מערכת COL | יום כ"ד שבט ה׳תשע״א 29.01.2011

חסיד חב"ד ערך אירוע, גדולי הליטאים הגיעו לברך ● גלריה

בבני-ברק נערך שעבר מעמד למסיימי קורס מיוחד ב"שיטת הרב וובר" ● גדולי הרבנים הליטאיים הגיעו להשתתף באירוע, ובניהם: הרב יהודה-לייב שטיינמן והרב גרשון אדלשטיין. הרב חיים קנייבסקי והרב ניסים קרליץ נתנו את ברכתם לאירוע ● את האירוע ארגן המחנך החב"די מירושלים, הרב ישעיהו וובר  לגלריית תמונות 
חסיד חב
משמאל: הרב וובר אצל הרב קנייבסקי. מימין: הרב שטיינמן באירוע
מעמד מיוחד התקיים בשבוע שעבר בעיר בני-ברק כאשר שישים אברכים סיימו בהצלחה את ההכשרה בהוראה מקדמת בגמרא על-פי "שיטת הרב וובר" - לאחר עשרות שיעורים מעמיקים, אותם מסר מייסד השיטה הנודע הרב ישעיהו וובר, חסיד חב"ד מירושלים.

האירוע נערך בהשתתפות מנהלי תתי"ם רבים מכל רחבי הארץ אשר הגיעו ליטול חלק במעמד חשוב זה ולהביע את הערכתם למחנכים העוסקים במלאכת הקודש.

את המעמד הנחה בטוב טעם הרב חיים ארלנגר מנהל מערך הקורסים ופרויקט 'השיטה', בדבריו הרחיב על זכייתו של יתרו שזכה שפרשה שלמה בתורה נקראת על שמו, וזאת מחמת שסייע למשה רבינו בהביאו פתרון לקשיים שהיו אז: ואתה תחזה וכו'.

המנחה הזמין את מי שזכה לייסד את השיטה הכובשת והביא את הפתרון המיוחל לאלפי תלמידים המתמודדים מדי יום בקשיים מרובים בלימוד הרב וובר לשאת דברים בפני המסיימים הנבחרים.

הרב וובר עמד בדבריו על השליחות המיוחדת של כל אחד מהאברכים להיות חלק מהמפכה בתחום החינוך בדורנו, וזאת מתוך מטרה שעמדה לנגד עיניו שלא ישאר חלילה שום תלמיד שלא יהא לו קשר ללימוד הגמרא, כי מי שלא זוכה לחיבור והנאה בלימוד הגמרא יכול להיות חלילה אומלל לכל שנות חייו.

כמו כן הביע בדבריו את התרגשותו המיוחדת מהשתתפותם של הרבנים אשר טרחו במיוחד להופיע במעמד החשוב. בסיום דבריו בירך את כל האברכים המשתתפים שיזכו לסיעתא דשמיא בעבודת הקודש ובעזרת ה' ילכו מחיל אל חיל בחינוך התלמידים.

באירוע השתתף ראש-ישיבת פוניבז' הרב גרשון אדלשטיין. הוא שיבח בדבריו במיוחד את האברכים העוסקים בלימוד עם התלמידים לפי השיטה היחודית של הרב וובר שכבר התפרסמה בשמה הטוב וזכתה להצלחה מרובה ב"ה.

בחלק זה של האירוע נכנס לאולם הרב יהודה-לייב שטיינמן. בדברים שנשא בפני המחנכים עמד על נושא החינוך בדורנו.

הרב חיים פריד מנהל ת"ת סלונים בב"ב נשא דברים בשם המנהלים על הצורך הגובר אצל תלמידים רבים בקידום מקצועי, ועל ההדים הרבים להצלחות הרבות של התלמידים שנעזרו ע"י השיטה היחודית.

הרב חיים כץ רכז הקורס להוראה מקדמת בגמרא בשיטת הרב ובר במכון לומדה הסביר לאברכים בהרחבה על המשך ההכשרות בתחום.

בסיום המעמד חולקו תעודות לאברכים על-ידי הרב יהושע גפנר מנהל ת"ת מונקטש בב"ב והרב שמואל רוזנברג מנהל ת"ת סערט ויז'ניץ

במעמד השתתפו עוד: הרב אשר זאב לוריא מנהל ת"ת רמת אלחנן בב"ב, הרב מרדכי ויכלדר מנהל ת"ת סלונים בב"ב והרב שמשון גדלוביץ מנהל המכון בשיטת הרב ובר.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.