרי, ולא ירצו להכניס רבנים – למשל: ערד!

הרבי: ערד נחשבת היום לעיר גדולה!

האדמו"ר מגור: קרית-גת.

הרבי: קרית גת היא עיר גדולה יותר, – אבל ישנם מאות ישובים ועיירות שאין בהם רבנים!

ואם לא ינהיגו זאת בכוללים תיכף, א"כ לא יוכלו לשלוח רבנים בעוד שנתיים, שנה וחצי, שנה, והטענה בנוגע לחינוך הילדים – הרי זו באמת טענה חזקה. אבל כאמור, זה שייך רק כשהילד יהי' בן שלוש-ארבע, ועד אז יכולים להיות שם.

- ובאמת אדרבה: כאשר ענין החינוך יהי' נוגע לחינוך הילד שלו, אזי הוא יקים שם גן ילדים, ואחר-כך תיתוסף בכל שנה כיתה נוספת, עד שיקים שם בית ספר כראוי.

היום הרי אין זה כמו בעבר:

פעם הי' צורך לדאוג שילד או מבוגר יהדר בקיום המצוות וכו'. אך קיום המצוות עצמו, להניח תפילין, לשמור שבת, להתפלל וכיו"ב – היה דבר פשוט, לא היה אפשר אחרת;

לא כן היום – צריכים לדאוג אפילו לעיקר היהדות, מתחילת האל"ף יש צורך ברב, ואין הכוונה שיש צורך ברב כדי לפסוק שאלות שאי אפשר למצוא לבד, תשובות עליהן, בקיצור שו"ע – אלא בזמן שישנו רב בעיר תובע הוא שיש צורך להתפלל, ולחשוב אודות כשרות, אודות מקוה וכיו"ב.

ובלי רב לא יודעים מכך, כי מישהו אחר לא יכול לדאוג לכך ולהבטיח זאת.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.