מערכת COL | יום כ"ה תמוז ה׳תשס״ד 14.07.2004

הרב ירוסלבסקי: להצטרף ל"שרשרת קטיף"

הרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי, מזכיר בית-דין רבני חב"ד קורא להצטרף לשרשרת גוש קטיף על-כך מדווח ערוץ 7. הרב ירוסלבסקי הודיע כי כל מי שדברי הרבי, יקרים לו - עליו להשתתף בשרשרת האנושית מגוש קטיף לכותל המערבי, שתתקיים ביום ראשון ז' באב. הרב ירוסלבסקי, עודד את ראשי גוש קטיף במאבק, ואף אמר כי הוא עצמו ישתתף בשרשרת האנושית, שתביע מחאה אדירה ותזעיק את כל יהדות העולם, על גירוש יהודים. לקריאת כתבה על ה'שרשרת האנושית' מתוך 'שיחת השבוע' ב'כתבה מלאה'
הרב ירוסלבסקי: להצטרף ל
השרשרת האנושית מגוש קטיף לכותל המערבי
שרשרת אנושית של חיבור - מאת זלמן רודרמן

בעוד כעשרה ימים, ביום ראשון, ז' במנחם-אב, בין השעות חמש אחה"צ לשמונה בערב, יתייצבו כמאה אלף יהודים בכבישי הארץ וייצרו יחדיו שרשרת-אנושית ארוכה שתחבר בין כשבעת-אלפים תושבי גוש-קטיף המועמדים לגירוש, על-פי ראש-הממשלה, לבין ירושלים.

מדובר בשרשרת שאורכה כמאה קילומטרים - אדם לכל מטר. "המטרה היא לחזק את הזיקה ההדדית בין שני חבלי ארץ אלה מכמה היבטים", אומר רפי סרי, יו"ר מטה הפעולה של גוש-קטיף. "מההיבט הביטחוני אנו רוצים להעמיק את ההכרה שגירוש יהודים מגוש-קטיף יסכן את שלומם וביטחונם של תושבי ירושלים.

מההיבט הרעיוני - לחדד את ההכרה שארץ-ישראל היא חטיבה אחת, ומי שמוותר כאן יוותר גם שם. ומההיבט האנושי-יהודי - לחזק את תחושת הקשר והערבות-ההדדית של תושבי מרכז הארץ עם תושבי גוש-קטיף. חשוב שהציבור יפנים שמדובר בגירוש בני-אדם - אנשים, נשים וילדים - מבתיהם, ולא בנסיגה מ'שטחים' בעלמא".

מדרשה בנצרים

בימים האלה קשה מאוד להשיג את רפי. חבריו מספרים כי הוא ישן שלוש-ארבע שעות בלילה וכל יתר הזמן מוקדש לתכנית הגרנדיוזית המכונה "שרשרת הרוב היהודי". סרי עצמו אופטימי ושופע ביטחון בהצלחת תכניתו. ואמנם, אם לשפוט על-פי הקבלות שבידו יש יותר מסיכוי טוב שהוא צודק.

סרי (37), תושב נווה-דקלים, נשוי ואב לשלושה, מנהל את 'מדרשת נצרים'. הוא הצליח להפיח רוח-חיים במדרשה, שהייתה זנוחה קודם לכן. הוא הכין תכניות מקוריות ביהדות, השואבות אל המדרשה, ששוכנת ביישוב היהודי המבודד ביותר ברצועת עזה, אלפי תלמידי תיכון מכל רחבי הארץ.

חורבן מול בניין

המהפך הנוסף שסרי היה שותף מרכזי לו התחולל לפני כחודשיים בקרב מתפקדי הליכוד, שאמרו 'לא' מודגש לתכנית ההינתקות. סרי היה מהראשונים שזיהה את הצורך להעביר את הדיון הציבורי מן הזירה הפוליטית אל הזירה האנושית-ערכית. ברוח זו נוסחו הססמאות "מתנתקים מהעקירה, מתחברים לשורשים" ו"אחים לא מגרשים".

אתר האינטרנט של גוש קטיף מציג מפה של מסלול השרשרת האנושית. הצבת המקש על כל מקטע ומקטע מציגה את שמות היישובים האחראים לו. חלק מהרעיון הוא, לדברי סרי, להוכיח שלא תושבי גוש-קטיף הם הדואגים לעצמם, אלא כל יישובי הארץ נוטלים חלק בכך. גם העיתוי שנבחר לקיום השרשרת-האנושית – ערב תשעה באב – אינו מקרי. "אנו רוצים שאנשים יבינו שמדובר בחורבן מול בניין ובהרס מול חיים".

נשק התפילה

מטה הפעולה אינו מסתפק בפעילות הסברה ותעמולה, אלא פונה גם אל הנשק העתיק יותר, המשמש את עם-ישראל בכל עת צרה - התפילה. מדי יום מתכנסים בגוש-קטיף ילדים ואימהותיהם לאמירת תהילים בצוותא, ואחת לחודש נערכת עצרת-תפילה מרכזית ברחבת הכותל המערבי.

עצרת כזאת התקיימה לפני כמה ימים בהשתתפות רבנים חשובים ואישי-ציבור. "המטרה שלנו כפולה", אומר סרי, "לדבר אל השכל ואל הלב היהודי, אך לא פחות מכך לעורר את תחושת השייכות שבכל אחד ואחד אל הארץ ואל מי שנתן לנו אותה".
הוסף תגובה
3 תגובות
1.
למה?
כ"ה תמוז ה׳תשס״ד
מדוע אתם לא מכיניסים ידיעה אודות קמת המטה החדש?
2.
איזה יופי!!!!
כ"ה תמוז ה׳תשס״ד
אני מקווה שהרבה אנשים יגיעו.
4.
זה בוודאי נפרד
כ"ה תמוז ה׳תשס״ד
מסתמא יש מסלול נפרד לגברים ונשים
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.