מערכת COL | יום כ"ה תמוז ה׳תשס״ד 14.07.2004

ישיבה גדולה חדשה מוקמת בערד

בעולם הישיבות החבדי לא נחים לרגע. ישיבה חדשה נוספת עולה על המפה. והפעם בעיר ערד, שם עומדת להפתח בשנת הלימודים הבאה ישיבה-גדולה. מאחורי הקמתה של הישיבה עומדים רב העיר ערד, הרב בן-ציון ליפסקר, הרב יעקב מנדלסון ראש ביהמ"ד לסמיכה ורבנות. והרב אברהם פינקוביץ. את הקמת הישיבה מלוה הרב חיים שלום דייטש ראש כולל צמח-צדק בירושלים. מקימי הישיבה מוסרים כי בישיבה החדשה יושם דגש על רמה לימודית גבוהה כאשר בצמוד ללימוד הגמרא הנלמדת בישיבות, יעסקו בירור הסוגיא הנלמדת הלכה למעשה.
ישיבה גדולה חדשה מוקמת בערד
הרב בן-ציון ליפסקר
הוסף תגובה
17 תגובות
1.
סוף סוף
כ"ה תמוז ה׳תשס״ד
כול הכבוד על היוזמה הנלקחת בזמן האחרון להקמת ישיבות ועל אחת כמה וכמה בערד יה"ר שיהא הצלחה בכל עניני הפתיחה
2.
תמימים יקרים!
כ"ה תמוז ה׳תשס״ד
כתלמיד לשעבר של מכון הסמיכה ברשות הרב מנדלסון אני רוצה לומר לכם פותחים לכם את הדבר הנכון במקום הנכון,שאתם עומדים להחליט לאן ללכת בשנת הלימודים הבאה זכרו צוות רמת לימודים ישיבה שהיא גם שליחות גדולה ובנוסף תנאים מעולים לא יהיה לכם במקום אחר.
3.
ח"ש דיייייטש?
כ"ה תמוז ה׳תשס״ד
לפי מיטב ידיעת ח"ש דייטש עסוק מעל לראש כך שלא נראה לי שהוא יזכה להיות חלק מהצוות.
4.
שה' ישלח פרנסה לכולם!!!!
כ"ה תמוז ה׳תשס״ד
העיקר לעשות את הכלי. ואם האופנה היא לפתוח ישיבות חדשות - מה טוב!! ב"ה שבזה עסקינן! ישר כוח.. אני את ילדי מאוד מתלבטת לאן לשלוח.. אני מקווה שמשיח יבוא במהרה והישיבה תהיה בבית המקדש.. הבנים שלי יטוסו לירושלים ע"ג העננים בלי לשלם נסיעות.. ודמי הכיס לממתקים יתרמו לקופת הצדקה, כי הממתקים יגדלו על העצים. אמן!!!
5.
בואו נעשה סדר!
כ"ה תמוז ה׳תשס״ד
הרבנים והישיבות: הרב ירוסלבסקי - ישיבה קטנה "בית הר"מ". הרב גלוכובסקי - ישיבה קטנה "מאור מנחם". הרב אשכנזי כולל אצל חתנו הרב מסטריה. הרב ליפסקר - ישיבה גדולה. הרב גוראריה - ישיבה (גדולה או קטנה?). הרב הרצל - ישיבה (גדולה או קטנה ?). הרב דוברבסקי - ישיבה קטנה. הרב הבלין ישיבה גדולה וישיבה קטנה. הרב גרליצקי ישיבת חזון אליהו. מה עם הרב סלונים והרב הלפרין?
6.
בדיחה או מתיחה
כ"ה תמוז ה׳תשס״ד
לאחר מחילת כבוד הרב ליפסקר שליט"א. מה הולך פה? האם מישהו גמר אומר לחסל את הישיבות? מילא ישיבה קטנה טוב שיש יותר שיוכלו להתמסר טוב לתלמידים הצעירים. אבל ישיבות גדולות? אני קורא להורים לא להשתגע ולא לשלוח את בניהם אלא לישיבות גדולות ותיקות ומנוסות.
7.
שמשתמשים בתמימים, בנים של הרבי ולוקחים א...
כ"ה תמוז ה׳תשס״ד
עכשיו שאגו"ח החדש מוביל באו נראה כמה אנשים שאכפת להם הרבי ,ויואילו בטובם החסידי והריגשי לבוא לבית אגו"ח. ולפחות לנסות להזכר במעמד הר סיני 770 ולבוא בשבת, עם לא להתפלל לפחות למחות על הדברים המנוולים שנעשים מדי שבת ושבתו, מעשים יוכיחו נאמר די... ולהגיע למקום הקדוש ולהתייחד עם הרבי הקדוש, מצא"ח - לאגו"ח סה"כ 200 מטר יש מנינים כל יום כל התפילות, באו בהמוניכם המקום צריך לתסוס, להפריח, לטפח את הגבעה, ירק, "תשליח" - לכל השנה. מקום תיירות רוחנית מקום תפילה והתבונות, בית רבינו שבבל מקום למדיטציה חסידית ושמחה חסידית בלי ניצחונות, ועלבונות, וסגרים למיניהם לפתוח הכול בע"מ, לתת לקה"ת את החלון שמגיע לו, המעשים יוכיחו על הדיבורים רבי של אנשים רציניים עובדות מוכיחות, ועובדות יוכיחו, חסיד לא הצטייר לא במילים ולא בסמלים, רבי לא מוגדר מצטייר, חסידות לא מוגדרת מצטיירת, ורבי לא מכתיבים ולא יכתיבו. פשיטות עושה ותעשה רבי – וחסיד - וחסידות להתקשרותו לבורה ית'. לא קלה הדר מצאתה ולא יגעת, אחריות רבה על כל אלו שפותחים ישיבות. אחריות גדולה על כל אלו שמשתמשים בתמימים, בנים של הרבי ולוקחים אותם כצון לטבח ישמור ויציל משפיעים משפיעים רציתם רוצים כבוד קיבלתם כל חב"ד קיבלה בגלל כמה משפיעים שפחדו לעשות הילולה לכבוד הקדוש מכל, הרבי הנשר, הענק הענקים אבי המרכבה, אדונינו, מורינו, ורבינו, חד בדורה, נשיא ישראל, נשיאה כל הנשיאים, דור השביעי והשביעין חביבין, משה רבינו, הרמב"ם, משיח הדור, גואל הדור, אריה כי ישאג מי לא יראה? …………………………………..
8.
בשורה טובה
כ"ה תמוז ה׳תשס״ד
אם מישהו חשש שעוד נשאר איזה רב חבד"י שלא פותח ישיבה חדשה בישובו - יכול לנשום לרווחה! כל הכבוד לישיבה החדשה המצטרפת לעשרות(!) הישיבות החדשות
9.
מורי ורבי הרב ליפסקר
כ"ו תמוז ה׳תשס״ד
מה הכתובת לשלוח תרומות
10.
חסידות???
כ"ו תמוז ה׳תשס״ד
מה עם לימוד חסידות לא כתוב שזה יהיה, וגם לא כתוב מיהו המשפיע!!!
11.
ל-7
כ"ו תמוז ה׳תשס״ד
ברצוני לומר לך שזה לא עוד ישיבה עם צוות בלי ניסיון כמו הישיבות קטנות שצצות בזמן האחרון כפטריות אחר הגשם או כגו'ב בשביל החתן הגיס וכו' ,כאן מדובר בצוות ותיק שיש ניסיון של 12 שנים,200 בחורים הוסמכו לרבנות בערד.עכשיו מרחיבים את המקום גם לישיבה גדולה שתיכנס במסגרת הקיימת. יש בזה צורך הישיבות היום אינם מספקות תסתכל על הבחורים "בקבוצה" ותבין לאף בחור אין חשק ללמוד שם וכל זה על אף שהם היו בישיבות ותיקות ומנוסות . איך ישיבת מגדל המצליחה הוקמה מצוות ותיק? או מרבנים צעירים?! ולכל הצינקנים שחושבים שזה יעזור מבחינה כלכלית לפלוני מסויים אתם לא יודעים על מה אתם מדברים ואין לכם מושג מה זה להחזיק ישיבה גדולה.
12.
בחירה מוצלחת
כ"ו תמוז ה׳תשס״ד
אברהמי ידידי, תמיד ידעתי שנועדת להיות מינימום ראש ישיבה, יש לך את כל הכישורים לכך, והכי מיוחד שאתה לא מחזיק מעצמך! אז מהיום נקרא לך ר' אברהם?... ב ה צ ל ח ה
13.
צוות מעולה
כ"ו תמוז ה׳תשס״ד
אני מגיע!
14.
סוף סוף
כ"ו תמוז ה׳תשס״ד
כל הכבוד לרבי בן -ציון ליפסקר על היוזמה הנפלאה ישר כוח והצלחה רבה לכל הצוות. זאב. ר
15.
תגובה ל11
כ"ז תמוז ה׳תשס״ד
אין לאף אחד ח"ו נגד הרב אב"ד ערד. אבל מה לעשות, זה לא בדיוק צוות הכי טוב לישיבה גדולה, גם לא לסמיכה, כי הרב חש"ד הוא אולי מומחה להל' שבת ולא ליו"ד, או לשיעורים בגמרא. וצודק מס' 7.
16.
תגובה ל15
כ"ח תמוז ה׳תשס״ד
הרב דייטש אחראי על הפן החיסודותי וההלכתי על השיעורים אחראי הגר' מנדלסון תשמע שיעור אחד שלו ואני מבטיח לך שבין אם סיימת ישיבה גדולה בין אם לאו תרצה לעשות שוב פעם ישיבה גדולה רק בשביל לשמוע אותו.
17.
הוספה ל-2
א' אב ה׳תשס״ד
אני (מ.מ.ל.)רוצה לומר לכם, תמימים יקרים! איך שאני אישית מכיר את הגה"ח ר' יעקב מ. מ. מנדלסון, יש לו כושר הסברה מעולה ויחס חם ואוהב ואכפתיות ודאגה מוחלטת במסירה ונתינה למרות שהוא די עסוק במוסדות וברבנותו בישובי נאות הכיכר, וקוצר היריעה מלהכיל את כל המעלות והתשבחות, אבל שוב ושוב, אני אומר לכם בשיא הכינות! אתם לא תפסידו, ובפרט שיש שם המון המון שליחות וקירוב לבבות והתקשרות לרבינו, והעיקר, שיהי' בהצלחה.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.