מערכת COL | יום כ"ג אייר ה׳תשע״א 27.05.2011

מדהים: כך נבנה המוצג המדובר בחב"ד - שלב אחר שלב ● גלריה

עשרות מוצגי יהדות הוצגו ב'פאראד' הגדול בשכונת קראון-הייטס בניו-יורק ● המושקע מכולם: מוצג שהכינו תלמידי 'קבוצה' תשע"א - לקראת 30 שנה למבצע 'אות בספר-התורה' ● המוצג המדהים, 14 מטר, משלב ספרי-תורה ומעליהם כתרים, לצד ספר פתוח, אותיות ועוד ● בעקבות המוצג: למעלה מאלף ילדים בקראון-הייטס ובבורו-פארק רכשו אות בספר-התורה ● COL מגיש: תיעוד מצולם ומקיף מהכנת המוצג הגדול, שלב-אחר שלב: משלב התכנון ועד לסיום ● מיוחד לסיפור המלא וגלריית ענק 
מדהים: כך נבנה המוצג המדובר בחב
למעלה: ציור-תכנון. באמצע: הבנייה. למטה: המוצג הסופי (צילומים: COL ניו-יורק)

מאת כתב COL בניו-יורק

תלמידי התמימים, חברי ה'קבוצה' הלומדים בבית-חיינו - 770 בניו-יורק, הכינו השנה ב'פאראד' המרכזי מוצג מרהיב ביופיו בקשר עם שלושים שנה מאז הכריז הרבי שלכל ילד יהודי יהיה אות בספר-התורה.

הרעיון קרם עור וגידים, במחשבה ובהשקעה רבה עד לפרטי פרטים. באחדות מופלאה, התאספו חברי הקבוצה בוגרי ישיבות 'תומכי-תמימים' בארץ הקודש; כפר-חב"ד, מגדל-העמק, קרית-גת ו'תורת-אמת' והכינו יחד את המוצג כשכל כולו עבודת יד ומלאכת מחשבת.

המוצג שנבנה, הינו מוצג מושקע ומרהיב ביופיו. את העבודה על כל פרטיה עשו התמימים בביתם של משפחת הרב ישראל-שמעון קלמנסון (וכאן המקום להביע את תודת ה'תמימים'). 

על גבי משאית הענק עמדו מוצגי ארבעת ספרי-התורה שכבר נכתבו כהוראתו של הרבי בירושלים העתיקה שבין החומות, את צורת המעיל שעל ספרי-התורה ומה שנכתב עליהם עיצב הרבי, הספרים נבנו ועוצבו בדיוק תואם להפליא לספרי-התורה המקוריים.

לידם, ניצב פתוח דגם ספר-התורה החמישי ולצידו נוצה וקסת מוגדלים הכל עשוי מעשה אומן. 

הספר הענק, המונח על גבי בימה מפוארת שנבנתה, הסתובב בטכניקה ייחודית שפיתחו כמה מתלמידי התמימים.

בתוך הס"ת הופיע הפסוק" וּבָעֵת הַהִיא יִמָּלֵט עַמְּךָ כָּל הַנִּמְצָא כָּתוּב בַּסֵּפֶר" שפירושו, כפי שהזכיר הרבי, שהקב"ה שומר ומציל את כל מי שיש לו אות בס"ת.

לצידם עומדת בתפארה התעודה היפה והמהודרת שמקבל כל ילד שקונה אות בספר התורה מוגדלת גם היא לראווה.
 
בינות למוצגים הסתובבו ילדי וילדות ישראל הנושאים אותיות כשהם לבושים במגוון לבושי עדות ישראל, דבר המבטא את מהותו של הספר - אחדותם של כל ילדי ישראל.

המוצג כולו הוקף בדגם חומות ירושלים העתיקה כשעל גבי החומות כתובה קריאה באנגלית הפונה לכל ילד וילדה: יש לי אות בספר התורה! מה איתך?
 
המוצג עורר גלים רבים וגרף התפעלות אדירה מהקהל כולו, אנשים נשים וטף.

אחר ה'פאראד' בקראון-הייטס נסע המוצג אל ה'פאראד' בבורו-פארק, שם נחשפו אלפי ילדים יחד עם הוריהם לתקנתו הקדושה של הרבי.

בעקבות המוצג נרשמו בסייעתא דשמייא למעלה מאלף ילדים נוספים לאות בספר-בתורה והרבה מאנ"ש התעוררו לפעול ברישום קרוביהם ומקורביהם.

"בטח המוצג גרם נחת רוח לרבי ובעזרת ה' נזכה בזכות פעולה זו יחד עם שאר המעשים טובים להתראות עמו במהרה בימינו ממש", אמרו ה'תמימים'.

לרכישת אות בספר-התורה - לחצו כאן.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.