מערכת COL | יום י"ג תמוז ה׳תשס״ד 02.07.2004

חנוכת הבית והנחת אבן הפינה לישיבה בבית שמש

מאות מאנ"ש והתמימים, תושבי בית שמש, תלמידי הישיבה והוריהם התכנסו הערב, י"ב תמוז לחגיגת חנוכת הבית והנחת אבן הפינה לישיבת חב"ד בבית שמש. שיאו של הערב היה שכאשר נשא הרב יוסף זאב רייניץ, מנהל הישיבה דברים מרגשים אודות התלאות עד להקמת המשכן הנוכחי, עמדו כל הקהל ובמשך דקות ארוכות הריעו ומחאו כף לרב רייניץ. לאחר טקס קביעת המזוזות, התכנסו הנוכחים להנחת אבן הפינה לשלב ב' אשר יוקם בקרוב בעז"ה. מנהל הישיבה הרב יוסף רייניץ, מסר כי הוא מבקש להודות לקרן ישיבות חב"ד על התמיכה הרבה בבניתהישיבה ובהצלחת האירוע ולר' שניאור פליישמן מהנהלת הקרן על הפקת האירוע המוצלח.
חנוכת הבית והנחת אבן הפינה לישיבה בבית שמש
את האירוע כיבדו בנוחכותם ובדברי תורה וברכה: סגן מזכיר בי"ד רבני חב"ד הרב מנחם מענדל גלוכובסקי, רבה הראשי של קייב ויו"ר ועד הנאמנים של קרן ישיבות חב"ד הרב משה אסמן, רבה הראשי של קרית גת הרב משה הבלין, מנכ"ל מוסדות חב"ד ברחובות הרב אלימלך שחר, , ראש ישיבת בית שמש הרב יצחק מאיר סגל ואביו הרב יוסף צבי סגל, ראש כולל צ"צ, ירושלים. מנכ"ל קרן הישיבות הרב יוסף שיף, הרב אליעזר מזרחי, ר' ברוך מרזל, סגן רה"ע מאיר בלעיש. דובר העירייה יהודה גור אריה, חבר מועצת העיר ג'קי אדרי.
הוסף תגובה
7 תגובות
1.
מזל-טוב!
י"ג תמוז ה׳תשס״ד
אני עומד מופתע נוחכ המראה המרגש הזה, תמימים ואנ"ש ממלאים את הרחבה שליד הישיבה, ומשתתפים בשמחתם של מקימי הישיבה. עד לפני כ-5 שנים אף א' לא חלם ולו בחלומו הוורוד ביותר על פתיחת ישיבת תות"ל בבית-שמש. השכונה החרדית היחידה היתה "הקריה החרדית" שידוע היתה בסלידתה מחב"ד, ואז , לאט, לאט, הגיעו כמה חברה מאנ"ש והתחילו להשתכן ברמת בית שמש (ב') בפרוייקט של ר' מנדלסון מלוד, ואז כעבור שנתיים קרה הלא יאומן, עשרות משפחות מאנ"ש החלו לעבור לרמת בית-שמש, ואז החליט הרב רייניץ שיחי' לפתוח ישיבה קטנה תות"ל בית-שמש! או אז החלו לצוץ הבעיות, קבוצה של חרדים החלו להתעלל נפשית בישיבה הק', אדם רגיל היה מתייאש, מרים ידים וסוגר את הישיבה על מנול ובריח, אך לא כן יעשה רייניץ, בכוחות נפש עצומים, עם גיבויים ועזרתם של אנ"ש, הטלטל עם הישיבה לכמה מקומות, עד אשר מצא מקום מרגוע לישיבה, שם בנה את הישיבה, לא עוד קראוונים, לא עוד דירות שכורות... כיום מתגוררים ברמת בית- שמש כ- 120 משפחות אנ"ש (וכל זה ב-3 שנים האחרונות לערך!). ישנם ברמב"ש כ-4 בתי כנסת חב"ד, ישיבה קטנה (בין הטובות בארץ!). ואנ"ש מצפים לעוד עשרות משפחות אנ"ש שבוודאי יצטרפו בזמן הקרוב! עלו והצליחו! תושב חב"דניק בית שמשי וותיק.
3.
כל הכבוד
י"ג תמוז ה׳תשס״ד
לזאבי רייניץ עלה והצלח תמיד ידנו שתגיע רחוק
4.
לתפארת בית שמש
י"ג תמוז ה׳תשס״ד
חוץ מהישיבה המפוארת שבה לומדים 25 בחורים, ישנם 250 תלמידים במוסדות חב"ד בבית שמש, 6 כתות גן ושמונה כיתות חדר ובי"ס. המוסדות מנוהלים לתפארת ע"י יו"ר המוסדות השליח הרב וויינר, והמנכ"ל הנמרץ הרב יוסף מנדלסון שליט"א. ב"ה שזכינו שמשנה לשנה מצטרפים עשרות, ואף יותר מכך, תלמידים חדשים לכל המוסדות, אשרינו שזכינו לכך, כשלפני 5 שנים לא האמינו שקהילת חב"ד תזכה לפריחה כה עצומה. יישר כח לדור המייסדים ולדור המנהלים. חזקו ואמצו!!!
5.
להנהלת הישיבה - עלו והצליחו!
י"ג תמוז ה׳תשס״ד
לידידי היקרים, חברים לספסל הלימודים משחר נעורים, הרי"מ הלוי סגל ורי"ז רייניץ שיחיו גאה בעבודתכם ומתפלל להמשך הצלחתכם, לנח"ר לאבינו רוענו - כ"ק אדמו"ר זי"ע. ידידכם ל.י.
6.
איפה שליח הרבי בעיר בית שמש?
י"ג תמוז ה׳תשס״ד
קראתי בשקיקה את הכתבה הניפלאה על חנוכת הישיבה בעיר, כל הכבוד עלו והצליחו! התאכזבתי מכך שלכל אורך הכתבה אין ולו מילה אחת על מנהל בית-חב"ד הפועל בעיר מזה 17 שנים, שפעל ועשה רבות בעיר עד לצמיחתה כהיום הזה. הכותב בצער מנהל בית חב"ד בארץ הקודש שנסתיע רבות ברב וינר!
7.
תודה לשניאור קורץ
י"ג תמוז ה׳תשס״ד
אני רוצה להזכיר את הר"מ בה"א הידיעה שניאור שי' קורץ שמשקיע בתלמידים את נשמתו. שניאור עלה והצלח.
8.
חנוכת הבית
ט"ז תמוז ה׳תשס״ד
למה לא הוזכר שראש ישיבת חח"ל צפת הגה"ח ר' י י ווילשאנסקי שליט"א נכח שם? תהיו קצת אמיתיים!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.