מערכת COL | יום ח' תמוז ה׳תשס״ד 27.06.2004

הרב בנימין קופרמן - ראש ישיבת חב"ד בבני-ברק

בהמשך לדיווח ב-COL, על הכוחות החדשים לקראת שנת הלימודים החדשה, בישיבה הקטנה חב"ד בבני-ברק, התמנה אמש (ראשון) הרב בנימין קופרמן, רב בית כנסת ברמת-גן וחבר בית הדין לממונות, והוא יחליף בתפקידו את הרב יוסף-יצחק קפלן, שמונה לר"מ בישיבת 'אחי תמימים' ראשל"צ-כפ"ח. למנהל רוחני בישיבה מונה הרב יצחק גרינוולד, ומשפיע כללי בישיבה מונה הרב יצחק-אהרן אקסלרוד, אשר שימש כמשפיע בישיבת תות"ל לוד. בהנהלת הישיבה, בראשות הרב שלמה רוזנברג, נערכים בימים אלו, לחנוכת הבניין החדש שבנייתו מסתיימת בימים אלו, עומד ומכיל: אולם לימודים רחב, חדרי פנימייה מרווחים שעשויים להכיל מקומות לינה מסודרים ל-180 תלמידים, כיתות לימוד ומשרדי הישיבה.
הרב בנימין קופרמן - ראש ישיבת חב
הרב בנימין קופרמן
הוסף תגובה
30 תגובות
1.
מזל טוב!
ט' תמוז ה׳תשס״ד
לישיבת חב"ד ב"ב הרבה הצלחה עם הכוחות החדשים.
2.
דורות חיכו לו
ט' תמוז ה׳תשס״ד
עכשיו זה הולכת להיות הישיבה הכי טובה בליובאוויטש
3.
פלא גדול ?
ט' תמוז ה׳תשס״ד
אינני מבין איך בן-אדם שהוא גם רב שכונה וביכנ"ס וגם חבר ביה"ד לענייני ממונות וגם מרצה חשוב במוסד בית רבקה יכול להיות גם ראש ישיבה, אתמהה! אלא אם כן הוא יעזוב את כל הנ"ל סיכוי שנראה קלוש בעיני או אולי הוא יהיה ראש ישיבה כאילו שיבא פה ושם וכו', וזה יותר מסתבר וא"כ מה הועילו חכמים בתיקונם? ומעניין לדעת מי ייתן השיעור ג' הוא או הר' גרינוולד ?
4.
עלייה לישיבת ב"ב
ט' תמוז ה׳תשס״ד
נראה, כי כעת ישיבת ב"ב תעלה ותפרח, תחת ישיבת לוד שירד שמה, זאת משום: 1 הבאלגן בלוד 2 הגשמיות של ב"ב (בנין חדש) 3 הרוחניות בב"ב (צוות טוב).
5.
לא מבין!
ט' תמוז ה׳תשס״ד
כל כך הרבה חילופי גברא בישיבה שם זה אומר דרשני. והייתי רוצה מע"ג בימה זו לבקש מהנהלת הישיבה בב"ב שיודיעו סופית מי הצוות, דהיינו מי הרמי"ם ומי המשפיעים אחרי שהר' אשכנזי עוזב בקיצור מי ומי ההולכים, אודה להנהלת האתר אם תפרסמו תגובתי זו.
6.
לרב בנימין
ט' תמוז ה׳תשס״ד
כל הכבוד על עבודך
7.
הצחקתם אותי.... - 4 -
ט' תמוז ה׳תשס״ד
מה אתה נורמלי ישיבה הכי טובה יש עוד ישיבות בחב"ד על תשכח שלישיבה הזאת יש עבר לא כ"כ מפואר ותמים ועל זה שאנשי הצוות הקודם העיפו בחורים.... על ימין ועל שמאל והיום הם בכלל לא בישיבה.. אז אל תהיה בטוח עד שהמשגיח גם לא יעזוב לא יהיה מהישבה הזאת כלום.. (ברוחניות) ----------- אשמח אם תכניסו את התגובה שלי לאתר שלכם מכיוון שלא כל האנשים חושבים שהישיבה הזאת היא ישיבה טובה ואני לא בחור אני בן אדם כבן 31 ואומר את הדעה הזאת וזה הגיוני שיש כאלה שחושבים ככה והפוך מאלה שכתבו את הדעות תנו לי להגיב להם לא רק דעות טובות אמורות להיכנס על הישיבה בבני ברק..
9.
ישיבת בני ברק
ט' תמוז ה׳תשס״ד
האם הרב דניאל מקובצקי והרב דניאל נפתלין נשארו שם?
10.
חבל!
ט' תמוז ה׳תשס״ד
כהורה לתלמיד בישיבה חבל לי על 2 דברים. א. על עזיבתם של הרב קפלן והרב אשכנזי. (ודרך אגב, מה מייעדים להר' קפלן בישיבת ראשון) ב. חבל לי שהישיבה עוברת ממרכז העיר לשכונת פרדס כץ שהיא מרכז הפשיעה בגוש דן . כמה חבל.
11.
גם אני רוצה להגיב
ט' תמוז ה׳תשס״ד
אני לא נוהג להגיב, אבל גם אני רוצה לשאול, איך זה שלאחר הצלחה כבירה של שנים, הישיבה הקטנה הולכת וכושלת? ובלי לפגוע חלילה בראש ישיבה ובמנהל רוחני החדשים, איך הם יתחלקו בעבודה, מה יעשה הר"י ומה יעשה המנהל רוחני?
12.
לעג לרש!
ט' תמוז ה׳תשס״ד
מי שרואה מה הולך בשאר ישיבות תומכי תמימים בארץ, וההצלחה הגדולה בהן, מבין שכל המינויים (מדי חצי שנה) הם לעג לרש. אבל מיטב הברכות לנבחרים החדשים.
13.
יש כזה ישיבה אחי תמימים?
ט' תמוז ה׳תשס״ד
כפי ששמעתי הבחורים הטובים התפזרו לשאר הישיבות וכנ''ל הצוות אז מה נשאר שם ?
14.
חבל!
ט' תמוז ה׳תשס״ד
כהורה לתלמיד בישיבה חבל לי על 2 דברים א. על עזבתם של הרב קפלן והרב אשכנזי, (ודרך אגב מה מייעדים להרב קפלן בישיבה בראשון?) ב. מדוע הישיבה צריכה לעבור מהבנין המפואר של רוזנטל בתוככי העיר, אל אזור מפוקפק ואפל שמרובה בפשיעה כשכונת פרדס כ"ץ שמחוץ לעיר? כמה חבל!
15.
ל 7
ט' תמוז ה׳תשס״ד
זה שאתה בן לא זה אומר שלא הייתה וגם כנראה ש"לא" תהיה תלמיד של הרב גרינוולד . ודי לתמימים שמקנאים.אולי לא התאמתם להיות ר"י או משגיח או משפיע מספיק לקטר תרתי משמע. ולידיעה למדתי בצעירותי עם הרב ביניימין קופרמן שליט"א והתארים בהם הוא נושא הם בזכות ולא בחסד כי כמורה מחנך ורב הוא גם וגם בחסד. אך מפריע למישהו שהוא לא משיחיסט למרות שלימד וגם למד בצפת אך מה לעשות ? ולכן קל יותר להשמיץ מאשר להודות לקב"ה על הבחירה הנכונה ואשרינו שזכינו לקבל אדם ברמה ובעל שיעור קומה אשר לעניות דעתי כ"ק הרב"י נבג"מ היה מסכים ומברך את ההנהלה הרוחנית על הבחירה . ודי ל........
16.
ישר כח
ט' תמוז ה׳תשס״ד
ישר כח לרב קופרמן, הבחור לא גדל במשפחת רבנים אלא הוריו אנשים עובדים ולמרות זאת בניגוד לכל ההגיון והסדר בחב"ד הצליח להגיע לדרגות הכי גבוהות בעולם התורני.
17.
אין כמו הישבה בנתניה
ט' תמוז ה׳תשס״ד
הישיבה הטובה ביותר בארץ היא נתניה,בהנהגת הרב אורנשטיין,תחת חסות הרב וולפא
18.
הרב קופרמן - בהצלחה
י' תמוז ה׳תשס״ד
האדם הנכון, במקום הנכון, בזמן הנכון. בהצלחה מידיד וותיק
19.
הסבתא שרונה מתמוגגת מנחת
י' תמוז ה׳תשס״ד
בגן עדן! אחד הנכדים בגשם וברוח.
20.
ברכת הדרך
י' תמוז ה׳תשס״ד
אני אישית מכיר את הרב קופרמן ומתוך היכרות אני מוכן להמר על הצלחה מלאה באדם ובדרכו. הוא אדם רציני וריאלי ופרקטי ויעלה את הישיבה על דרך המלך בעז"ה והישיבה הזו תהיה בעז"ה הישיבה הטובה ביותר בארה"ק כבימים ימימה. ולהרב קופרמן אני מאחל לך דרך צלחה בכל ובפרט בהנהגת הישיבה ותזכה לרוות נחת מהתלמידים. בברכה משתתף מהשיעור ביום ה' וכו'.
21.
תגובה ל7
י' תמוז ה׳תשס״ד
אני קורא את דבריך ואני תמה כזו רמת ניסוח לילד כבן 31. הגיע הזמן שתפסיקו לקנאות מדובר באדם כישרוני ללא ספק וזאת בשל שלל התפקידים 1. טוען רבני מהמעלה הראשונה כל דיין יודה בזה . 2. מרצה בכיר בבית רבקה שיעריו המאלפים קנו להם שם דבר בקרב ציבור התלמידות. 3. כתב בכיר בבית משיח מאמריו הנפלאים מהוים אבן יסוד ופסיקה בכל בית חבד"י .4. חבר בבית דין לעניני ממונות ברמת גן 5. רב בית הכנסת הכי חשוב והכי מפואר ברמת גן והגלילות . 6. וסליחה אם שכחתי איזה תפקיד לאור האמור לעיל הוחלט שהרב הגאון יהיה ראש הישיבה ועוד ידו נטויה.
22.
רחוק מהמציאות
י' תמוז ה׳תשס״ד
כתושב שכונת פרדס כץ, אני מאוד שמח על התקדמות בניין הישיבה, אך התמונה שמצויירת אינה מדוייקת, כי עדיין רחוק מלאכלס אפילו 70 תלמידים. אנו מקוים שעד ר"ח אלול יפעלו במאמץ מזורז שתלמידיןם יוכלו ליכנס וליהנות מהצוות החדש.
23.
יש סיכוי
י' תמוז ה׳תשס״ד
יש סיכוי שהבחורים הטובים כגון התמימים שרגיא קפלן ושמעון גרשוביץ ישארו
24.
ל21
י' תמוז ה׳תשס״ד
גם אני מצטרף . ברכות חמות חבר בשיעור ביום ה\
25.
יודעים למה יצליח?
י' תמוז ה׳תשס״ד
התשובה היא משום שהוא חושב לומד ומלמד כמו יהודי וחסיד אמיתי בעל אהבת ישראל אמיתית צרופה ולא סתם היא. כי הוא אשכנזי יליד טשקנט שבבוכרה ונדבקו בו האמת והשלום אהבו ללא יוצא מהכלל הממקום בו דבקים בצורה האמיתית ביידיש קייט והחינוך האמיתי בדרך התורה והמצוות! נא לא לזלזל בשורשיו האמיתיים! הכותב הינו ידיד נעורים שנמצא אי שם ואשר מפרגן ומצדיע לת"ח בעל חסד במלוא המובנים צנוע ואמיתי.
26.
ישר כח לרוזנברגים
י' תמוז ה׳תשס״ד
בחרתם באדם הטוב ביותר שיכול להיות. נשלח את הילד ללמוד אצלכם.
27.
מה באמת???
י' תמוז ה׳תשס״ד
אילו משאר אנשי הצוות הישן נשארים?? עוד שבועיים נשמע על עוד החלפת משמרות מה יהיה? כידיד בינקה קופרמן נפלת בפח אינך יודע מה מחכה לך. ................................... למערכת תפרסמו תגובה זו זה חשוב שאנשים ידעו מה באמת יהיה ולא ישלחו את ילדיהם ויפלו בפח תודה מראש
29.
הבחירה הכי נכונה
י"א תמוז ה׳תשס״ד
באופן אישי נעזרתי ברב בכמה עניינים. אתם יודעים לכמה דיני תורה הוא מגיע בהתנדבות כיוון שלנתבעים או לתובעים אין מה לשלם? מעשי החסד שלו ראויים לחיקוי. אדם שדורש אמת וצדק, אדם שמחנך ילדיו בדרך חסידית יוצא למבצעים מארח בשבתות גם ללא הכותרת "שליח". סמל ומופת לכל בחור חסידי!!!
30.
מה עם האחים?
י"א תמוז ה׳תשס״ד
מישהו דיבר על ההורים ומקום הולדתו. שמעתי שהוא פה מפיק מרגליות כאחיו הקטן שסולק ממשרתו באהלי תורה בעקבות נטיותיו האנטיות.
31.
תגובה ל-27
י"א תמוז ה׳תשס״ד
נראה שאתה נפלת כבר בפח מעניין באיזה ישיבה בניך לומדים????????
32.
למספר 16 בוגר פונוביז'
י"א תמוז ה׳תשס״ד
אני אגלה לך את הסוד, שזה שבינק'ה קופרמן יודע מאיזה צד פותחים ספר זה רק בגלל שהוריו ורבים "עובדים" אחרים כמותם, שמרו במסירות נפש על טבילה במקוה ועל התוועדויות ביומי דפגרא ועל חינוך הילדים עטה"ק, ורק הודות לכך הילדים שלהם יודעים מה זה תורה ומצוות. וזה ה"הגיון" וה"סדר" החב"די האמיתי! [כדאי שתתעניין קצת בהסטורי' חב"דית ברוסי']. בן להורים "עובדים" לשעבר
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.