מערכת COL | יום י"ז חשוון ה׳תשע״א 25.10.2010

"כיכר השבת" חושף: מי עומד מאחורי גירוש השליח מטשקנט?

במסגרת תחקיר שערך האתר החרדי "כיכר השבת" על הניסיונות להציל את נכדותיו של רבי נחמן מברסלב מטשקנט, נחשף מי הגורם שככל הנראה עומד מאחורי המסירה שהביאה לגירוש שליח חב"ד הרב דוד-אבא גורביץ'  לסיפור המלא
הרב גורביץ בטשקנט (צילום: ארכיון COL)

אתר "כיכר השבת" מדווח אמש על המאמצים להציל את נכדותיו של רבי נחמן מברסלב - המתגוררות בטשקנט.

הנכדים המדוברים הם בוודאות נכדיו של רבי נחמן מברסלב, על-פי השושלת הבאה: מרת שרה בתו של רבי נחמן, אפרים, נחמן, אסתר, אידה ביילא, צבי הערש ג´ריגוסקי, שאביו היה הבלן הידוע באומן, ברח לפני המלחמה לטשקנט, ונפטר שם לפני כעשור שם השאיר 2 בנות.

האחת, שרה לאה, מתגוררת עד היום במקום ושומרת מצוות קלה כבחמורה וביום כיפור האחרון צעדה מרחק הליכה של חמש שעות בכדי להגיע לבית-כנסת לתפילה.

בתה, לצערנו נישאה לגוי, לאחר שזה עבד עלייה שהוא יהודי, לאחר שעלה ארצה והשיג כמה מסמכים. אותו אדם אגב, הוא זה שכנראה הביא למסירה נגד שליח חב"ד שגורש מטשקנט, לאחר שזה יצא נגדו ואמר לו מפורשות כי הוא אינו יהודי ושיפסיק להתחזות לכזה.

ביום חמישי האחרון הכה אותה בעלה עד כי נאלצה לברוח מהבית באמצע הלילה אל הרחוב, וזהו השיא בהתעללות מתמשכת והולכת של הבעל שנעזר באמו, לה קשרי ממשל ענפים, שהזהירה את אשתו – כלתה כי במידה ותתלונן על בנה, היא תביא לאשפוזה הכפוי.

האחות הגדולה של שרה לאה, רייזל, נישאה באורח פלא ליהודי ששמו כשם סבה הגדול – נחמן, ששם משפחתו, פרידמן.

בני הזוג רחוקים לצערנו מחיי תורה ומצוות. בתם הקטנה כבר הובאה בסייעתא דשמייא לארץ, כפי שכבר חשפנו ביום הייארציט של רבי נחמן.

בתה הגדולה נישאה לגוי, והמאמצים המרכזיים הם להציל אותה ושני ילדיה, בן ה-6 ובת ה-4, לאחר שכאמור מצבם הרוחני מסוכן ממש וגם הגשמי. היום הגיע הבעל, ממנו היא פרודה בתקופה האחרון.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.