מערכת COL | יום כ"ב שבט ה׳תשע״ב 15.02.2012

שר החינוך במוזיאון גוש קטיף: "לא תהיה התנתקות נוספת"

שר החינוך גדעון סער חתם הערב (רביעי) את יום גוש קטיף במערכת החינוך בסיור מרגש במוזיאון גוש קטיף בירושלים ● במהלך הסיור המרגש סקר השר את כל אגפי המוזיאון, מההיסטוריה היהודית העתיקה בחבל עזה מימות החשמונאים ועד להקמת יישובי גוש קטיף וההתנתקות. התרגשות רבה ניכרה על שר החינוך שלא פעם דמעות זלגו מעיניו  לדיווח ולתמונות
שר החינוך במוזיאון גוש קטיף:

שר החינוך גדעון סער חתם הערב (רביעי) את יום גוש קטיף במערכת החינוך בסיור מרגש במוזיאון גוש קטיף בירושלים.

מידי שנה מציינים בבתי הספר בישראל את יום כ"ב שבט כיום גוש קטיף, לאחר שביום זה עלה היישוב הראשון בגוש קטיף, נצר חזני, לקרקע.

במהלך הסיור המרגש סקר השר את כל אגפי המוזיאון, מההיסטוריה היהודית העתיקה בחבל עזה מימות החשמונאים ועד להקמת יישובי גוש קטיף וההתנתקות. התרגשות רבה ניכרה על שר החינוך שלא פעם דמעות זלגו מעיניו.

 במסיבת עיתונאים שקיים לאחר הסיור במוזיאון גוש קטיף, אמר השר גדעון סער, שהנצחת גוש קטיף היא חובה על כל החברה בישראל, ולכן משרד החינוך רואה צורך לקדם את יום גוש קטיף במערכת החינוך ולסייע להנצחת גוש קטיף וציין לשבח את הקמת המוזיאון בירושלים. 

סער אף ציין כי הוא מרגיש מצפונית נקי שהתנגד נחרצות להתנתקות והוביל בליכוד את המאבק נגד התוכנית, וחשף שהיו לו 6 פגישות קשות עם אריאל שרון בהם ניסה לשכנע אותו לתמוך בתוכנית, אולם לא נענה לו. השר סער ציין לשאלת עיתונאי האם יש חשש מהתנתקות נוספת, כי "לא יהיה פינוי נוסף וכי כולם ראו את התוצאות המרות ולמדו את הלקח מגוש קטיף".

בספר האורחים כתב השר: ישר כח לצוות המוזיאון היקר וכל מי שסייע ומסייע למוזיאון גוש קטיף להנציח תולדות מפעל התיישבותי מפואר של חלוצי גוש קטיף, מי יתן ונלמד הלקחים  הנדרשים כדי למנוע הישנות העקירה וכדי לחזק את ישראל  ואת עתידה, לא אשכח את הימים הקשים ההם, שהיו קשים מכל כמובן למתיישבים".

השר גם נפגש במוזיאון עם מבקרים צעירים (כיתה יא) מתנועת ביתר שבמונטיבידאו שבאורוגוואי בעת חופשתם מביה"ס והשר השיב לשאלותיהם בפורטוגזית.

 

הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.