מערכת COL | יום כ"א אייר ה׳תשע״ב 13.05.2012

ביומן הרבנית חנה: אומת יום הולדתו המדוייק של אח הרבי

היום (כ"א אייר) הוא יום הולדת אח הרבי, ר' ישראל אריה לייב שניאורסון - פרט זה נחשף לפני כשנתיים וזכה לחיזוקים נוספים לאחרונה ביומן הרבנית חנה  לסיפור המלא
ביומן הרבנית חנה: אומת יום הולדתו המדוייק של אח הרבי
קברו של ר' ישראל אריה לייב שניאורסון (צילום: ארכיון COL)

היום יום כ"א אייר הוא יום הולדת אח הרבי, ר' ישראל אריה לייב שניאורסון - פרט זה נחשף לפני כשנתיים וזכה לחיזוקים נוספים לאחרונה כדלקמן.

עד לפני כשנתיים היה ידוע שתאריך לידתו של ר' ישראל אריה לייב הוא בג' סיון תרס"ט, תאריך זה נקבע על פי הרישומים הלועזיים, אך כשנתגלו ויצאו לאור רשימות הרב"ש שם התגלה שהרב"ש אמר לרבי המהר"ש בשבועות תרס"ו שלפני זמן קצר נולד בן שלישי לבנו רבי לוי יצחק, בכך התגלה שהתאריך ג' סיון תרס"ט אינו התאריך האמיתי, אך עדיין לא ידעו את התאריך המדוייק של הלידה.

לפני כשנתיים ביוזמת הרב מרדכי מנשה לאופר חשף שליח הרבי לניקולייב הרב גוטליב את הרישום הקהילתי של ר' ישראל אריה לייב והוא כ"א אייר תרס"ו.

רישומים אלו מדוייקים שכן כתוב בהם גם תאריך הברית, וכן אצל הרבי נכתב התאריך "י"א ניסן תרס"ב", ואצל ר' דובער האח השני נכתב התאריך "ג' כסלו תרס"ד".

בשבוע שעבר נחשף על ידי ועד הנחות בלה"ק בחוברת רשימת זכרונות מהרבנית חנה, שכותבת שם שבחודש אייר תרס"ו נולד בנה ר' ישראל אריה לייב, ובזה הוכח מעל לכל ספק שתאריך לידתו של ר' ישראל אריה לייב הוא ביום כ"א אייר תרס"ו.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.