מערכת COL | יום ה' תמוז ה׳תשס״ד 24.06.2004

רבבות באו אל הרבי

זרם האנשים שהחל בשעות הצהריים הסתיים רק בשעות הבוקר המוקדמות של היום שלאחריו. רבבות באו אל ציון הרבי במהלך עשרים וארבע השעות של יום ג' בתמוז, יום ההילולא העשירי של כ"ק אדמו"ר זי"ע. בכתבה מלאה: דיווח נרחב מלווה בעשרות צילומים מרהיבים ובלעדיים. לתשומת לב: התמונות מוגנות בזכויות יוצרים.
רבבות באו אל הרבי
צילום: אשר ליצמן
ערב ג' בתמוז הצפיפות בשלושת הסככות בחצר 'אהל חב"ד ליובאוויטש', עולה מרגע לרגע. קובצי הלימוד שיצאו לאור לקראת ג' תמוז נחטפים בהתלהבות. הקבצים - הכוללים רמב"ם, חת"ת, מאמרים ושיחות בנושאי התקשרות והשתטחות - מבוקשים מאוד אצל כל האורחים שהגיעו לג' תמוז. בין לבין צצים מספר לא-מבוטל של קובצי 'הערות' שהגיעו מרחבי תבל. כל ישיבה הביאה מפירותיה, והאורחים שבאו מקצוות תבל היו השלוחים הנאמנים להביא את הקבצים. "היום יפנה"... תמימים וחסידים השכימו בוא, נוסעים אל האוהל. שם התורים כבר מתארכים עד לכביש ברחוב פרנסיס לואיס. לאורך כל התור קיימים מרקעי וידאו שמראים וידאו מיוחד שנערך על ידי JEM שכלל גם את פרוייקט "תורת חיים" השבועי וקטעים שונים נוספים. שקיעה. בשולחן הצדדי במאהל מודלקים אט אט נרות שעווה. ג' תמוז נכנס... היום הגדול והקדוש, יום ההילולא ג' תמוז "והוא רחום יכפר עוון"... מניינים לתפילת ערבית מתחילים ברחבי המאהל הסמוך לאוהל הקדוש. בד' אמותיו של בעל ההילולא, במעמד רבנים, משפיעים, חסידים, תמימים וסתם יהודים מכל רחבי תבל. בין המתפללים בולטת הקבוצה הברזילאית. ה"שמע ישראל" עם הרי"ש המתגלגלת מסגיר את המקום ממנו הם באו: ס' פאולו, ברזיל. קבוצה גדולה של יהודים עומדת ומתפללת ערבית, כאשר להם קבצים מיוחדים שנדפסו עבורם. תפילת מעריב, חזרת המאמר "ואתה תצווה", ועשרות הנוכחים מתיישבים ללימוד מעמיק, מי של המאמר "ביום עשתי עשר", מי של שיחת קודש בעניני התקשרות, ומי מה'קובץ לימוד' המיוחד ליום זה. הסככה ממש מלאה וגדושה מפה לפה, וקשה למצוא מקום ישיבה. מקום מיוחד הוקצה לנשים והסדר המלא נשמר. הקהל מאוד מגוון. בין היתר נראים כאן יהודים בתלבושות שונות ומשונות, שבחיי היום יום ספק רב אם יש להם קשר עם תורה ומצוות או אף עם יהדות בכלל. היום גם הם נכנסים אל ה'אוהל' ושופכים את צקון לחשם. התורים נמשכים, היהודים זורמים. עד השעות המאוחרות של הלילה ועד הרגע בו הפציעו קרני שחר ישבו חסידים ו'תמימים' ולמדו, ולצידם שפכו יהודים את נפשם בפ"נ קודם כניסתם אל האוהל, ביום הגדול והקדוש, יום ההילולא. בצהריים הזרם החל ולא נפסק עד שעות הבוקר המוקדמות ביום שלאחריו: תור ארוך השתרך בשביל, כאשר כל אחד מנצל אותו בדרכו שלו. האחד קורא את ה'מענה לשון' והשני לומד שיחה, מאמר או קונטרס. כל אחד בדרכו בבקשותיו וברגשותיו. שתי דקות בלבד הוקצבו על מנת לשהות באהל הק' והסדרנים עמלו קשות ובהצלחה על מנת לשמור על הסדר וכדי שכמה שיותר אנשים יוכלו להכנס אל האהל הק'. יצויין לטובה הרב דוד שפוץ שהתנדב והשקיע את מרצו בהשלטת הסדר. ובעוד הזרימה העצומה של היהודים אל ה'אוהל' נמשכת, התקבצו זה אל זה חסידים והתיישבו לפארבריינגען חם ולבבי ורבים מאלו שיצאו מה'אוהל' הק' מיהרו להצטרף להתוועדות, להאזין, לומר מעט 'לחיים' ולקחת החלטות טובות כיאה ליום זה. אתא ערב. ההתוועדות המרכזית בבית רבקה עומדת להתחיל וכולם שמים את פעמיהם למקום (ראה כתבה נפרדת).
הוסף תגובה
17 תגובות
1.
וואוו
ה' תמוז ה׳תשס״ד
איזה איכות של תמונות
2.
התמונות מגטי אימג', זבל לעומת זה
ה' תמוז ה׳תשס״ד
אני מצדיע
3.
התרגשתי
ה' תמוז ה׳תשס״ד
כל תמונה - תמונה
4.
מדהיםםםםםםם
ה' תמוז ה׳תשס״ד
ענק אשר (Y). אהבתי גם הלוגו, ותודה על האירוח אתמול :)
5.
מדהים
ה' תמוז ה׳תשס״ד
עושה טוב בלב לראות את התמונות האלה. ברוך ה' שנשארו אנשים נורמליים בחב"ד. כה לחי! והתמונות עצמם, גם מיוחדות מאד. כל הכבוד.
6.
אין מילים!
ה' תמוז ה׳תשס״ד
אשר, תמונות מרהיבות עין שקשה למצוא כמותם אפילו בעיתונות הכללית, 'פוזות' מצויינות וכו' וכו'. יישר כוחך, המשך כך!
7.
היה שווה לחכות
ה' תמוז ה׳תשס״ד
בשביל כאלו תמונות מדהימות
8.
Great job!!!!!
ה' תמוז ה׳תשס״ד
Hearth warming and high quality pictures Chazak Veematz M. Binder
9.
תמונות חבל"ז
ה' תמוז ה׳תשס״ד
ונזכה זעהן זיך מיט'ן רבי דא למטה מעשרה טפחים והוא יגאלנו תיכף ומיד ממש.
10.
!
ו' תמוז ה׳תשס״ד
יישר כח, זה נהדר.
11.
כמו תמיד
ו' תמוז ה׳תשס״ד
אשר התמונות אחד אחד מאוד יפות, אין מילים ותודה על הארוח בכלל
12.
Professional photos
ו' תמוז ה׳תשס״ד
Very very nice!!!
13.
BRAVO
ו' תמוז ה׳תשס״ד
!!!C MAGNIFIQUE
14.
משה...
ו' תמוז ה׳תשס״ד
מקווה שהיתפללת ובקשת על כלל עם ישראל...שיהיה לך המון מזל -טוב ובעז"ה נשמח בחתונך.... צפוני.
15.
נייס
ו' תמוז ה׳תשס״ד
ת'רגשתי
16.
Asher you have to go to Corbis
ח' תמוז ה׳תשס״ד
Your pictures is an art!
17.
כל כך הרבה נרות...
ח' תמוז ה׳תשס״ד
יהי רצון שבזכות הנחת שגרמו לרבי זי"ע בג' תמוז תבוא הגאולה!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.