מערכת COL | יום י"ב אדר א ה׳תשע״א 16.02.2011

שר החינוך גדעון סער: "תלמידי ישראל יבקרו בחברון"

תגיות: חברון
שר החינוך גדעון סער סייר בקרית ארבע ובמערת המכפלה שבחברון, והכריז על השקת תוכנית "נעלה לחברון" במסגרתו משרד החינוך יפעיל תוכנית של ביקורי תלמידים בחברון ומערת המכפלה  לסיפור המלא
שר החינוך גדעון סער:
גדעון סער בביקורו בחברון. צילום: גרשון אלינסון
שר החינוך גדעון סער ביקר בקריית ארבע ובמערת המכפלה שבחברון יחד עם סגן שר החינוך מנחם אליעזר מוזס, ראש מועצת קרית ארבע חברון מלאכי לוינגר וראשי הישוב היהודי בחברון מנחם לבני, אורית סטרוק ונועם ארנון. בכניסה למערת המכפלה פגש שר החינוך קבוצת בני נוער יהודים מאנגליה אשר באו לבקר במקום. השר נתן להם הסבר קצר על חשיבותו של המקום עבור העם היהודי וכי כאן השורשים של עם ישראל.

שר החינוך נענה לבקשתם של נעם ארנון וראש מועצת קרית ארבע חברון, מלאכי לוינגר שביקשו שמשרד החינוך יפעיל תכנית של ביקורי תלמידים גם בחברון כפי שהמשרד מפעיל כיום לירושלים. לוינגר ציין כי השתתפות משרד החינוך בתקצוב התכנית ובהסעת התלמידים תאפשר למאות אלפי ילדים להיחשף בפעם הראשונה לעיר האבות חברון ולמורשת היהודית העתיקה מגולמת בה.

השר נענה לבקשה והכריז היום על השקת תוכנית "נעלה לחברון" במסגרתו משרד החינוך יפעיל תוכנית של ביקורי תלמידים לחברון ומערת המכפלה. כבר בשנת הלימודים הקרובה יתחיל פיילוט של ביקורים בחברון. התוכנית תפעל במקביל לתוכנית "נעלה לירושלים" שמפעיל משרד החינוך. במסגרת התכנית יממן משרד החינוך את הסעות התלמידים ואת תכנית ההדרכה במערת המכפלה ובחברון.

השר סער ציין כי "בתקופת כהונתו כמזכיר הממשלה בממשלתו של אריאל שרון זכורה לו אמירתו של שרון כי מדינת ישראל צריכה לדאוג לכך שכל תלמיד, חייל ושגריר יבקר במערת המכפלה ויכיר את השורשים שמהם הכל התחיל, וכך אכן נעשה".

במסגרת הביקור, הגיע השר גדעון סער לאולם החצר במערת המכפלה אשר משמש כבית כנסת מרכזי במקום ונחשף לנזק שנגרם לאחר שגג האולם קרס לפני מספר שבועות בעקבות הגשים העזים שירדו באזור. בעקבות זאת פתחו לאחרונה תושבי המקום במחאה נגד הממשלה שהזניחה את הטיפול במערת המכפלה בניגוד למה שהובטח באופן אישי על ידי ראש הממשלה בעת ההחלטה לכלול את מערת המכפלה לתכנית המורשת הלאומית. השר התייחס לנושא ואמר כי "המצב במערת המכפלה בלתי נסבל". עוד הוסיף השר כי יפעל באופן אישי מול כל הגורמים בממשלה ומול שר הביטחון על מנת לתקן את הליקויים ולאפשר במקום קיום תנאים רהוטים לאחד מאתרי המורשת המקודשים ביותר ביהדות.

לאחר מכן, השר קרא יחד עם מלוויו פרקי תהילים באולם המצוי  באוהל תחת כיפת שמיים.

מוקדם יותר, חנך השר בקרית ארבע את "מרכז פסגה"- מרכז השתלמות פדגוגי לאנשי חינוך מכל האזור, וכן ביקר בבית הספר ממ"ד בנות בקרית ארבע.

במהלך הביקור הדגיש את חשיבות ההשקעה בחינוך בקרית ארבע ובהתיישבות בכלל. בנוסף, הזכיר כי הוביל למתן פטור מתשלום שכר לימוד לגנים בקרית ארבע-חברון.
קודם לכן, בזמן ביקורו באפרת, אמר השר כי לדעתו אסור להשלות את הערבים, וכי יש לומר בגלוי כי יהודים יחיו בחברון ובקרית ארבע לנצח.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.